Archief - Vragen over bvba

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

AFFN

Legacy Member
Beste,

Ik heb enkele vragen over de Bvba van vroeger.

Als men een BVBA overneemt die al geruime tijd leegstaat, dient men het kapitaal te volstorten als dit ooit gebeurd is in het verleden? Bvba kost €3500.

Volgende vraag is: stel dat ik mij met m’n bvba als zaakvoerder echt weinig uitbetaal €1000 ongeveer, maar de bvba zelf draait heel goed met winsten in de €100.000 ( puur hypothetisch) kijken andere instanties dan naar de cijfers van mijn BVBA of naar de cijfers van mijzelf, dus die van die personenbelasting? Ik vraag dit omdat men soms meer voordeel haalt bij instanties door een laag inkomen zoals de Vlaamse renovatie premie, om een voorbeeld te geven...


En laatste vraag: ik heb gelezen dat als men een nieuwe bvba opricht deze kan volstorten in natura, dus met aangekochte materiaal, handelspand, auto, en vakbekwaamheid???, nu vraag ik mij af hoe dit dan wordt vermeld op de jaarrekening? Zal dit dan echt onder volstort kapitaal zien? Dus die €18,600? Of zal het daar altijd op €0 blijven zolang men geen echt geld sort en enkel natura gebruikt?

Rare vragen maar ik hoop deze beantwoord te krijgen in een duidelijke taal :p

Xena

Legacy Member
waarom zou je dat eigenlijk doen, zo'n bvba opkopen? Een nieuwe bv (zonder mogelijkheid op "historische problemen") heb je al voor 1-2.000 euro?

AFFN

Legacy Member
Xena zei:
waarom zou je dat eigenlijk doen, zo'n bvba opkopen? Een nieuwe bv (zonder mogelijkheid op "historische problemen") heb je al voor 1-2.000 euro?

Klopt, daarom probeer ik het zowat af te wegen nu, de enige reden is om die 3 jaarlijkse aansprakelijkheid te “ontlopen” bij een BV (bvba)

Radiance

Legacy Member
Ten tijden van de BVBA werd dit regelmatig gedaan, omdat je toen minstens 6.200 of (12.400 EUR voor een EBVBA) moest volstorten. Maar het zou nu nog nuttig kunnen zijn omdat de persoon die van z'n BV af wil ook de nodige kosten gaat hebben om hem op te doeken. Ik denk dat je zelfs zonder verpinken geld zou kunnen vragen om het te doen :)

Om een basic antwoord te geven op je vragen:
  • Nee, volstort is uiteraard volstort. Al doet dat er dus niet meer toe omdat alle BVBAs nu BV zijn.
  • Ja, dat mag zeker maar het gaat fiscaal niet zo interessant zijn. Als je als zaakvoerder geen 45.000 EUR loon ontvangt betaal je de volle 29% vennootschapsbelasting ipv. 20%. Je gaat al veel prive premies mogen ontvangen om dat interessant te maken.
  • Again, dit is niet meer van veel belang bij een BV, maar een bedrijfsrevisor moet de waarde van die zaken bepalen en ja, dan zullen ze op de balans komen veronderstel ik (IANAA)

August

Legacy Member
1) Bedoel je "ooit" of "nooit" volstort? Vermits je de vraag stelt vermoed ik "nooit": in dat geval zijn zowel de oude als de nieuwe aandeelhouders hoofdelijk gehouden tot volstorting tegenover de vennootschap en tegenover derden (bv een curator in geval van faillissement).

Opletten geblazen dus, omwille van zoals Xena zeer terecht opmerkt het risico van historische problemen (soort black box).

Ik zou aldus voor een nieuwe BV gaan, tenzij ge een risicovolle activiteit aangaat lijkt uw risico op oprichtersaansprakelijkheid mij beperkt mits deftig financieel plan?

2) Je moet rekening houden met het minimumloon voor bedrijfsleiders (45k). Daar is evenwel een uitzondering voor jonge vennootschappen (>4j oud)

https://www.sbb.be/nl/magazine/het-minimumloon-voor-bedrijfsleiders-de-45000-euro-regel-de-praktijk

3) Antwoord is al gegeven, maar een inbreng in natura gaat u omwv de kost van een bedrijfsrevisor extra geld kosten en is gezien de afschaffing van het kapitaal in de BV dus niet echt aan te raden, maar da's met een boekhouder te bespreken.

Nineshots

Legacy Member
Minimumloon is wel met een korreltje zout te nemen natuurlijk, je hebt er gewoon bepaalde voordelen mee.
Ik ken mensen met meerdere vennootschappen en die keren echt geen 45k uit aan zichzelf via bezoldiging in elk van hun vennootschappen.

En inbreng in natura kan je gewoon in je jaarrekening vermelden.
Stel je hebt een heel klantenbestand die je wilt inbrengen aan je vennootschap, dan moet je daar een 'virtuele' waarde op plakken en zet je die zo in je jaarrekening.
Het moet wel een realistisch bedrag zijn, anders kan je problemen krijgen achteraf.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan