Archief - 3D Animation

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

laurensvp

Legacy Member
heej, weten jullie welk het beste programma is voor 3D creatures te maken zoals bv in de film Ice age, Kung fu panda, ... Maakt niet uit of het betalend is of gratis. Ik ken Blender en Maya2008 maar weet absoluut niet of ze recent zijn en/of dat het goede programma's zijn.

thnx & grtz

CtrlAshDel

Legacy Member
Een beetje beleefdheid, of een deftige zin is niet veel gevraagd zeker?

Zbrush is een programma om te sculpten,je kan hier mee ook creatures maken maar je vroeg enkele voorbeelden waar de grote studios mee werken, zbrush zal wss wel ergens aan te pas komen.

Vray is een render-engine geen modelprogramma en wordt meestal niet gebruikt voor het renderen van animatiefilms, pixar maakt gebruik van hun eigen render-engine namelijk Renderman (Let me google that for you)

Lightwave wordt ook nog redelijk wat gebruikt door de studios maar niet specifiek voor animatiefilms. LightWave 3D - Wikipedia, the free encyclopedia

Kzegget maya is een goede keuze...

D3C0Y

Legacy Member
zbrush is een snelle intuïtieve manier om hoge resolutie modellen te maken (het leunt meer aan bij het sculpturen met klei)

terwijl het met een 3d programma zoals 3ds Max moeilijker is om zo'n gedetailleerde modellen te maken (ze worden wel vaak gebruikt om een basismesh te maken, en die mesh wordt dan geimporteerd in programmas zoals Zbrush)

LunchBox

Legacy Member
laurensvp zei:
Ik ken Blender en Maya2008 maar weet absoluut niet of ze recent zijn en/of dat het goede programma's zijn.

Autodesk Maya is één van de beste "3d programma voor animatie-doeleinden" op de markt. Je kan het aanvullen met software als Autodesk Motionbuilder (voor mocap-data en camera/motion-sequencing) en Autodesk Mudbox (voor high-density detailing die je dan bv. naar normal maps kan baken) De laatste is de rechtstreekse concurrent van Pixologic Zbrush.. met het minpunt dat je er geen character in kan pose(re)n - maar dat is uiteindelijk ook niet echt nodig als je toch gaat riggen. (versie 2008 van Maya is vrij recent aangezien dat nog niet zolang geleden is, maar versie 2009 is eigenlijk de laatste)

Het is natuurlijk één ding om zo'n "creature" zoals je het noemt (een "character" zoals we zeggen) te maken, maar nog een heel ander verhaal om het ook degelijjk te riggen en animeren over tijd. Modeling gaat immers evengoed met goedkope(re) software zoals Nevercenter Silo of Luxology Modo.

Eens je dat dan gemodeled/gerigged/getextured en gerendered hebt moet je de frames natuurlijk nog compositen in software als Adobe After Effects of Autodesk Toxik. (en als daar "real-life" footage aan te pas komt zit er zelfs nog een tussenstap in vóor de animatie-fase van tracking via bv. 2d3 Boujou)

Een hele boterham dus, maar je kan het zo gek maken als je zelf wil natuurlijk.

Brick Top

Legacy Member
Wij gebruiken Max in school, simpelweg omdat we dat moesten aankopen in 't begin van 't jaar. Imo is Maya ook beter om te animeren maar bon, ik begrijp wel dat de school ons niet opnieuw zo'n duur pakket laat aankopen. Maar als je de keuze hebt zou ik sowieso voor Maya gaan, dat is mijn bescheiden mening.

Als je dat programma voor de eerste keer opent ga je een groot :wtf:-gevoel krijgen en dat is volkomen normaal. Veel mensen zullen je adviseren van 'Speel wat met de knopjes en zo leer je het wel!' maar ik vind dat een vrij 'domme' manier om iets te leren. Download/koop gewoon een deftige basis-tutorial en naarmate je meer skills hebt kan je ook op zoek gaan naar geavanceerdere tutorials. Zo'n 'basic' tutorials worden trouwens vaak mét het pakket zelf geleverd.

Je hebt websites (of moet ik zeggen, bedrijven?) die zich volledig richten op het publiceren van tutorials (die dan ook van zeer goede kwaliteit zijn). Die tutorials zijn vaak niet goedkoop maar bon, we weten allemaal wat dat waard is op het internet (maar dat moet je hier niet vragen, zoek je zelf maar uit). Google maar is voor: Gnomon workshop, gnomonology, CG academy, digital tutors,...

b0rt

Legacy Member
Cinema 4d is imo ook wel tof, redelijk simpel ivm maya maar toch krachtig :)

Homega

Legacy Member
Laat me er even een vraagje tussen smijten:

Houdini ( Home - Side Effects Software Inc. )

of

Maya

Want iedereen heeft het hier over maya en max ..

ben zelf bezig met maya atm maar houdini ziet er toch ook wel zeer leuk uit om te leren.

LunchBox

Legacy Member
Xoliul zei:
Tis dat Mac zoveel gebruikt wordt in de CG en games industrie he :)

kleine situatieschets van hoe het bij ons loopt:

Ons 3d team bestaat uit 5 mensen, waaronder 3 mac's en 2 pc's. We komen van uitsluitend mac, dus de eerlijkheid gebied me te zeggen dat er toch ook een overstap is, maar dan vooral omdat je die pc's veel goedkoper kan uitbreiden denk ik. (al kosten die laatste machines toch ook dik 7000€)

De studio-afdeling werkt uitsluitend op mac's, de programmeurs en accountants dan weer op pc's. Een in-house support afdeling is dus wel onmisbaar om de combinatie tussen beide platformen werkbaar te houden qua infrastructuur etc.

De mac's draaien volgens mij algemeen een stuk stabieler, maar de pc's bevatten meer overwicht qua hardware dus die kunnen veel meer data trekken momenteel. (al is er dus een oneerlijke strijd omdat de hardware niet matched) De pc's maken ook optimaler gebruik van hun 64bit architectuur.. iets dat duidelijk z'n weerslag geeft bij grote data-sets.

Er is trouwens geen maya 2009 64bit versie voor mac.. serieus minpunt als je't mij vraagt. (misschien iets dat opgelost geraakt in versie 2010 op snow leopard)

Xoliul

Legacy Member
General Lee zei:
Als dat al een reden moet zijn om multiplatformsupport te verzaken...

Als dat al een reden is om het ene programma boven het andere te verkiezen ?
Anyway stomme discussie, ik ben het al lang beu om hier over zo´n dingen bezig te zijn, te weinig mensen die er echt iets van weten.

Lunchbox: Jullie zijn een uitzondering hoor. Ik weet zo al van zeker 6 andere belgische bedrijven die geen Mac gebruiken of nodig hebben.

General Lee

Legacy Member
Xoliul zei:
Als dat al een reden is om het ene programma boven het andere te verkiezen ?
Ik zie niet in waarom dat een ongeldig argument zou zijn om mijn persoonlijke voorkeur mee te staven.

Daarenboven was m'n eerste post niet zo serieus bedoeld (hence the smiley), maar toch leuk dat er nog volk te vinden is dat er een probleem van maakt :)
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan