Archief - cursus java

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

polleke

Legacy Member
Beste,

ik zou graag mijn kennis van Java uitbreiden, dan de basis die ik op unif gezien heb. Weet iemand waar ik terecht kan voor avondschool lessen in Java? Maar die zich meer op gevorderden richt, ik bedoel, Interfaces, threads, polymorfisme, ...

mvg

forloRn_

Legacy Member
Goh. Avondschool Java, dat ben ik eerlijk gezegd nog niet tegengekomen. Ik ben wel van mening dat eens je een basis hebt, goede boeken en véél uitproberen voldoende zijn.

Tijdens mijn studies hebben we dit boek gebruikt: Object Oriented Software Development Using Java. Ik vond dat wel een goed boek. De titel dekt de lading wel: het leert je niet specifiek Java programmeren maar OO-programmeren met behulp van Java. Het geeft je een sterke basis wat betreft inheritance, polymorfisme, interfaces en abstracte klassen, alledaagse design patterns zoals Strategy, Template Method, Iterator, Decorator, ... De laatste hoofdstukken zijn toegewijd aan specifiekere dingen zoals I/O, concurrency (multithreading), JDBC, sockets en RMI.

Ik heb al goede dingen gehoord over Head First Java. Laat je niet afschrikken door de stijl van de Head First-boeken: het lijkt voor kinderen maar er staat een schat van informatie in.

Ook van Head First: Design Patterns. Een klassieker in het genre maar pas bruikbaar als je die OO-constructies van hierboven een beetje onder de knie hebt.

Ben nu bezig in Thinking in Java. Da's wel geen boek voor beginners. Er staan prachtige dingen in zoals een uitgebreid hoofdstuk over exceptions maar ik krijg eerlijk gezegd het vliegend schijt van die ellenlange code samples, bijeengedrukt in monospace. :p

KenSpectre

Legacy Member
Ik ben het eens met forloRn_
Als je de basis al hebt werk je beter zelfstandig met een goed boek. Vragen kan je hier altijd stellen en er zijn nog veel java forums moesten we hier het antwoord niet weten :)

Wijzelf (op school) gebruiken Java: How to program.
Behandeld de basis nog eens (array's, conditions enzo) maar ook Files & streams, databases, exceptions, Applets, Threading, networking ..

Je moet zelf best een beetje rondkijken met een boek te kiezen, je weet zelf wat je hebt gehad en wat je graag zou bereiken :)

blackrabbit

Legacy Member
Sowieso wegblijven van Syntra.
Avondscholen richten zich vaak op de basis trouwens, dus daar ben je al helemaal niets mee.

Specifieker voor uw vraag: sowieso ben je beter af met een goed boek, zelfs zonder basis. Een goed boek gaat enerzijds de theorie toelichten en anderzijds voldoende oefeningen voorzien om de theorie volledig te begrijpen.

Yngwie

Legacy Member
Net als Forlorn kan ik de Head First java en design pattern boeken aanraden. Als je de stof met een boek probeert onder de knie te krijgen gaan die je het verst brengen denk ik.

Cycloon

Legacy Member
Zaken als interfaces, polymorfisme zijn sowieso niet makkelijk "aan te leren". Je kan de techniek wel uitgelegd krijgen, maar het is vooral ervaring krijgen in zulk soort zaken (toch om ze op de goede plaats en op de goede manier te gebruiken, veel mensen falen daar nogal hard in).

design1

Legacy Member
Net zoals Yngwie en Forlorn raad ik de boeken van Heads First + design patterns aan, heb er hier namelijk zelf een paar liggen en moet zeggen dat het goede, duidelijke boeken zijn waar je veel aan zal hebben.

Maar interfaces en polymorfisme is dat hedendaags al nie standaard/basis?
Of mss krijg ik dat gedacht dan maar zeker design patterns vin ik zelf heel belangrijk!

Let wel op bv. van design pattern boeken daar vermeld men soms inheritance in etc. als een niet goed bruikbare OO manier, hiermee bedoel ik dat er beter oplossingen zijn.
(Gewoon even vermelden wan je begon ook over polymorfisme :), laat niet staan dat je deze niet moet kennen he!)

Succes verder

xardy

Legacy Member
Over interfaces, 2d animaties en andere leuke dingen zoals spiegel effecten, transparante vensters, enz kan ik u wel nog een goed boek aanraden:
Filty rich clients geschreven door Chet Haase en Romain Guy

MiniJeffrey

Legacy Member
JAVA: how to program vind ik een prachtig boek voor een echte beginner. Ze leggen echt met handen en voeten de basis uit en ook geavanceerde mogleijkheden komen erin voor. Tis dan ook een mastodont van een boek (1500 paginas ofzo).

Theeft mij er in ieder geval door geholpen:

1e zit met cursus school: 5/20 :')
2e zit met boek: 13/20
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan