Archief - heel veel onwetenheid :D

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

brittie

Legacy Member
Hallo!
Ik heb sinds een paar weken mijn vast contract gekregen en zit met zoveel vragen & hoop dat jullie mij kunnen helpen!
Mijn contract loopt namelijk van dinsdag tot zaterdag, ik sta officieel van 10u00-14u00 ingeschreven, maar ik werk wel elke dag van 08u30 tot max 21u00, genoeg dus!
Met een 38uren contract, heb ik dus natuurlijk ook veel overuren, ik word onderbetaald, daar ben ik zeker van, ik heb een brutoloon van €11.24 & mijn zwarte uren bedraagt sinds kort, na heel veel zeuren NOG MAAR €9.00, ik neem de leiding in de zaak, ik neem alle verantwoordelijkheid op mij als er iets mis loopt, ik heb een rot van een baas & ik word niet geapprecieerd door mijn werkgever, maar ik doe het werk heel graag, & daar draait het me een beetje om, maar dat terzijde!
Ik zit met een paar vraagjes, aangezien mijn contract loopt van dinsdag tot zaterdag, zou ik eigenlijk een zaterdagpremie moeten krijgen toch? Maar mijn vriend wist me te vertellen (heb er niks van terug gevonden op internet) dat als men op zaterdag werk dat men enkel alleen de premie zou krijgen wanneer men een dag 'recuup' neemt door de week, maar dit is in mijn geval dus niet, want ik werk evenzeer ook op maandag (maar niet officieel natuurlijk) maar nu volgt dus de vraag: is mijn baas verplicht mij evenzeer de zaterdagpremie te betalen, eventueel als volgt: zaterdag brutoloon gewoon uitbetalen & heel de dag in het zwart? Of hoe kan ik dit aanbrengen?
Nog een probleem: ik werd overlaatst op het matje geroepen omdat ik zogezegd veel vakantiedagen zou opnemen, wat natuurlijk mijn eigen probleem is?! Toch? Waar hij op antwoord; de zaak gaat tijdens de kerstperiode 2 weken dicht & hier ga jij vakantiedagen voor moeten afgeven; ik stond verbaast, want dit kan toch allemaal niet zomaar????? Maar dus ik heb bijna geen vakantiedagen meer, dus dit kan mij al geen 2weken aan vakantiedagen kosten, maar hij zou het dan op een andere manier doen, ik vraag me af welke & of dit allemaal zo maar kan? Want het is natuurlijk toch niet mijn probleem dat hij zijn zaak sluit & dat hij geen inkomen gaat hebben, dit zou normaal toch geregeld moeten werken met economische werkloosheid toch?
Ik ben nog niet bij de vakbond geraakt, omdat ik natuurlijk moet oppassen met wat ik zeg, aangezien ik ook grotendeels in het zwart werk.
Over de zaterdagpremie heb ik op het internet wel gevonden dat ik 33.33% op het werkelijk uurloon zou moeten krijgen, nu ik zie hier natuurlijk niets van op mijn loonbrief staan, terwijl ik wel officieel werk op zaterdag, maar ik weet dan ook weer niet of zo'n dingen op een loonbrief vermeld worden? Wat er wel staat: Werkbonus: en op elke loonbrief staat deze in de -? En dan komt die mongool van de baas ook nog af dat hij op zondag wilt gaan opendoen, & dat we €10.00 zwart krijgen, haha aap :D maar goed oke, ik wil ook maar even zeggen wat voor een baas ik heb.
Mijn baas betaald mij ook altijd pas uit wanneer het hem uitkomt, ik krijg mijn loon altijd pas het einde van maand, dus; heb ik de maand September uitgewerkt, krijg ik dit loon pas het einde van de maand Oktober; wat naar mijn weten echt allemaal niet kan!

Ik hoop dat jullie me kunnen helpen met mijn vele vragen :D :D

Dankuwel!!!! :doc:

Freya

Legacy Member
Dat kan allemaal inderdaad niet. Het komt er in principe op neer dat je bijna niets te piepen hebt en bijna niets van rechten hebt, omdat je meer in het zwart dan in het wit werkt. Ze zouden je baas voor de rechter moeten slepen.

KnightOfCydonia

Legacy Member
Meer dan fulltime werken en maar voor 20h legaal ingeschreven? Ik hoop dat je beseft dat je zo maar heel weinig sociale rechten opbouwt en zeer afhankelijk bent van je zwart werk en je "baas" je waarschijnlijk zal blijven misbruiken omdat hij dit weet.

berenod

Legacy Member
Opletten met zwartwerk!
Je bouwt inderdaad weinig sociale rechten op, de enige die er (veel) beter van wordt is je baas!

Even de belangrijkste op een rijtje:
- Je zwarte inkomen wordt niet gebruikt om vakantiegeld en eventuele 13de maand/eindejaarspremie te berekenen. Voor elke 100 euro die je in het wit had moeten krijgen, verspeel je dus een dikke 20 euro bruto vakantiegeld/eindejaarspremie (kan verschillen van pc tot pc natuurlijk). Die 9 euro zwart kan er mooi uitzien, maar is praktisch minder dan dan wat je netto van je 11,24 overhoud, rekening houdend met vakantiegeld/eindejaarspremies...
Om nog niet te spreken van het feit dat je uren boven de 20/week eigenlijk aan 150% in het wit moeten zijn! Doe de rekensom maar!

- In geval van ziekte of werkongeval ga je snel op een zeer laag vervangingsinkomen vallen, een inkomen dat in uw geval volstrekt onvoldoende gaat zijn om van te leven! Wanneer je volledig bent teruggevallen op ziekenkas krijg je 60% van je wit loon, 60% van 20 uren of 60% van 38 uren is wel een heel verschil!
- Je verliest je job? Je werkloosheidsuitkering wordt berekend op je laatste (wit) loon, dit gaat dus ook pijnlijk weinig zijn!

Advies: hoe graag je je job ook doet, zoek een andere!
Er zijn zeer veel mensen in bijvoorbeeld collectieve schuldbemiddeling terechtgekomen (of zelfs in het daklozen circuit) doordat ze een laag wit/hoog zwart loon hadden, alles hebben opgeleefd (cash in envelop gaat er snel door hé) en dan werkonbekwaam geraken. Kunnen huishuur niet meer betalen, elektriciteit/gas staat achter en voor je het weet heb je deurwaarders aan je deur!

En het is en blijft sociale fraude, dus je belast de correct werkende mens er extra door!

wiseguy444

Legacy Member
Voor bedienden moet het loon minstens om de maand worden uitbetaald. Voor arbeiders daarentegen geldt dat het loon tweemaal per maand moet worden uitbetaald, met een tussenpauze van maximum 16 kalenderdagen.

Voor zowel arbeiders als bedienden werd wettelijk bepaald dat het loon betaald moet worden vóór de vierde werkdag na de periode waarvoor het loon betaald wordt. Van deze termijn kan wel worden afgeweken door een cao of het arbeidsreglement.

De betaling mag sowieso nooit later dan de zevende werkdag na de periode waarop het loon betrekking heeft, gebeuren.

Of een betaling al dan niet tijdig is gebeurd, hangt af van de betalingswijze. Gebeurt dit via een overschrijving, dan moet het geld effectief op de rekening staan van de werknemer binnen de afgesproken termijn. Wanneer het loon in baar geld van hand tot hand overhandigd wordt, ondertekent de werknemer een kwitantiebewijs, waarvan de datum geldt als datum van betaling.

In geval van laattijdige betaling, moet de werkgever interesten - zeven procent per jaar - betalen op het verschuldigde loon. De werkgever loopt eveneens risico op administratieve en strafrechtelijke sancties.

PHPFreak1977

Legacy Member
Zo snel als de bliksem naar je vakbond. Begin ook al maar snel naar ander werk te zoeken, want niemand wil voor zo'n frauderende slavendrijver werken. Die man gaat verschillende malen in de fout en de kans is heel groot dat hij een rechtszaak aan zijn been heeft, zeker als je goed geholpen wordt door je vakbond.

Ik heb ooit hetzelfde meegemaakt met een werkgever die plots niet meer betaalde. Terwijl de rest van de werknemers zich vanalles liet wijsmaken, ben ik naar de vakbond gestapt die onmiddellijk begon met aangetekende brieven. Uiteindelijk resulteerde het hele verhaal in een rechtszaak die ik met de vingers in de neus won (via de vakbond). Het zaakje ging failliet en ik heb mijn achterstallig loon kunnen recupereren.

JPV

Legacy Member
brittie zei:
Mijn contract loopt namelijk van dinsdag tot zaterdag, ik sta officieel van 10u00-14u00 ingeschreven, maar ik werk wel elke dag van 08u30 tot max 21u00, genoeg dus!
Met een 38uren contract, heb ik dus natuurlijk ook veel overuren,
als je 5x4 uur per week ingeschreven staat, kan je geen 38-urencontract hebben.
Brittie zei:
ik word onderbetaald, daar ben ik zeker van, ik heb een brutoloon van €11.24 & mijn zwarte uren bedraagt sinds kort, na heel veel zeuren NOG MAAR €9.00, ik neem de leiding in de zaak, ik neem alle verantwoordelijkheid op mij als er iets mis loopt, ik heb een rot van een baas & ik word niet geapprecieerd door mijn werkgever, maar ik doe het werk heel graag, & daar draait het me een beetje om, maar dat terzijde!
dan laat je vaststellen dat je in het zwart werkt (kan via genoeg bewijsmiddelen) en zal je een voltijds contract krijgen na controle RSZ. Als je natuurlijk meewerkte aan de fraude, zal je ook veroordeeld kunnen worden.
Brittie zei:
Ik zit met een paar vraagjes, aangezien mijn contract loopt van dinsdag tot zaterdag, zou ik eigenlijk een zaterdagpremie moeten krijgen toch?
afhankelijk van PC, zeker niet standaard.
Brittie zei:
Maar mijn vriend wist me te vertellen (heb er niks van terug gevonden op internet) dat als men op zaterdag werk dat men enkel alleen de premie zou krijgen wanneer men een dag 'recuup' neemt door de week, maar dit is in mijn geval dus niet, want ik werk evenzeer ook op maandag (maar niet officieel natuurlijk) maar nu volgt dus de vraag: is mijn baas verplicht mij evenzeer de zaterdagpremie te betalen, eventueel als volgt: zaterdag brutoloon gewoon uitbetalen & heel de dag in het zwart? Of hoe kan ik dit aanbrengen?
Werkgever is verplicht je in het wit te betalen. Niets meer, niets minder.
Brittie zei:
Nog een probleem: ik werd overlaatst op het matje geroepen omdat ik zogezegd veel vakantiedagen zou opnemen, wat natuurlijk mijn eigen probleem is?! Toch? Waar hij op antwoord; de zaak gaat tijdens de kerstperiode 2 weken dicht & hier ga jij vakantiedagen voor moeten afgeven; ik stond verbaast, want dit kan toch allemaal niet zomaar????? Maar dus ik heb bijna geen vakantiedagen meer, dus dit kan mij al geen 2weken aan vakantiedagen kosten, maar hij zou het dan op een andere manier doen, ik vraag me af welke & of dit allemaal zo maar kan? Want het is natuurlijk toch niet mijn probleem dat hij zijn zaak sluit & dat hij geen inkomen gaat hebben, dit zou normaal toch geregeld moeten werken met economische werkloosheid toch?
werkgever kan collectieve vakantie opleggen, op voorwaarde dat hij dit duidelijk aan het personeel kenbaar gemaakt heeft. Daar zijn bepaalde voorschriften voor.
Brittie zei:
Ik ben nog niet bij de vakbond geraakt, omdat ik natuurlijk moet oppassen met wat ik zeg, aangezien ik ook grotendeels in het zwart werk.
vakbond heeft beroepsgeheim.
Brittie zei:
Over de zaterdagpremie heb ik op het internet wel gevonden dat ik 33.33% op het werkelijk uurloon zou moeten krijgen, nu ik zie hier natuurlijk niets van op mijn loonbrief staan, terwijl ik wel officieel werk op zaterdag, maar ik weet dan ook weer niet of zo'n dingen op een loonbrief vermeld worden? Wat er wel staat: Werkbonus: en op elke loonbrief staat deze in de -? En dan komt die mongool van de baas ook nog af dat hij op zondag wilt gaan opendoen, & dat we €10.00 zwart krijgen, haha aap :D maar goed oke, ik wil ook maar even zeggen wat voor een baas ik heb.
en wat voor een werknemer ben jij...
Brittie zei:
Mijn baas betaald mij ook altijd pas uit wanneer het hem uitkomt, ik krijg mijn loon altijd pas het einde van maand, dus; heb ik de maand September uitgewerkt, krijg ik dit loon pas het einde van de maand Oktober; wat naar mijn weten echt allemaal niet kan!
dat kan idd niet, je kan hiervoor naar de vakbond stappen.

Pompi

Legacy Member
ik wil wel eens weten wie er zo nog werkt in deze tijden?
sta je in de verkoop of in de horeca?

brittie

Legacy Member
Ik werk in de horeca.. Vakbond beroepsgeheim? Vakbond wilt zwartwerkers toch vermijden & bestraffen, dus kan daar toch niet zo maar gaan vertellen dat ik zwarte uren maak? Maar de werkgever is dus verplicht elke maand voor de 4de werkdag loon over te maken wat er ook in het contract staat of? Ik sta geen 20u ingeschreven, maar 38, waar ik natuurlijk ook niet aan uit kan aangezien mijn uren maar van 10u tot 14u lopen.. Ik moet echt ander werk gaan zoeken, maar ik zou eerst graag tegoei geïnformeerd zijn voor aleer ik dit aan mijn werkgever kan toeleggen..

squalleke123

Legacy Member
brittie zei:
Ik werk in de horeca.. Vakbond beroepsgeheim? Vakbond wilt zwartwerkers toch vermijden & bestraffen, dus kan daar toch niet zo maar gaan vertellen dat ik zwarte uren maak? Maar de werkgever is dus verplicht elke maand voor de 4de werkdag loon over te maken wat er ook in het contract staat of? Ik sta geen 20u ingeschreven, maar 38, waar ik natuurlijk ook niet aan uit kan aangezien mijn uren maar van 10u tot 14u lopen.. Ik moet echt ander werk gaan zoeken, maar ik zou eerst graag tegoei geïnformeerd zijn voor aleer ik dit aan mijn werkgever kan toeleggen..

Een adres he, uw vakbond. Daar dienen die eigenlijk voor...

whacker

Legacy Member
squalleke123 zei:
Een adres he, uw vakbond. Daar dienen die eigenlijk voor...
Sowieso, ge moest er gisteren al staan. Uw zwartwerk is allemaal georganiseerd door uw baas. Hoe langer je wacht hoe groter de problemen worden, want dan toon je dat je er mee akkoord bent en er aan mee werkt.

Te laat uw werknemers betalen is de allergrootste fout die ge kunt maken als bedrijf. Indien dit twee keer voorvalt komt uw bedrijf al in serieuze problemen en JA daarmee bedoel ik effectief die enkele werkdagen. Documenteer dit. Print desnoods al uw bankafschriften af en neem die mee.
Source: heb het zelf voorgehad met eigen bedrijf. Heb een speciale lening moeten aangaan om werknemers te betalen ten allerlaatste de derde van de volgende maand.
De werknemers hangen heel hard af van dat loon (betaling huishuur of lening bvb).

Oja, en zoek sowieso ander werk.

JPV

Legacy Member
brittie zei:
Ik werk in de horeca.. Vakbond beroepsgeheim? Vakbond wilt zwartwerkers toch vermijden & bestraffen, dus kan daar toch niet zo maar gaan vertellen dat ik zwarte uren maak?
waarom niet? Priester wil ook vermijden dat je overspel pleegt en wil losbandige sexualiteit bestraffen, maar heeft zijn beroepsgeheim. Wij hebben ook ons beroepsgeheim.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan