Archief - Afstandsonderwijs Bachelor

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

drnkenmonkey

Legacy Member
Beste forum,

Even wat info ;

Heb enkele maanden in de verkoop gewerkt maar ben ontslagen omdat er te weinig werk was en ik er als laatste en jongste ben binnengekomen.
De job was leuk , kon mij er in uitleven en verkopen doe ik echt wel graag. Echter begon de job toch maar saai te worden door steeds herhaaldelijke gesprekken te moeten doen..

Nu kom ik op het punt dat studeren toch misschien een betere oplossing lijkt.
Ik heb economie-wiskunde gedaan , hierna een jaartje geprutst met bedrijfsmanagement.
Stom dat ik nooit naar de lessen ben gegaan want eigenlijk liggen mijn interesses echt wel in die richting.. ( Nuja als jonge gast heb je het op dat moment niet door natuurlijk )

Graag zou ik nu dus terug gaan studeren in combinatie met werken.
Daarom moet ik dus zoeken naar afstandsonderwijs ( wat ook beter bij mij gaat passen want dan hoef ik nooit naar de lessen te gaan en krijg ik bijna alles voorgeschoteld )
Bij de VDAB voorlopig niets gevonden wat mij interessant lijkt .. Zijn ook niet echt bacheloropleidingen te vinden in mijn interessegebied dus ben maar verder gaan kijken.

Op de verschillende hoge scholen kan er enkel marketing worden gekozen , geen kmo wat ik liever zou doen.
Marketing interesseert mij ook wel , maar dit is eerder een PC job wat dus niet voor mij besteed is. Ook in praktijk al ervaring gehad met deze job en leek mij niet echt prettig toen.
Vastgoed is mogelijk maar hier is er dan weer veel recht aan gekoppeld. Dit is één van de vakken die ik me nog kan herinneren van vroeger waarvoor ik de muren naar omhoog door opliep.

Dus gaan kijken naar open universiteiten..
Hier echt wel iets degelijk tegengekomen wat mij tof lijkt , ik kreeg daarnet al 'goesting" om te studeren..
Dit is dus de bachelor bedrijfskunde. Link kan je hieronder vinden.
https://www.ou.nl/web/studieaanbod/...sorig=/SelectCat.do?name=Management&catId=109

Echter als ik het programma zag begon ik het niet meer te begrijpen .. Deze werken maar met 30 studiepunten per jaar ?? Dat is een traject van 6j om een bachelor te halen wat ik dus echt niet kan vatten. Of kan dit worden gedaan zoals in een normaal jaar door gewoon meer studiepunten op te nemen zodat ik het op 3jaar kan ?
Als iemand dit kan verduidelijken zou ik heel blij zijn.

En ik ben niet van mening om direct een managersfunctie uit te oefenen. Ik ga gewoon meer kans hebben op een degelijke job ..
Bijna alle boeiendere vertegenwoordigersjobs vereisen een bachelor of 5j ervaring

Pan

Legacy Member
drnkenmonkey zei:
Daarom moet ik dus zoeken naar afstandsonderwijs ( wat ook beter bij mij gaat passen want dan hoef ik nooit naar de lessen te gaan en krijg ik bijna alles voorgeschoteld )
Mijn ervaring met afstandsonderwijs is net dat je minder aan je handje wordt vastgehouden...
En 'nooit' zou ik vervangen door 'heel weinig'.

drnkenmonkey zei:
Echter als ik het programma zag begon ik het niet meer te begrijpen .. Deze werken maar met 30 studiepunten per jaar ?? Dat is een traject van 6j om een bachelor te halen wat ik dus echt niet kan vatten. Of kan dit worden gedaan zoals in een normaal jaar door gewoon meer studiepunten op te nemen zodat ik het op 3jaar kan ?
Als iemand dit kan verduidelijken zou ik heel blij zijn.
Normaal gezien kan dit. De basis van die deeltijdse programma's is bijna altijd 30stp. waarvan je kan afwijken. Ik doe er dit jaar een 35stp en volgend jaar een 40-tal. (niet aan Open Universiteit).
Bel eens naar de school zou ik zeggen :)

drnkenmonkey

Legacy Member
Merci voor het antwoord ;)

Ik begrijp snel de dingen , had enkel moeite met de cursussen zelf samenstellen in combinatie met naar de les te gaan dus. Zo ben ik eigenlijk volledig gefaald.
Bv in de hoge school werd er gewerkt met clusters , hierdoor had ik eigenlijk sowieso al buizen op voorhand omdat ik bepaalde taken niet had gemaakt of omdat ik er gewoon weg niet van wist.
Voor mij kan het nu dus echt wel een groot voordeel zijn als dit allemaal geschrapt wordt..
En als ik ééns iets niet begrijp kan ik gemakkelijk aan wat vrienden vragen hoe het effectief zit. ( ken er veel met deze opleiding )

Ben al de hele dag aan het opzoeken en het is inderdaad mogelijk om meer op te halen zoals jij nu ook zegt :D!!
Enkel is nu het probleem dat er hier blijkbaar een zéér hoog kostenplaatje aan vast hangt.
Dus als ik zeg maar die 6jaar op 3 jaar wil doen wilt dit zeggen dat het meer dan 2000euro per jaar zal kosten om te studeren ?
Klopt dit ? Hoeveel betaal jij hiervoor ? Is dit inclusief studiemateriaal of komt dit er ook nog bij ?

Ik moet alles aan mijn ouders voorleggen en wil op voorhand volledig geinformeerd zijn zodat ze weten dat ik er deze keer effectief achter sta.
Erg veel heb ik trouwens ook niet kunnen sparen omdat ik een auto heb moeten aankopen ( bedrijfswagen die moest ik afgeven natuurlijk ) en omdat ik dit jaar een hoge huur heb betaald.
Die huur zal wel verminderen of gedeeltelijk wegvallen maar ik moet het financieel wel kunnen halen.

De situatie wordt er nog moeilijker op aangezien ik en mijn vriendin misschien samen op wereldreis gaan de komende maanden ( intussen werken en studeren ).
Dit moet ik ook voorleggen aan de mama en de papa weliswaar.

schoenen

Legacy Member
Je hebt een auto moeten kopen die je moest afgeven? Wat?

:unsure:

Legacy Member
Tefal zei:
Ik doe er dit jaar een 35stp en volgend jaar een 40-tal. (niet aan Open Universiteit).
Bel eens naar de school zou ik zeggen :)

In combo met werken?
wat studeer jij?

Mulan

Legacy Member
Ik heb 2 bachelors behaald via afstandsonderwijs (Vives) en die 30 studiepunten adviseren ze met een reden ;) ik heb er wel telkens rond de 45 opgenomen per jaar, in combinatie met werken en dat was tijdens sommige periodes écht gekkenwerk. Verlof opsparen om examens, stages, taken,.. voor te bereiden; dagen van 16u schoolwerk weken aan een stuk, een huis dat er uitzag alsof er een bom ontploft was en eten uit de diepvries of mama's aan huis service ;)
Tijdens die jaren bestond mijn sociaal leven uit de zomervakantie. Als de rest van de vrije tijd moest scherp overwogen worden: ga ik voor schoolwerk, mijn huishouden of bijslapen/mijn hoofd eens leegmaken?

Het is beter om met 30 te starten het eerste jaar en dan eventueel het jaar daarop voor meer te gaan als je dat nog aankan.

Open universiteit zou ik persoonlijk vermijden als de pest! In een "normale" hogeschool ben je voor 30 studiepunten ongeveer 500 euro aan inschrijvingsgeld kwijt en 150 aan boeken, kopietjes,..
Voor een schooljaar van 60 studiepunten ongeveer 900 euro aan inschrijvingsgeld. Kortom: voor 3000-3500 euro heb je dan een bachelor op zak én met een naam op je diploma die werkgevers gaan herkennen.
Via open universiteit ga je niet alleen een pak meer geld kwijt zijn, maar kan het goed zijn dat je veel moeilijker aan werk raakt omdat werkgevers gaan denken dat het 1 of andere obscure online unief betreft.

Pan

Legacy Member
drnkenmonkey zei:
Enkel is nu het probleem dat er hier blijkbaar een zéér hoog kostenplaatje aan vast hangt.
Dus als ik zeg maar die 6jaar op 3 jaar wil doen wilt dit zeggen dat het meer dan 2000euro per jaar zal kosten om te studeren ?
Klopt dit ? Hoeveel betaal jij hiervoor ? Is dit inclusief studiemateriaal of komt dit er ook nog bij ?
Je studeert dan ook aan een Nederlandse school. Zoek eens op bachelors in afstandsonderwijs in Vlaanderen, er zijn verschillende hogescholen die dat doen. En zeker de richting die je wil volgen. Open Universiteit heeft een minder goede naam (internetdiploma), hoewel ik niets van de kwaliteit af weet.
Ik betaalde dit jaar 400-500 euro aan een Vlaamse univ. Voltijds is dat een kleine 900/jaar.

drnkenmonkey

Legacy Member
@schoenen, Als je even nadenkt is dit absurd. Ik heb de bedrijfswagen moeten afgeven , dus zelf een auto moeten kopen daarna..

@themummy, Dit is niet in afstandsonderwijs waar ik naar zoek..

@wdl & Tefal
Ik kan geloven dat het soms echt gekkenwerk was. Maar je bent er wel in geslaagd ?
Ik ben van het principe , liever alles of niets. Qua jobs ga ik nu toch maar tijdelijke jobs doen om wat brood op de plank te krijgen. De bedoeling is dan ook om steeds te stoppen met werken als het examens zijn, dus om er veel tijd aan te spenderen. Mijn afgelopen jaren waren quasi steeds vrije tijd , dus ik ben wel bereid om dit op te geven en eens iets te maken van mijn leven.Dus liever starten met 60 studie punten , kijken of ik het kan of niet.
En aan werk geraken zal ik wel kunnen dan, ik kan mezelf genoeg verkopen wat ik in het verleden al heb bewezen. Als ik dan nog eens een diploma ga hebben komt dit wel in orde.
Echter vraag ik me wel af hoeveel het precies zal kosten voor 60 studiepunten op te nemen.. Ik heb het al zitten uitrekenen maar kom pakweg aan 4000€ uit wat mij echt absurd lijkt.. Kan iemand dit even verifiëren aub ?
En mijn appartement ziet er nu ook al niet uit en ik heb enkel vrije tijd dus geen probleem :p :p

Qua bachelors in afstandsonderwijs heb ik ze echt al allemaal uitgeplozen .. Enkel marketing of accountancy , het laatste staat mij zeker niet aan en qua marketing weet ik niet of dit wel bij mij past.. Dit is eerder een bureau job lijkt me.. Ik zoek eigenlijk KMO management qua bachelor maar die is echt nergens te vinden wat dus vrij raar is..

Bedankt voor de antwoorden nogmaals

Mulan

Legacy Member
Ja, het is mij gelukt, elk jaar in 1ste zittijd geslaagd ;)

Ik ben helemaal niet thuis in de marketingwereld, maar je wil dus een diploma dat hier in Vlaanderen helemaal niet bestaat? Of bestaat het enkel in dagonderwijs? Als het in Vlaanderen niet bestaat, blijft de vraag welke meerwaarde het biedt voor jou op de arbeidsmarkt...

Heb je al overwogen om in dagonderwijs terug te gaan studeren? Dan zijn er natuurlijk meer keuzes. Er zijn namelijk heel wat studenten die ook zelf alles moeten betalen en dat doen door vollen bak in de zomervakantie te gaan werken (3 maanden als je geen 2de zittijd hebt) en/of in het weekend (weekenddiensten werken in een fabriek levert ook 1400 euro per maand op met "slechts" 2x12 uur per week) te werken of ook in de week, voornamelijk in de horeca dan.

En in Nederland bedraagt de gemiddelde kostprijs aan inschrijvingsgeld 3000 euro per academiejaar. Of dat was het toch toen ik checkte 5 jaar geleden. 4000 euro is voor Vlamingen een hoge prijs (en daar zullen je cursussen nog niet inbegrepen zitten) maar in NL perfect normaal hoor! Kan dus perfect kloppen!

themummy123

Legacy Member
drnkenmonkey zei:
En aan werk geraken zal ik wel kunnen dan, ik kan mezelf genoeg verkopen wat ik in het verleden al heb bewezen.
En waarom ga je niet in de sales werken? Account manager? Je kunt beginnen in een telecomshop(proximus dealerswinkel?), daar u bewijzen en dan opwerken naar account manager in een ander bedrijf. Dat is de enige sector waar je degelijk kan verdienen zonder hogeschool diploma.

Pan

Legacy Member
drnkenmonkey zei:
..

@wdl & Tefal
Ik kan geloven dat het soms echt gekkenwerk was. Maar je bent er wel in geslaagd ?
Ik heb mijn eerste jaar achter de rug. 4 vakken waarvan 3 geslaagd. Momenteel aan het blokken voor 2de zit.
Meestal werk ik elke dag tussen 19u en 21u voor 'school'. Ik heb het geluk mijn uren/werk zelf te bepalen, dus regelmatig kan ik eens een dagje voor school werken, tijdens de werkuren.
Ik heb van mijn werkgever 15 dagen verlof/jaar voor mijn studie gekregen, die ik dan gebruik tijdens de blok.
Tijdens de laatste examenperiode was het bvb. heel druk met mijn werk en mijn freelancewerk, dus dat was wel een helse periode.

Het aantal uren dat ik voor tv lag, naar onnuttige programma's te kijken, is wel drastisch gedaald :)

Ohm

Legacy Member
Tefal zei:
Ik heb mijn eerste jaar achter de rug. 4 vakken waarvan 3 geslaagd. Momenteel aan het blokken voor 2de zit.
Meestal werk ik elke dag tussen 19u en 21u voor 'school'. Ik heb het geluk mijn uren/werk zelf te bepalen, dus regelmatig kan ik eens een dagje voor school werken, tijdens de werkuren.
Ik heb van mijn werkgever 15 dagen verlof/jaar voor mijn studie gekregen, die ik dan gebruik tijdens de blok.
Tijdens de laatste examenperiode was het bvb. heel druk met mijn werk en mijn freelancewerk, dus dat was wel een helse periode.

Het aantal uren dat ik voor tv lag, naar onnuttige programma's te kijken, is wel drastisch gedaald :)

Wat doe je voor opleiding? En waar als ik vragen mag?

OT:
Voor afstand zou ik toch aanraden om idd die 30 sp te doen. Heb er dit jaar 47 gedaan en heb 4 herexamens puur door het feit dat ik er niet kwam qua tijd om deftig oefeningen te maken. Werkte dan nog 4/5de en ging zoveel mogelijk naar de lessen. Je krijgt ook taken, rapporten van 20+ pagina's, kleine opdrachtjes die een zondagmiddag opvullen,...
De moeilijkheidsgraad op zich is zeker niet moeilijk, met genoeg inzet, maar de discipline die je uzelf moet opleggen om na u avondeten nog een uurtje of 2 te werken + weekends, is niet te onderschatten. Je kunt wel eens een weekje niksen en een examenmoment voor een maandje uitstellen, maar uiteindelijk kloot je er u zelf mee qua werk.
Qua school kan ik u alvast Vives aanraden. Goede organisatie, goede opvolging van vragen/opmerkingen en alles in orde qua leerstofvoorziening.

drnkenmonkey

Legacy Member
Ik wil een diploma dat wel bestaat in gewone hoge scholen. KMO-management , maar dat is dus niet te vinden in afstandsonderwijs. Heb er al aan gedacht om terug 'normale' hoge school te doen , maar ik zie dit echt niet zitten. Terug op de banken elke dag tussen jongere mensen zitten.. Ik weet ook dat ik daar gewoon niet ben voor gemaakt om lessen te volgen. Vroeg of laat loopt het toch weer slecht af dan, en dat wil ik niet deze keer.
Ik kom van de sales .. Eerste ervaring was bij een bedrijf waar ik mensen moest oplichten. 2e ervaring was goed maar te weinig werk , was op basis van leads en daar waren er te weinig van. Het verkopen zelf was leuk maar wat saai op de duur , niet technisch genoeg waardoor het te repetitief was.
En voor de jobs die toffer leken was steeds een bachelor nodig. Of 5j ervaring.
Dan heb ik liever een diploma binnen 3j , begin ik ergens waar het meer een uitdaging is + kan ik doorgroeikansen krijgen.
En vind eigenlijk dat ik ook gewoon nog wat te jong ben om hier in te zitten , heb nog een vrij jong uiterlijk :p

Moet je bij afstandsonderwijs ook naar de les gaan ? Nog niet echt gevonden op het internet dat dit wordt verwacht. Ook van de taken was ik eigenlijk niet op de hoogte. Ik dacht puur studeren en examens maken. Dan komt er inderdaad wel nog wat meer bij kijken dan wat ik dacht..

Anyway ik ga niet voor een opleiding waar ik 4,5 of 6 jaar voor moet studeren. No offence naar jullie maar ik heb ook echt zin om mij te bewijzen en gewoon even wat kutjobs te doen puur voor het geld en om dan weer te stoppen en na de examens weer te beginnen. Studeren dus voluit op nummer 1. Qua capaciteiten , deze heb ik wel maar merk door stil te zitten dat mijn hoofd minder goed begint te werken. Dus ik wil ook echt wel eens beginnen met te gebruiken wat ik heb gekregen van moeder natuur. Veel kennissen zeggen het dat ik het eigenlijk gewoon heb verprutst en dat ik die kerel was die voor burgerlijk moest gaan. Maar ook zij raden mij aan om toch terug te beginnen.
Heb net een vervelend telefoontje achter de rug.. Dag was nochtans prachtig begonnen maarbon.
Studeren aan 60studiepunten komt neer op ruwweg €3900/jaar. Bummer dat dit echt zoveel is. Omtrent kortingen daar kon de lieve mevrouw mij niets over zeggen. Again the internet dan maar gebruikt .. Blijkbaar zou ik niet in aanmerking komen want heb vorig jaar te veel verdiend.
Als iemand me het tegendeel kan bewijzen , graag want had het toch allemaal rooskleuriger ingeschat.
Btw , voor situatie te schetsen , netto inkomen schommelde tussen de €1400 & €1500 , begonnen in mei 2015 tot mei 2016.

Ohm

Legacy Member
Ja je zult wat keuze's moeten maken. Er is nog altijd de VDAB en Syntra, niet hoogstaand, maar kan wel de nodige deuren openen.

CVO's bieden ook losse cursussen aan. Bv een graduaat accountancy-fiscaliteit kun je daar vinden. Een opleiding management assistent ook. Zie je toch bepaalde aspecten die je zeker kunt gebruiken voor u job.
Uniefs organiseren ook avondlessen. Kijk eens op die hun site of er iets interessant tussen zit. Karel de Grote in Antwerpen doet ook aan afstand. Artevelde ook. In Brussel aan de hub/vub kun je ook terecht.

Vlerick? Ja duur, maar misschien zit daar iets interessant bij.

serpentixus

Legacy Member
drnkenmonkey zei:
Ik wil een diploma dat wel bestaat in gewone hoge scholen. KMO-management , maar dat is dus niet te vinden in afstandsonderwijs. ...

Moet je bij afstandsonderwijs ook naar de les gaan ? Nog niet echt gevonden op het internet dat dit wordt verwacht. Ook van de taken was ik eigenlijk niet op de hoogte. Ik dacht puur studeren en examens maken. Dan komt er inderdaad wel nog wat meer bij kijken dan wat ik dacht..

Anyway ik ga niet voor een opleiding waar ik 4,5 of 6 jaar voor moet studeren. ...
Studeren aan 60studiepunten komt neer op ruwweg €3900/jaar. Bummer dat dit echt zoveel is. Omtrent kortingen daar kon de lieve mevrouw mij niets over zeggen. Again the internet dan maar gebruikt .. Blijkbaar zou ik niet in aanmerking komen want heb vorig jaar te veel verdiend.

Eerst en vooral moet je onderscheid maken tussen 'professionele Bachelor' (hogeschool) en 'Bacherlor of Science' = 'academische bachelor' (unief). Ou is de laatste.
Als je werken en studeren wil combineren, ga je dan voltijds werken?
Om te kijken hoe lang je studie duurt kan je rekenen op 100 a 120 studieuren per 4,3 StudiePunten voor een Bachelor of Science. Dus een Bachelor of Science is 180 SP en dus ongeveer 5000 uur studeren. Als je dat op 3 jaar wil doen dan heb je ongeveer 33 uren per week. Als je dan nog 40 uur wil werken en 10 uur onderweg bent, dan ben je met studie + werk 83 uur bezig per week, dat is best pittig.

Op hogeschool is het iets minder studeren maar dan moet je wel rekening mee houden dat je meer taken hebt in te dienen zodat de werklast in de praktijk ook op ongeveer 100 studieuren per 4,3 studiepunten blijft. Daarvan zal je waarschijnlijk 60-70 uur studeren, de studielast is op zich minder maar de taken zullen de resterende uren opeisen.

Kostprijs OU is ca 300 euro per 4,3 studiepunten dus jouw berekening is correct, ongeveer 12000 euro voor een bachelor. Studeren in België is spotgoedkoop (900 euro + 400 euro boeken)*3jaar. Daar kom je in Nederland niet mee. Ook in andere landen niet trouwens. Als je iets goedkoper wil zal je dus in België moeten zoeken in plaats van buitenland.

Verschil Hogeschool en Universiteit is echter wel groot. Hou daar rekening mee. Op Hogeschool zijn cursussen tegenwoordig vrij magertjes, op de unief bij de OU zijn cursussen meestal per module van 4,3 SP ongeveer 3 a 4 boeken van 300 blz. per stuk. Dus dat is 1000 a 1200 blz op 100 a 120 uur studeren. Het is meestal uitgebreid uitgelegd maar soms niet. Ook het niveau van denken ligt hoger. Je zal op examens zelfden een 'weet-vraag' krijgen, eerder een doordenker waarop je de kennis uit de cursus zal moeten toepassen. Bij hogeschool is dat laatste eerder een uitzondering en worden er veel meer weet-vragen gesteld. Dat maakt dat als je op unief een cursus van buiten kent niet noodzakelijk slaagt op je examen. Je dient ook wal echt verbanden gezien te hebben die niet duidelijk in de cursus gelegd zijn.

Hou er ook rekening mee dat een academische bachelor op unief eerder een deel is van de volledige opleiding en dat je dus best ook nog een master er aan laat volgen.

Afstandsonderwijs is meestal les via internet tijdens avonduren maar opdrachten zijn soms ook in groep. Examens bij hogeschool afstandsonderwijs is overdag met dagstudenten. Bij de OU is examen 's avonds.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan