Archief - Bachelor Vastgoed - Hogeschool Aalst

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Boterbloempje

Legacy Member
Hey, even een vraagje.
Ik werk al een tijdje in een vastgoedkantoor als bediende en zou nu graag een verdere opleiding volgen om mezelf te verdiepen en om eventueel een betere functie te krijgen.

Heeft iemand ervaring met deze opleiding? Ik heb lang getwijfeld om dit in avondschool in syntra te volgen, maar mijn voorkeur gaat toch naar een bachelor opleiding in afstandsonderwijs.

Om een BIV-nummer te krijgen, heb ik gelezen dat je 200uren stage moet volgen. Ik werk vast in een vastgoedkantoor, wordt dit dan ook gezien als stage?

Hopelijk heeft hier iemand ervaring mee, of kan er me iemand tips geven...

Vronika

Legacy Member
Boterbloempje,

Ik heb me dit jaar ook ingeschreven in KAHOSL Vastgoed HAO. Ik was dit al een tijdje van plan, en heb nu eindelijk de stap gezet. Ik neem wel geen volledig leerplan (60 studiepunten), maar slechts een 40-tal. Ik zal er dan maar wel een jaartje langer over doen, want ik wil slagen en heb schrik dat de combinatie werken-gezin-studeren anders niet houdbaar blijft.

Ivm met die stage, dat was me nu ook zoiets dat ik me afvroeg, maar in de opleiding zelf zit ook al een stage (3 maand), en als je nu al in een vastgoedkantoor werkt, zal je waarschijnlijk je job als stage kunnen doen. Ook heb ik op een andere blogpost dit gelezen: https://www.beyondgaming.be/archive/werk-studie.130/vastgoed-makelaar-studies.673992

groetjes,

Vronika

Natascha

Legacy Member
Hoi,
Ik wil me ook nog inschrijven in Aalst, wat zijn jullie ervaringen intussen met de school?
Groetjes
Natascha

zipke

Legacy Member
Zal ik even proberen antwoorden op jullie vragen.

Als je stage loopt bij Syntra heb je twee dagen in de week (2x4uur) les en werk je de overige dagen in een vastgoedkantoor (dit is je stage). De opleiding tot vastgoedmakelaar duurt 3 jaar en gedurende deze 3 jaar zal je een basisverloning krijgen (elk jaar is dit een beetje meer). Bovenop deze verloning krijg je normaal ook nog een commissie.

Wanneer je deze drie jaar tot een goed einde brengt ben je vastgoedmakelaar.

De stage van het BIV ligt helemaal apart van de stage die je bij Syntra loopt om vastgoedmakelaar te worden.
De BIV-stage kan je slechts aanvangen indien (slechts 2 opties):
A) je vastgoedmakelaar bent dankzij een vastgoed-opleiding (zoals Syntra)
B) indien je in het bezit bent van een diploma dat door het BIV erkend wordt (ingenieur, handelsingenieur, architect, ... Voor de volledige lijst moet je maar eens op de website van het BIV zelf kijken).

Wanneer jullie dus optie A volbracht hebben, kunnen jullie een BIV stage lopen. Deze stage duurt 200 dagen en je krijgt een minimumvergoeding van ongeveer 650€. Het agentschap waar je werkt betaalt je normaal ook wel nog commissie hierbovenop.
Gedurende deze stage moet je een rapport indienen met alles wat je volbracht hebt (agenda afdrukken, afspraken, contracten,...) en na de stage moet je een definitief rapport indienen én een examen afleggen voor een panel experts.
Om als vastgoedmakelaar te werken in een kantoor (als bediende) dien je helemaal geen BIV-stage te lopen. Als je echter beslist wel een BIV-stage te lopen zal je als zelfstandige kunnen werken. Deze manier is dan ook de enige manier om als zelfstandige agent te kunnen optreden en je eigen kantoor te starten (tenzij je iemand onder de arm neemt die zelf deze stage heeft gelopen). Na het slagen voor je BIV-examen krijg je een BIV-nummer dat de erkenning is van je zelfstandigheid. Om je nummer te behouden moet je een jaarlijkse bijdrage betalen aan het BIV.

Indien je echter nooit als zelfstandige wil werken en je liever als bediende binnen een kantoor werkt, is een BIV-nummer absoluut niet nodig.

Voor meer informatie over de stage stuur ik jullie door naar volgende link van de website zelf:
Brochure BIV stage

Indien jullie nog vragen hebben: shoot!

delaize

Legacy Member
Hey iedereen,

Ikzelf ben 2e jaar student vastgoed aan de Kaho niet in HAO,
eerst en vooral is de opleiding naar mijn mening iets degelijker dan die op syntra, ik ken de cursussen want de papa geeft daar les, de praktijk wordt veel aan de theorie getoetst wat de opleiding boeiend en verrassend maakt.

Ikzelf plan om na het behalen van mijn bachelor mijn 200 dagen stage voor het BIV te doen, en later misschien in franchise zelf een zaak te starten.

Indien vragen over de opleiding, de school, ..
stuur me gerust een PB

Natascha

Legacy Member
Hoi,
Ik heb mij intussen ingeschreven, maar niet voor het volledige programma van het eerste jaar. Dat zou te zwaar zijn om te combineren met werken. De cursussen kan ik nog niet bestellen (programma werkt nog niet).
Hoe zijn de cursussen eigenljik? Als ik op Toledo kijk naar de studiewijzers en dergelijke, overvalt de faalangst mij wel een beetje. Het ziet er niet gemakkelijk uit (wat ik ook niet had verwacht, maar toch).
Als afstandsstudenten moet je ook projectwerken in groep maken, wat ook niet heel gemakkelijk is om data te vinden die voor iedereen passen. De groepen zijn namelijk heel groot, vind ik.
Groetjes
Natascha

fluffster71

Legacy Member
Ik zou eerder een andere, meer algemene, richting kiezen. Met accountancy-fiscaliteit kan je dezelfde job doen (mits stage) en daar heb je veel meer mogelijkheden mee.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan