Archief - PORTFOLIO: Dries Renglé

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

dresse

Legacy Member
begonnen met het idee om gewoon op 1 pagina al men werk samen te vatten om op te kunnen sturen om te solliciteren... uiteindelijk is het iets meer geworden dan 1 pagina.
Ondertussen toch wel 3 dagen aan gewerkt. Ze is nog ni helemaal af, ma het belangrijkste staat er toch al op...

http://dresse.free.fr

ik weet dat het vrij simpel en strak is, maar het is om te solliciteren in het onderwijs :-)

tomh

Legacy Member
tis niet slecht, maar het ziet er nogal beetje ouderwets uit, ook vind ik dat je eens een .be moet kopen :D
komt ook professioneler over ;)

dresse

Legacy Member
meeste directeurs zijn dan ook ouderwets :)
en die .be daar zou'k inderdaad is werk van moeten maken :)

grooverider

Legacy Member
design:
- navigatie is nogal onduidelijk. iets te klein lettertype, en zeker bij die submenu's van "mijn werk" is er véééél te weinig contrast
- ik vind de schaduw wat overdreven, die mag een stuk korter en dus minder opvallend zijn
- tekst is te breed en dus niet aangenaam om lezen.
- wanneer je op "mijn werk" klikt, krijg je een lege pagina (dus eigenlijk onnodige link)
- leestekens gebruiken voor opmaak/layout is not done (en zeker niet in je navigatie).
- active state op je menu is altijd welkom

code:
- gebruik van div's/css, en toch het invoegen van <br />'s na elkaar ??
- <div class="hoofdtitel">...</div> nog nooit gehoord van de simpele doch efficiënte <h1> tag?? (idem voor p class="title")
- ipv <div id="header"><img src="... /></div kan je ook gewoon een background-image specifiëren voor die div in je css (zoals het hoort dus: opmaak en inhoud duidelijk scheiden)
- ipv <a></a><br /> giet je die navigatie beter in de vorm <ul><li><a>...</a></li></ul>
- gebruik van tables

Grafisch is je site wel ok , maar de code zo zoveel beter kunnen.

dresse

Legacy Member
@ grooverider:
-wat bedoel je juist met "tekst te breed" ?
- die "mijn werk" moet nog ingevuld worden, site is nog in opbouw...
- hoe doe ik zo'n active state? dat lukt me alleen als ik het menu in een appart frame zet... of moet ik echt in elke pagina de link handmatig "active" er laten uitzien?

code geef ik je gelijk, het was weer 3 jaar geleden datk nog een site gecode had, en dan raak je er een beetje uit eh...
Alleen, wat is er mis met het gebruik van tables waarvoor ze bedoeld zijn? ik gebruik ze toch alleen om twee ellementen te schikken...

grooverider

Legacy Member
dresse zei:
-wat bedoel je juist met "tekst te breed" ?
dat (naar mijn persoonlijke mening) de tekst een te grote breedte inneemt, waardoor hij vermoeiend is om te lezen. Maw, de "line break" zou vlugger mogen komen (door bvb de width van p te verkleinen, of uw pagina op te delen ...)
dresse zei:
- hoe doe ik zo'n active state? dat lukt me alleen als ik het menu in een appart frame zet... of moet ik echt in elke pagina de link handmatig "active" er laten uitzien?
eerst je navigatie al mooi in een <ul></ul> gieten, en dan op elke pagina de actieve link een id: <a id="current">...</a> en deze id stylen in je css ... maar dat is basis eigenlijk

dresse zei:
Alleen, wat is er mis met het gebruik van tables waarvoor ze bedoeld zijn? ik gebruik ze toch alleen om twee ellementen te schikken...
tables zijn bedoeld voor het schikken van tabulaire data ... link
in jouw geval zijn div's duidelijk de aangewezen methode

SenderT

Legacy Member
grooverider zei:
tables zijn bedoeld voor het schikken van tabulaire data ... link
in jouw geval zijn div's duidelijk de aangewezen methode

alsek zo de site bezie gebruikt hij toch duidelijk tables voor tabulaire data ...

btw door uw header "banner" te noeme wordt deze door adblock gezien als reclame en wordt deze dus ni weergegeve wa mss toch wel jammer is:)

dresse

Legacy Member
het is geen zuivere tabulaire data, maar het is zeker geen opmaak die met divs zou mòeten gebeuren imo.
Ik zie ook het nadeel niet om daar tables te gebruiken...
maarja, daar moet je een coder voor zijn zeker om dat te zien... en als er iets is wat ik niet ben is het een coder :) *beurk*

en wat die active betreft, ik moet dus wel degelijk elke htm pagina gaan aanpassen daarvoor... Weer een voordeel voor het gebruik van frames... :-)

merci voor de comments in elk geval.

@SenderT: merci, ni aan gedacht :)
Vind da trouwens niet correct die adblock... als ik een site zou hebben die banners nodig heeft om te kunnen overleven, zou ik die adblock toch aanklagen zuh :-)

represent

Legacy Member
-Content: Verander bij talenkennis en softwarekennis "matig" en "ondermaats" door "noties" dat komt beter over.
-leestekens (:: ; |) in navigatie zijn lelijk, gewoon weglaten. Zorg voor éénduidige termen voor je navigatie, en zet er geen 2 woorden in met zo een streepje tussen, dat werkt ingewikkeld om te navigeren.
-"mijn werk" is een link, je kan er op klikken, heeft een hover state, maar er zit niets achter," a href" dus definitely weglaten bij "mijn werk".
-"klik dan hier" niet gebruiken als link. Zorg ervoor dat het duidelijk is dat het een links is, maar "klik hier" is niet gebruiksvriendelijk.
-ik zou ook geen tables gebruiken bij het overzicht van al je werk, dat laadt trager en die grijze borders bieden geen meerwaarde. Werk semantisch met divs en h's, en style die i.p.v. die tables met grijze borders..
-copyright beter layouten. Centreer de tekst bv. De kleur is ook nogal licht. Volgens mij klopt je copyright ook niet. Copyright op je filmpje ok, maar zeker en vast niet op de achtergrondmuziek. Zolang je studeerde viel dat te rechtvaardigen onder educatieve doeleinden, maar nu dus niet meer.
-contactpagina kan beter. Probeer je labels en invulvelden op dezelfde hoogte te plaatsen. Je errormessage moet duidelijk ook nog gestyled worden (volgens stijl van je site). Zet de boodschap ook in het Nederlands, net zoals de rest van je site.
-taalgebruik kan beter ("Een snelle blik op de kwaliteit die ik kan verwezenlijken", "Opdrachten die misschien nog net de moeite zijn om op de site te zetten".) Je probeert jezelf te verkopen m.b.v. je website, maar je klinkt niet echt vlot (verwezenlijkt etc.)

represent

Legacy Member
dresse zei:
@ grooverider:
- hoe doe ik zo'n active state? dat lukt me alleen als ik het menu in een appart frame zet... of moet ik echt in elke pagina de link handmatig "active" er laten uitzien?

Hij bedoelt niet a:active, maar gewoon dat de link van de huidige pagina er anders uitziet als die van de rest in je navigatie. Dus dat je gebruiker ziet op welke pagina hij zit, en bv niet meer op CV kan klikken als hij al bij CV zit, wat dat werkt verwarrend.

vidiot

Legacy Member
Strak en to-the-point, zoals het hoort, goed gedaan Dresse!
Meer ga ik niet zeggen want van html en al die toestanden ken ik de ballen, behalve dat je nogal veel het woord 'U' gebruikt.
Site bolt hier lekker, alleen de klinkers met accent zijn hier een vraagteken, maar dat zal wel aan m'n Mac liggen. Iemand die weet hoe ik dat moet oplossen :p?

;)

grooverider

Legacy Member
dresse zei:
het is geen zuivere tabulaire data, maar het is zeker geen opmaak die met divs zou mòeten gebeuren imo.
Ik zie ook het nadeel niet om daar tables te gebruiken...
maarja, daar moet je een coder voor zijn zeker om dat te zien... en als er iets is wat ik niet ben is het een coder :) *beurk*
wat is er beurk aan coden? Als je dan toch geen coder bent, neem dan maar aan dat div's hier meer op hun plaats zijn
dresse zei:
en wat die active betreft, ik moet dus wel degelijk elke htm pagina gaan aanpassen daarvoor... Weer een voordeel voor het gebruik van frames... :-)
niet goed gelezen wat ik heb gepost? gewoon op elke pagina 1 menu-item een id geven en in je css wat stylen, ja dat is hopen werk natuurlijk.
En wat zijn eigenlijk de andere voordelen van frames?

dresse

Legacy Member
ben gewoon geen coder, doe het niet graag dus daarom is het *beurk* :) ieder zijn ding eh... En ik neem aan dat div's wss wel meer op zijn plaats zijn, maar ik zie ook geen echt nadeel om table's te gebruiken dus ga ik niet alles terug aanpasen...

en over die active, ik bedoelde gewoon dat uw manier hetzelfde was als de enige oplossing dat ik daarvoor zag... wou niet zagen over de hoeveelheid werk :-).


enfin,
@lunch: gefixt
@represent: sommige punten gefixt. rest is voor later.

merci in elk geval!

Piru

Legacy Member
Ik zou ofwel je links naast elkaar plaatsen (en herwerk ze misschien wat naar krachtbegrippen, voeg maw wat samen), ofwel de demoreel van de frontpage laten; atm is het een beetje zoeken naar de inhoud imo, de Reel wordt bij mij half afgesneden op het scherm, terwijl het de bedoeling is dat dit centraal staat. Ook gebruik je wit grijs en rood als steunkleur en je highlights van je links zijn geel; hier zou ik hetzelfde rood voor nemen als de steunkleur.
De header op zich is gewoon wat naar de hoge kant overall.

Je moet jezelf ook meer verkopen. Het is al eerder gezegd, maar woorden als "ondermaats" en zinnen als "ooit als ik eens tijd heb komt hier werk van hogere kwaliteit..." en "Opdrachten die misschien nog net de moeite zijn om op de site te zetten." moeten verbannen worden naar een of ander zwart gat daar in de buurt. Wees trots op wat je op je site zet, al is het niet altijd naar je eigen goesting of perfect afgewerkt. Als je jezelf al afbreekt krijgen werkgevers de indruk dat je weinig interesse hebt, een negativist of een luie rekel bent. En dat is niet bevorderlijk voor hun visie op jouw.

Laatste opmerking: de border rond de tekst en de foto's apart in de portfoliosecties zouden beter een geheel vormen imo, nu is het nogal verkapt. :)

Ik vind de cleane stijl wel ok!

Kweet dat het niet leuk is alles te herwerken, maar think about it, want het is belangrijk! ;)
Oh en dan nog de allerlaatste opmerking: get your own domain. .... .free.fr is echt geen zicht :D check www.sohosted.com voor scherpe prijzen (ik betaal 54&#8364; per jaar voor 500 meg webspace en 10 gig trafiek per maand).

dresse

Legacy Member
ik vond de links onder elkaar wel leuk, had ze eerst naast elkaar staan maar dan zag de site er meer uit als "12 in een dozijn". zit hier dan ook op 1600*1200, voor mij is hij ni te hoog ma kan er wel inkomen dat het op 1024 nogal hoog overkomt...

da van mezelf meer verkopen kan ik wel inkomen. Met die zinnen wou ik eigenlijk gewoon duidelijk maken dat het oud werk is en dat ik ondertussen wel beter kan... misschien anders formuleren. 'ondertussen kan ik NOG beter !!' :p
Enfin, heb ze gefixt...

en ben wel aant denken over deftige hosting... eens bekijken volgende maand alsk terug ben van tsjechie...

Piru

Legacy Member
ik zit hier op een widescreen laptop monitor te zien, je moet rekenen dat veel mensen geen hogere resolutie hebben dan 1280*800 en max 1280*1024. :)
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan