Archief - veranderen van studierichting in februari

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

sam1505

Legacy Member
hallo


We zitten nu in de blok en echt goed gaat het niet, als ik het misschien echt zou willen zou het wel doenbaar zijn denk ik maarja. Zoals ik eigenlijk al een paar maanden wist wou ik stoppen met tew, maar dit zagen ze thuis niet zitten. Waarom ik echter wil stoppen is omdat het toch niet helemaal mijn ding is en het veel te theoretisch is. Heb vernomen dat het bij sommige studierichtingen mogelijk is om in februari te starten.
Iemand die hier mee al ervaring heeft, want is dit niet vrij verwarrend en raar om dan nu je 2semester te volgen en dan volgend jaar aan je eerste terug met de eerstejaars en dan nadien semester 2 van het 2de jaar enzovoort.

dacht er misschien aan om marketing of vastgoed te gaan studeren, of iets helemaal anders, iemand die hier soms wat meer informatie over heeft?


grtz

Plutus

Legacy Member
Eerst en vooral, heb je ongeveer een beeld van wat je later zou willen doen, van wat je zou willen bereiken? Algemeen gezien is van TEW naar een prof. bachelor marketing/vastgoed/... overstappen een grote stap achteruit en een beperking op je 'carrieremogelijkheden'.
Zeker in die allereerste blok denken veel studenten al eens aan stoppen wanneer het wat minder gaat, en volgens mij onterecht. Het is iets nieuws en je moet jouw manier van studeren nog ontdekken. Wacht de resultaten af en analyseer die dan op een objectieve manier? Probeer te achterhalen wat er beter kan aan je studiemethode. Misschien kan je het inderdaad echt niet aan, maar misschien doe je gewoon iets mis en gaat het daarna beter?

Estrebian

Legacy Member
Persoonlijk vind ik het beter om te veranderen na een volledig jaar. Een maat van mij besloot in 1 BA ook om te veranderen en daardoor zit hij nu in 1/2/3e bach. Ik zou dan liever nog een half jaar op mijn tanden bijten en gewoonweg volgend jaar in 1e BA starten.

Je zal in het totaal toch bijna zeker 4 jaar gestudeerd hebben omdat je telkens vakken van andere jaren moet meenemen, dus je kan dan maar beter 1 jaar volledig 'weggooien' (en eventueel nog enige vrijstellingen behalen) en vanaf volgend jaar met een propere lei in je nieuwe studierichting beginnen.

LadyGodiva

Legacy Member
Je kan met dat soort vragen ook terecht bij de studentgerichte diensten van je universiteit. (Aan de UA is dat bijv. universiteit antwerpen - Departement Sociale, Culturele en Studentgerichte Diensten - Verkeerde studie gekozen?.)
Ik weet niet of het nog bestaat, maar er was enkele jaren geleden ook een "Trampoline-project" binnen de Associatie Antwerpen, waarbij studenten geholpen werden om na één semester de overgang te maken naar een andere richting op unief/hogeschool en toch zoveel mogelijk vakken te kunnen afleggen. Misschien eens informeren naar iets dergelijks? Je moest toen wel alles in orde hebben tegen half februari, dus ik zou er snel aan beginnen als het je menens is ;)

Los daarvan klopt het wel dat je eerst examens moet afleggen om te kunnen inschatten hoe zwaar een richting is. En nog eens los van de vraag of je een richting aankan, moet je iets doen waar je voldoende plezier in vindt - iets dat vaak vergeten wordt.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan