Archief - literatuurlijsten

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

coldplayke

Legacy Member
Hoi iedereen,
ik vroeg me af of hier iemand weet waar je de boekenlijsten kan halen voor taal- en letterkunde, Bach 1, voor je bent ingeschreven. Met boekenlijsten bedoel ik dan de boeken die je gaat moeten lezen (de literatuur dus). Ik zou Engels-Duits volgen. Ik kan me pas midden september inschrijven (door een vakantiejob), en hier in Hasselt is elk jaar begin September een gigantische boekenbeurs, waar alle Engelse boeken meestal zo'n 2 euro per stuk kosten (een echte aanrader). Iemand een idee?:)

coldplayke

Legacy Member
Ik ben er vergeten bij te zetten welke school: KU Leuven :p

SarahB

Legacy Member
en als ik je een raad mag geven: ga je boeken halen VOOR het academiejaar begint. Best eind augustus/begin september, dan zijn de meeste wel binnen. Anders is het aanschuiven écht niet te doen.

Kerelke

Legacy Member
coldplayke zei:
Heel erg bedankt Sarah B;)

voor je boeken gaat kopen, wil ik nog een aantal nuances toevoegen.

- niet elk boek op die lijst ga je echt nodig hebben. Vaak krijg je kopies van docenten of een pdf file op toledo met een deel van het boek.
- niet alle boeken die je broodnodig hebt staan op die lijst (ikzelf heb boeken moeten kopen die niet op die lijst stonden, die wel broodnodig waren. Terwijl er boeken op die lijst stonden die je nooit moest gebruiken)
- niet elke richting/departement of docent is echt bezig met die lijst en soms staan daar dus boeken op die nooit meer gebruikt worden of waar al een nieuwe editie van is.


Ik raad je aan om gewoon de fiches van de vakken te bekijken die je volgend jaar hebt en op basis daarvan eens te kijken naar boeken die nodig zijn.
Maar ook die fiches zijn vaak niet up to date.
Het beste is dus eigenlijk ofwel een student te pakken te krijgen die je kan zeggen wat nodig is (eventueel via het taal en letterkunde forum van de kul). Ofwel gewoon naar een infodag te gaan en daar de boeken/cursussen in te kijken.

Ik raad u dus aan om geen zotte kosten te doen.
Als je ze kan kopen voor enkele euros doe het dan, maar zo niet: wacht nog even af.
Je gaat die boeken echt niet direct nodig hebben
(al geef ik toe dat het soms lang kan duren eer je ze hebt via acco.. maar er zijn alternatieven, die vaak zelfs goedkoper zijn... online bestellen kan je vaak zeer veel geld besparen)

SarahB

Legacy Member
Ik heb voorlopig nog niet echt slechte ervaringen gehad met die lijst, in de zin dat ik nog maar twee boeken gekocht heb die eigenlijk niet nodig bleken te zijn (en dat waren dan nog goedkope romanpockets). Het is inderdaad zo dat niet alles op die lijst staat, maar het merendeel van je boeken zal je toch wel altijd bij acco moeten gaan halen (toch zeker als je in het eerste jaar zit). Met romans durven ze er al eens naast zitten, maar de cursussen die door de prof zelf geschreven zijn, en de hele dure (ik denk dan bv aan de Norton Anthology) zal je 9 vd 10 toch zeker moeten aankopen.

Hou hoe dan ook zeker je kasticket bij! Als je een week voor de eerste lessen je boeken gaat halen en na de eerste les blijkt dat je overbodige boeken gekocht hebt, dan kan je die boeken gewoon terugbrengen tot twee weken na aankoop.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan