Archief - Ontslag (vakantie dagen dit jaar overneembaar?)

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Filter

Legacy Member
Ik ga volgende week ontslag nemen op mijn huidige job. Welliswaar alles ineens in een stroomversnelling geraakt.
Ik heb dit jaar nog een openstaand saldo van 9,5 vakantie dagen staan. Ik had besproken met mijn huidige werkgever dat ik deze in Maart zou opnemen. Dit was ok en zouden overgezet worden naar volgend jaar.

Ze zijn als volgt ingedeeld:
- 6,50 dagen wettelijk verlof
- 2 recuperatie dagen vorig jaar
- 1 recuperatie dag feestdag

Nu is het probleem als ik ontslag ga nemen, deze dagen waarschijnlijk zal verliezen of niet?
Mijn opzeg is 6 weken. en zou beginnen op 17 december dus dit zijn de opzeg weken.
Week 1: 17/12 - 21/12
Week 2: 24/12 - 28/12
Week 3: 31/12 - 04/01
Week 4: 07-01 - 11/01
Week 5: 14/01 - 18/01
Week 6: 21/01 - 25/01

Nu zijn de vragen:
- Kan ik die 9,5 dagen schuiven naar mijn nieuwe werkgever?
- Kan ik die 9,5 dagen nemen vanaf 01/01 tot einde van mijn opzeg?
- Kan ik die 9,5 dagen nemen in 2019?

Of waar kan ik met deze vraag terecht?

Tetram

Legacy Member
Bij je HR-dienst.

Maar in summary veranderen de regels niet omdat je ontslag neemt dus:
Ja je kan die dagen dit jaar nog opnemen en ja je kan die dagen normaal tijdens je opzeg nog opnemen, gesteld dat je bedrijf een policy hanteert waarbij je verlof van het ene jaar naar het andere kan overzetten.

Doorschuiven naar je nieuwe werkgever: weinig kans. Een nieuw jaar is begonnen met nieuwe verlofrechten; naar de rest moet die niet kijken.

Tetram

Legacy Member
student23 zei:
Jawel. Je krijgt van je oude werkgever samen met je C4 een vakantieattest waar op staat hoeveel verlof je hebt opgebouwd, wat je openstaand saldo is etc. Dat openstaand saldo wordt door je oude werkgever uitbetaald. Wanneer je je verlof opneemt bij je nieuwe werkgever trekt die het reeds uitbetaalde bedrag af van je enkel vakantiegeld. Zo kan je niet dubbel cashen en betaalt je nieuwe werkgever niet voor het verlof wat je bij de oude opbouwde.
Analoog voor het dubbel vakantiegeld.

Leuk hoor, maar dat was zijn vraag niet.
9,5 dagen van dit jaar (waarvan zelfs nog 2 van vorig jaar) volgend jaar naar een nieuwe werkgever doorschuiven: weinig kans dat dat gaat gebeuren. Zoals ik zei, nieuw jaar met nieuwe verlofrechten; naar wat er van vorig jaar overblijft moet die totaal niet kijken. Dat zou anders zijn moest hij dit jaar nog switchen, quod non.

JPV

Legacy Member
student23 zei:
Jawel. Je krijgt van je oude werkgever samen met je C4 een vakantieattest waar op staat hoeveel verlof je hebt opgebouwd, wat je openstaand saldo is etc
zijn verlof van 2018 zal wettelijk gezien vervallen.

De OP heeft wel het recht om zijn verlof nu nog te nemen, wat de huidige werkgever ook van mening is over de verlofplanning. Het is aan de werkgever om toe te zien dat de werknemer zijn wettelijk verlof neemt in het verlofjaar, de werknemer heeft niet het recht om van zijn verlof af te zien (wat niet wil zeggen dat je ook verplicht bent om het te nemen als je werkgever niks zegt).

Die 6,5 dagen wettelijk verlof heb je dus zonder twijfel. Die dag recup feestdag idem. Die 2 recupdagen van verlof vorig jaar, da's wél een probleem. Want die had je al lang moeten opnemen.

De nieuwe werkgever heeft natuurlijk sowieso géén verplichtingen op het vlak van het openstaand verlof van 2018. Het zou ook raar zijn om daarover te beginnen bij je nieuwe werkgever, lijkt me, aangezien je wss wel vol verlof zal hebben.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan