Archief - na handel unief

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

metteko10

Legacy Member
hallo

ik ga volgend jaar een 7e jaar doen bwv in antwerpen met 17u wisk, 5u fysica en 4u chemie. Ik haal heel goede punten dit jaar en vorig jaar 80-90 procent en ik doe al aan zelfstudie. Is het mogelijk na dit 7e jaar unief te gaan doen? en indien wel waar liggen mijn grenzen? zou ik industrieel ing aankunnen?

scriptkiddie

Legacy Member
Waarom ga wil je dat 7e jaar doen? Met een goede inzet kan je tijdens dit schooljaar je voorkennis opkrikken door de wiskunde, fysica en chemie van wetenschappen-wiskunde bij te houden. Stel je pro-actief op: contacteer de leerkrachten van die vakken, zoek enkele leerlingen die hun notities met jou willen delen en jou eventueel wat uitleg willen geven. Vraag de leerkrachten of je bij hen overhoringen en examens mag afleggen om jezelf te testen.

Als student industrieel ingenieur zal je de leerstof wiskunde van 1 week in 6 WeWi (6 x 50 min = 5 uur) op 2 uur moeten kunnen opnemen en verwerken. Het haalt volgens mij dan ook niet veel uit om dat 7e jaar te gaan volgen, omdat je als het ware in 3e provinciale gaat trainen om te gaan spelen in tweede nationale.

9lives UNI

Legacy Member
Je kan in avondschool of tijdens de vakantie op cursus gaan om je wiskunde bij te spijkeren.

botchla

Legacy Member
We kennen uw situatie niet. De objectieve slaagpercentages voor mensen die vanuit handel komen en naar de universiteit gaan zijn vrij laag maar wel bij de beste van de TSO opleiding.

Die cijfers zijn raadpleegbaar op het internet per opleiding op onderwijskiezer. Vaak is een goede graadmeter hoeveel wiskunde je gehad hebt en hoe goed je daar in was, zeker voor ingenieursopleidingen. Dat kan je zoals hierboven gezegd natuurlijk nog bijwerken en lijkt me aanbevolen.

Of je het aankunt of niet hangt dus voor een stuk van zelfkennis af, ben je naar handel gegaan uit interesse of ben je er naartoe "gezakt" via het waterval systeem? Ben je een goede student, hoe schat je jezelf in? Je zal sowieso met wat achterstand beginnen maar mits een goede attitude en de gezonde dosis verstand krijg je dat wel bijgewerkt.

Verder zie ik de meerwaarde niet van een zevende jaar als je daarna universiteit zou willen doen.

metteko10

Legacy Member
ik heb pas sinds vorig jaar in het vijfde echt na beginnen denken over mijn studies en door een hobby vroeger ben ik afgezakt van wetenschappen naar handel. ik ben al bezig met een cursus wiskunde te bekijken en samen te vatten van de unief hasselt richting tew (verder vond ik geen online cursussen) hierna begin ik aan een cursus chemie. Mijn punten op school zijn eigenlijk heel goed ondanks het feit dat ik niet zoveel voor moet doen dus ik heb denk ik wel potentieel , ik ga dit 7e jaar doen omdat 5 en 6 wewi 8u wisk is en dus een veel betere vooropleiding is

AreVee

Legacy Member
Ken toch een goei maat die economie-moderne talen gedaan heeft (dat niveau ligt niet zo gek veel hoger als in handel imo) en die zit nu in zijn derde jaar met een herexaamke of twee ieder jaar, nog wel zelden of nooit een vak moeten meepakken, maar die had het zeker in het eerste jaar wel nog zwaarder dan zijn collega's uit een wewi of een lwe ofzo, dus het zal zeker wel zwaar zijn, in het bijzonder in je eerste jaar omdat je veel basisdingen die veronderstelt worden toch min of meer gekend te zijn niet kent, zaken waar ze dus heel snel zullen overgaan waarschijnlijk. Maar het is zeker mogelijk zou ik denken, mits continue inzet, als je in week zeven is gaat beginnen met u cursussen aan te schaffen ja dan vrees ik wel dat ge een vogel voor de kat zijt. Een 7de jaar zoals gij van plan zijt zou ik nu wel niet snel doen eerlijk gezegd (maar opzich slecht kan het waarschijnlijk ook niet zijn).

Frederico

Legacy Member
Unief is zeker haalbaar, ind ing gaat wel heel moeilijk worden denk ik. Maar niet onmogelijk.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan