Archief - Illustrator - Pathfinder

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

FurtiveDuck

Legacy Member
Hallo,

Lang geleden startte ik voor de eerste keer Illustrator op. Erg ingewikkeld leek het allemaal, maar na een tijdje kon ik er toch goed mee weg. Nu lukt dat nog altijd goed en eigenlijk kende ik de meeste dingen vanbuiten tot de 'CS'-reeks eraan kwam.

Ingewikkelde shizzle waarbij de interface iedere stap van uiterlijk veranderd. Maar natuurlijk passen we ons aan en als we hier en daar een oogje dichtknijpen kunnen we wel stellen dat de software updates helemaal zo slecht nog niet zijn, in tegendeel, ze leveren betere resultaten dan ooit tevoren.

Vroeger kon ik door gebruik van de Pathfindertool makkelijk een layer die een texture of dergelijk bevat laten passen in een andere laag. Het is een beetje moeilijk uit te leggen, dus daarom plaats ik er snel even een fototje bij.

Link naar voorbeeldafbeelding!

Als ik dit nu probeer dan kom ik de raarste resultaten uit. Ofwel knipt hij de nodige vorm uit in de onderste laag, zie ik niets veranderen, verdwijnen er kleuren of verdwijnen de twee lagen als sneeuw voor de zon.

Raar. Nu gebruik ik Illustrator CS4. Op het internet heb ik al enkele tutorials gezocht, maar helaas. Ik vind niet wat ik nodig heb. Bij uitleg van de Pathfindertool krijg ik ook niet mijn gewenste resultaat.

Ik hoop dat er mij hier iemand kan doorverwijzen of zelf uitleggen hoe ik precies te werk moet gaan. Misschien heb ik het helemaal verkeerd op en moet het eigenlijk niet met die Pathfinder gedaan worden, maar dan moet ik wel heel erg verstrooid zijn.

Alvast bedankt.

azerty201

Legacy Member
als je een afbeelding in een vorm wil zetten (bvb pixel afbeelding in vector shape), kan je dat doen via: object/clipping mask/make

als het om gewoon vector afbeeldingen gaat, pathfinder gebruiken en met het witte pijltje (na bijvoorbeeld een divide) het ongewenste overige deel selecteren en verwijderen. Zo heb ik dat voorbeeld van van je link althans nagemaakt. Ook op letten of het juiste van de beide op de voorgrond staat.

vincentvc

Legacy Member
Inderdaad Illustrator gebruikt nu masks of clipping masks -net zoals in Photoshop- voor het wegwerken van delen van een ingevoerd bitmap (kan natuurlijk op alles wat je maakt in Illustrator). (wist niet dat het vroeger anders was, ben nog maar mee sinds CS2 ofzo)

Masks (Opacity Masks heten ze in Illustrator) kan je toevoegen via het Transparency window. Of je doet het zoals je het vroeger deed, en neemt twee vlakken (het bovenste moet de mask zijn) maar ipv naar de Pathfinder te grijpen doe je Object>Clipping Mask>Make.

Bij meeste momenten werk ik met Opacity Masks omdat je dan niet enkel zwart-wit kan doen als mask. Simpel voorbeeld; handig om iets te laten uitfaden door gebruik te maken van gradients..
Een Clipping Mask is dan wel handiger als je snel een deel van een prent/meerdere shapes zonder te moeten switchen naar een mask..

Visueel, gebruik van Opacity Masks:

jggnig.jpg

1pa41u.jpg


En visueel, een Clipping Mask.

2n8aalz.jpg

FurtiveDuck

Legacy Member
Ik zal het vanavond eens uitproberen! Alavst bedankt voor de uitgebreide antwoorden.

FurtiveDuck

Legacy Member
De opacity mask doet eigenlijk perfect wat ik nodig heb. De andere dingen zijn het eigenlijk helemaal niet.

Nu heb ik natuurlijk nog een groot probleem bij de Opacity Mask. Wanneer ik bijvoorbeeld twee lagen heb, dan moet de bovenste laag de vorm van de onderste laag aannemen en daar eigenlijk netjes in passen. Dat is wat hij doet, geen probleem. Maar de kleur van de bovenste laag verdwijnt naar een veel lichtere kleur! Hoe komt dit?

( Dubbelpost om topic terug naar boven te halen omdat men bij een edit niet ziet dat er iets bij het topic werd gevoegd! )

EDIT: Heb ondertussen zelf gevonden wat ik nodig had. Ik moest inderdaad gebruik maken van de Opacity Mask, maar eerst de Opacity Mask aanmaken op de bovenste laag en daarna de onderste laag (wit gekleurd om volledig doorzichtbaar te zijn) vanvoor plakken als Opacity Mask.

Bedankt voor jullie hulp!
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan