Archief - Dilemma nieuwe job

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

KiPpIe

Legacy Member
Hallo beste 9lives-vrienden. Ik heb een nieuwe job aangeboden gekregen, maar weet niet echt wat ik er van moet denken. De situatie is als volgt; Momenteel ben ik een asp.net webdeveloper bij een klein bedrijfje, maar merkte ik dat mijn groeikansen zo goed als nihil zijn. Verder ga ik ook niet akkoord met bepaalde keuzes van het management.
Uiteindelijk ben ik dan gaan solliciteren, en ben ik bij een middelgroot IT consultancybedrijf terechtgekomen. Na enkele keren langs te gaan voor verkennend gesprek + technisch interview hebben ze vandaag een voorstel gedaan.
Nu is het zo dat het voorstel dat zij doen qua loonsinhoud minder goed is dan hetgeen ik nu heb.
Bruto komen ze er 50€ over (verwaarloosbaar), maar qua sociale voordelen zitten ze er toch ver onder, zo geven ze mindere maaltijdcheques (5 vs 6€, en pas na 6 maanden proef), is mijn dagelijkse "nettovergoeding" 5€ ipv 10€, krijg ik geen ecocheques, en ontbreekt er ook mijn huidige 6-maandelijkse bonus (57% belast) van 5% van mijn brutoloon van die periode.

Het enige voordeel dat ik krijg is een bedrijfswagen, wat ik nu nog niet heb, maar die wel van de wagenpoel komt en 42€ internetvergoeding (na de proefperiode)

Nu zit ik wel een beetje vast met mijn keuze. Zo zal ik bij mijn huidige werkgever netto meer verdienen, maar kan ik niet uitgroeien, en zal ik ook niet veel interessanter worden voor eventuele toekomstige kansen.
Langs de andere kant heb ik bij het andere bedrijf meer kansen, en doordat het consultancy is zal ik per definitie meer leren omdat certificaten halen "verplicht" is.

Iemand een idee hoe ik deze situatie het beste kan analyseren?
Wat zijn jullie eventuele ervaringen op dit gebied?

Alvast bedankt voor de antwoorden.

Mackenzie

Legacy Member
Als eerste raad kan ik je al geven: staar je niet blind op geld als je een job zoekt of verandert van werk. Het is toch veel belangrijker dat je je goed voelt op het werk. Als die keuzes van het hoger management u zo danig storen en je denkt dat dit bij het andere bedrijf beter gaat zijn, dan kan je daarvoor gaan he. En als je nu eens eerlijk bent en naar de gegevens kijkt die je daar hebt staan, de andere job ziet er toch veel aantrekkelijker uit: toekomstperspectief, certificaten, loon dat ongeveer evenwaardig ligt,...
Maar hoe je het ook draait of keert, het blijft jouw keuze :)

scriptkiddie

Legacy Member
Doe eventueel een tegenvoorstel van 150 euro meer? Als ze ook maar iets erbij doen, ben je weg en begin je met een goed gevoel aan je nieuwe job. Succes met je keuze alleszins!

KiPpIe

Legacy Member
Misschien is een tegenvoorstel doen idd het beste.
Ik heb uitgerekend dat ik, zonder mijn huidige bonussen, toch een goede 2000€ netto minder zou verdienen, wat zeker genoeg is om over na te denken.

duvel1

Legacy Member
vergeet ook het voordeel van een wagen niet tot 500 a 1000 euro bruto per maand

bn326160

Legacy Member
Ik zou toch voor je 2de keuze gaan, afgaand op de voor en nadelen dat je zelf geeft.
Je bent niet 100% gelukkig meer in je huidige situatie en zou graag willen uitgroeien, ookal verdien je nu meer, het tij kan sneller dan verwacht keren.

En ik zou de voordelen van een bedrijfswagen niet onderschatten, ookal is het een van het wagenpark ;)

Ecocheques bvb zijn imo ook verwaarloosbaar, we hebben er hier nog liggen en gaan volgens jaar dan waarschijnlijk onze CRT tv vervangen, maar uiteindelijk moeten we dus nog betalen omdat we anders de ecocheques verloren gaan.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan