Om even terug te komen op het niveau verschil tussen De Nayer en andere hogescholen : Ge kunt daar nooit iets sluitends over vertellen. Los daarvan ben ik wel van mening dat verschillende scholen wel andere soort van personen aantrekken.
Ik was onlangs op een zomercursus voor industrieel ingenieurs in Leuven. Op die cursus waren een twintigtal personen aanwezig. Ikzelf was daar met 2 andere afgestudeerde collega's van De Nayer. Daarnaast waren er voornamelijk mensen van KHLim en Xios (en nog een paar andere scholen, maar de 2 voorgenoemde scholen vormden de meerderheid).
Nu ik ga mij niet uitspreken over een niveau verschil tussen De Nayer en een andere school, dat zou zeer subjectief zijn. Waar ik wel van versteld stond was het verschil in het soort van mensen van Xios en KHLim, twee scholen die op zich niet zo ver van elkaar liggen als ik me niet vergis.
De mensen van KHLim waren heel beleefd en kwamen over't algemeen over als schappelijke en verstandige mensen. De mensen van Xios daarentegen... om het cru te stellen : wat een bende boeren! (even terzijde ik zeg niet dat alle mensen van Xios zo zijn, ik maak even een observatie over die groep van mensen op die specifieke bijscholingscursus).
Wat versta ik dan onder "een bende boeren"? Wel :
- Pis en kak humor : keiharde scheten laten in het bijzijn van mensen die ge voor de eerste keer ziet en er dan nog verder grappen over beginnen maken.
- Racistische uitspraken : ze waren aan't beschrijven over hoe turken zo'n plaag waren in Hasselt en met welke auto ge ze best zou omver rijden. Nu toegegeven, ik vertel ook al wel een een racistische mop, maar ik maak ook duidelijk dat ik dat soort zaken niet meen. Deze mensen daarentegen zeiden dat niet bepaald om te lachen had ik de indruk.
ad:
- Ongeïntereseerd en storend gedrag : Op een gegeven moment stormt daar een vrouw van het netwerkbeheer het leslokaal binnen. "Wie is PC 28?". Steekt een van die mannen van Xios zijn hand op. "Stopt gvd met die zever op het netwerk of ge kunt uw boeltje bij elkaar pakken en vertrekken". Blijkt achteraf dat die mannen constant naar elkaar NET SEND's aan het sturen waren in den trant van : "het is hier saai", "het interesseert mij niet", "ik wil hier weg", etc... Natuurlijk werden die gesprekken bij de netwerkbeheerder gevolgd omdat die een storend event voor de netwerktrafiek zijn.
- Als nen toerist gekleed zijn : in flashy korte broek en op teenslippers rondlopen in een onderzoeksinstituut waar ge niemand kent lijkt met een beetje NOT DONE.
Nu ik ben zelf geen engeltje. Ik zou mijzelf ook durven bezondigen aan bovenstaande dingen. Maar dan enkel bij vrienden. Die mannen konden zich blijkbaar niet de basis beleefdheid opbrengen in een zakelijke omgeving in het bijzijn van onbekenden. En ja het was absoluut saai, dat geef ik heel graag toe, maar een minimum aan beleefdheid zou toch niet zo moeilijk mogen zijn?
Moraal van het verhaal : ge kunt weinig zeggen over de moeilijkheid en het niveau van mensen uit verschillende hogescholen in dezelfde opleiding. Langs de andere kant zijn de verschillen er wel (zoniet in scholing, dan wel in de levensbeschouwing van die mensen), maar kdenk dat ge moeilijk daarin kunt veralgemenen. Bovendien kunt ge moeilijk uw vinger leggen op welke zaken nu anders zijn, want meestal is zoiets gebaseerd op uw persoonlijke indruk.
Nuja, da's mijn persoonlijk mening hé mensen. U mag het gerust oneens met mij zijn
*EDIT* Ik wil er nog even aan toevoegen : als ge wilt weten wat voor mensen op een bepaalde school rondlopen kunt ge best gewoon eens gaan kijken. Ga gewoon naar de school waar de sfeer voor u het beste lijkt. Ik heb zo ook besloten om voor De Nayer te gaan, puur voor de eigen sfeer die daar hing. Nooit spijt van gehad