Archief - Enkele vragen ivm upgrade PC

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

FroFro

Legacy Member
Hiphoi

Er komt weer een upgradeje aan, dat had ik in gedachten toen ik een 8800GTS 320MB als megaoverkill in mijn A64 3200+, 1.5GB en A8N-E config stak. Nu heb ik enkele vragen;

Ik moet dus mobo, geheugen en processor kopen. Geheugen wordt sowieso een cheap 2GB kitje, PC6400, PC5300, maakt ni echt uit, 't geen ik het cheapste vind (en das momenteel PC5300, 59 euro voor 2GB Kingston Value).

Processor --> E6750 vs Q6600? Eerste is iets sneller, tweede kan je zeggen "ik heb een quad core processor!" maar maakt da iets uit? Eerst dacht ik da da nog ni belangrijk was, maar als we zien da Crysis en UT3 bv al van 4 cores gebruik gaan maken kan dat mss wel snel veranderen. Daarenboven moetek binnekort me CATIA beginnen werken, retezwaar, maarbon, da zal ne E6750 ook wel kunne trekke denkek.

Mobo --> Hier snap ik nu eens niets van. Iedereen raadt een P5B of DS3 aan, maar waarom? Ik vind massa's ASUS'en en andere goede merken van 50-60 euro, die eve snel zijn (ik denk bv aan P5B MX of iets in die aard), ook onboard sound, netwerk, ATX (uATX dan wel, wa is da juist? had da nix me de grootte van 't mobo te maken?) en heel dien boel hebben, wrrm zijn die ni goe?

Verder hebbek nu een chieftec van 400W, da zal da hoogstwss niet meer kunnen trekken? Dan heb ik een SPIRE ROCKETEER IV 600W op 't oog (krijgt goeie recensies en wil ni al te veel aan een voeding verliezen).

Als laatste nog --> Ik volg hardwareland niet echt, zijn er interessante dingen/kortingen die er binnen dit en een maand of 2 aankomen? de upgrade is niet per sé superdringend.


dank!

Xtala

Legacy Member
Als je je cpu binnen 2 jaar wilt upgraden: E6750 anders de Q6600

Mobo: best een P5K of een vergleijkbaar van gigabyte (kben de naam kwijt)
met P5B bvb hebt ge te lage FSB en da kunt ge nie gebruiken met die E6750

µATX is inderdaad een kleiner mobo

voeding is iets waar je best nie op bespaart

Homer`

Legacy Member
Processor, in uw geval Q6600 nemen

Motherboard, nieuwere chipsets, aantal aansluitingen, fsb, ddr sloten, pci-e, extra's, koeling,..

Zoals hierboven, voeding niet op besparen

FroFro

Legacy Member
Then what about MSI P35 NEO-FI S775 Fsb1333 INTEL P35 DDR2 PCIX16 8CHA GLAN SATA? En moetek nen hoge FSB enkel hebbe voor de E6750? Want kga toch voor de Q6600 gaan.

Wat is het verschil tussen P5K en P5K SE? Enkel dien heathpipe? (wat doet da eigelijk?)

En maakt voor ne niet overklokker uit of het PC6400 is of PC5300? Maw, betaal ik 59+9.5 verzendkosten voor 2 latte Kingston Value PC5300, of 78+5 verzendkosten voor 2 latten Mushkin PC6400? Of toch maar 2 corsair XMS2 5400 latten voor 99 euro hier om de hoek? :p

*edit

Die Spire Rocketeer voeding krijg goeie reviews, maar der sta zo "supports A64, P4 en AXP", die support geen Q6600? O,o Since when is een voeding bepalend voor de CPU?

Davion

Legacy Member
Support dat wel denk ik :)
En dat hangt af van de connector hé :)

exCite

Legacy Member
en toch zou ik een voeding van bv. Seasonic, Antec, .. aanraden :)

FroFro

Legacy Member
En een beetje meer uitleg over mobo? Of is het echt zo dat P5K 't enige goede is (naar mijn noden, zijnde gewoon gamen, moet wel PC6400 ondersteunen want kga die Mushkin's bij Jaha pakken, hoelang zou die promotie nog gelden?):p

@hierboven, 500W is te weinig lijkt me :) ne watt calculator zei 570 (ni da da juist is though, ne 6800Ultra zou 450W nodig gehad hebben op zich en mijn Chieftec 400W draaide da)

exCite

Legacy Member
Gigabyte DS3 is bv voor een Intel CPU mobo te zijn ni zo heel duur maar wel goei kwaliteit^^

FroFro

Legacy Member
K, dan gewoon nog --> P5K of P5K-SE? scheelt toch weer 10 euro ;) of de gigabyte DS3? :p Gatver ik haat mobo's

P5K --> 114
P5K SE --> 104
DS3 --> 103

als 't eenderd is ga ik denkek op de prijs af en dan isset den DS3, niet? :)

EternalSilence

Legacy Member
FroFro zei:
Mja, ma da zijn focking dure dingen :x
Zit er hier geen goeie bij?

http://www.jaha.be/product_info.php?cPath=57_215&products_id=1268
http://www.jaha.be/product_info.php?cPath=57_218&products_id=1116

En mobo hebbek ook nog steeds ni beslist ze :p Ksnap ni dat er zoveel prijsverschil zit in dingen die hetzelfde lijken te leveren.

diene OCZ pakken, heb da ook, mooie dingen.
en vooral heel goeie.

en heel handige aansluitingen, nie meer tjolen met die witte domme aansluitklepkes (hoe da ook noemt)

en al de kabels zijn gesigneerd, maw, er staat op waar ze moeten komen

exCite

Legacy Member
chipset is dezelfde.. 'k denk da je dan op eigen keuze moe zien, ik heb zelf ook een ASUS bordje en ben daar meer dan tevreden over..

PineMangoes

Legacy Member
Qua voeding zou ik eerder deze nemen dan die OCZ. De StealthstreamX heeft immers geen echte bescherming tegen stroomstoten, en die Seasonic voedingen zijn zowat de beste die je kan krijgen.

Als die gigabyte goedkoper is, wrom niet é. Er is geen kwaliteitsverschil in ieder geval.

FroFro

Legacy Member
Bon, een uiterst snelle google actie heeft de keuze op de Gigabyte DS3 late vallen. Hij is evengoed, is 11 euro goedkoper en heeft SLI. Niet dat ik SLI gebruik, maar je weet maar nooit, misschien vind ik eens een 8800GTS op straat.

Dus, dit heb ik -->

Jaha.be:
Mushkin 1Gb DDRII PC6400 CL5 Standard Performance (991529) €78,00
OCZ 600W StealthXtream SLI voeding OCZ 600W StealthXtream SLI voeding €84,90
Gigabyte GA-P35-DS3 socket 775 Gigabyte GA-P35-DS3 socket 775 €103,00

Boozt.be:
INTEL CORE 2 QUAD Q6600 / 2.40Ghz BOXED FSB1066 / 4x 2Mb L2 / S775 €254,05

Totaal: €519.95

Dien Q6600 ga ek in den boozt halen, gewoon omda da het duurste element is en ik da dus liever zelf een half kilometerke me mijne fiets vervoer dan me de post. Bovendien zittek nu me mijn 5,10kg hopelijk nog in de 2-5kg grens bij Jaha voor verzendkosten :p

@hierboven, 500W is niet genoeg :)

Nog één laatste ding --> Er zijn geen major discounts aangekondigd voor de volgende 2 maand waar ik op moet wachten?

PineMangoes

Legacy Member
500W is zéker genoeg. Een config met Q6600, 2GB geheugen en een 8800GTS 320 verbruikt maximum 350W. Ik weet niet waar jij 500+ vandaan haalt :)

En de gigabyte heeft geen SLI ;)

FroFro

Legacy Member
kannek dan mijn chieftec 400W ni houden? want das ook wel een heel goe merk.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan