Archief - Het uitzet-topic! Alle benodigdheden voor het huis(houden).

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Brick Top

Legacy Member
Hey iedereen,

Mijn vriendin en ik hebben net een huis gekocht. Daar dit onze eerste eigen woning is, is het ook meteen onze eerste ervaring met een eigen huishouden. Logischerwijs hebben wij dan ook nog een hoop vragen. Omdat ik niet voor elke vraag een apart topic wil starten leek het me wel interessant om die te bundelen in een groot 'uitzet-topic'. Zo kan iedereen zijn vragen posten en kunnen we (hopelijk) nog iets leren van elkaar. Mensen die al een huishouden runnen zijn uiteraard meer dan welkom om hun kennis te delen. ;)

Als het in een huis past, kan je er hier je vragen over kwijt! Meubels, matten, droogkasten, servies, afwasmachines,... You name it!

Om de spits af te bijten: waar moet je op letten bij de aankoop van een stofzuiger? Voor mij is dat een pot nat maar blijkbaar zit er wel wat verschil op. Geluidsniveau vind ik bijvoorbeeld wel belangrijk (kan je tenminste muziek spelen op een normaal volume) maar of ik nu moet kiezen voor een model met of zonder zak... En wat zijn goede merken voor stofzuigers? Ik las dat bijvoorbeeld Dyson garantie-aan-huis levert. Dat vind ik toch iets om in overweging te nemen - zeker wanneer je online koopt.

Alvast bedankt en hopelijk is dit de start van een levendig topic! :D

B.T.

MrKend54l

Legacy Member
Je moet u de vraag stellen hoeveel keer stofzuig je per week. Maakt het geluid dan uit?
Ik zou persoonlijk voor een model zonder stofzak gaan, is veel beter in mijn ogen. Hou ook rekening dat hij genoeg zuigkracht heeft.
Persoonlijk ben ik een grote fan van een stofzuiger voor het grove werk. En combineren met een kruimeldief (handstofzuiger) voor kleine dingen zoals de tafel en kleine ongelukjes en vuiltjes.

Oij

Legacy Member
Als geluidsniveau belangrijk is moet je misschien geen Dyson nemen, al weet ik niet hoe het met hun laatste modellen zit. Wij hebben er hier thuis een staan (een jaar of 2/3 vermoed ik) en dat ding maakt behoorlijk wat lawaai. Om niet te zeggen veel lawaai.
Voor derest wel tevreden over. Met dieren in huis zit die opvangbak in een dag of 3 vol en dan is het wel handig als je er niet elke keer een andere zak moet insteken. Valt ook zeer makkelijk volledig uit elkaar te halen wat wel handig is om hem eens grondig te reinigen(wordt wel niet aangeraden door Dyson zelf) na een paar jaar. Hij trekt weer de tegels uit de grond. :unsure:

Nu, wat ik ervan gehoord heb is Dyson een beetje 'Bose' onder de stofzuigers. Lang niet slecht maar misschien iets te duur. Voor hetzelfde/minder geld valt er waarschijnlijk wel iets even goed of beter te krijgen.

Muscleduck

Legacy Member
Onze Dyson is ook een luide, maar hij zuigt als de beste. Veel beter dan onze Kärcher werfzuiger zelfs.

SupplelyFiend1

Legacy Member
De onze is sinds een jaar de Philips FC9921/09 ter vervanging van een andere 9 jaar oude Philips die ook zonder zak was.
Er is een enorm verschil in geluid. Waar je vroeger elkaar amper kon verstaan of vb van de televisie niets meer hoorde, is dat nu nog goed mogelijk. Natuurlijk blijft dat lawaai maken, maar het geluid is ook aangenamer om te horen. Het is geen 'hysterisch hoog' geluid, maar eerder een 'laag zuigend' geluid.

Kijk zeker ook naar de filters met betrekking tot onderhoud.
filter-luchtfilter-stofzuiger-origineel-tp_7322206297608595620vb.jpg

Hier komt een hele laag stof op. Dit is gewoon even uitspoelen, wringen en laten drogen.
62706180.jpg

Ten opzichte van dit vroeger, wat een hel was om uit te kuisen. Eerst dat stof uitkloppen, dan uitblazen met compressor. Stof klitte samen tussen de 'schubben' en duurde enorm lang tegen dat ie droog was.

Anoniem0

Legacy Member
nen dyson moet af en toe wel eens gekuist worden.
zelfs filters wassen. (wij hebben er eentje op reserve zodat de andere goed kan uitdrogen)
na kuisen zuigt hij weer het wit uit u ogen of het laken in u gat!

Anoniem0

Legacy Member
nen dyson moet af en toe wel eens gekuist worden.
zelfs filters wassen. (wij hebben er eentje op reserve zodat de andere goed kan uitdrogen)
na kuisen zuigt hij weer het wit uit u ogen of het laken in u gat!

Brick Top

Legacy Member
Thanks voor de replies iedereen! Zonder zak lijkt me inderdaad wel 'handig' maar als ik zo wat google blijken veel mensen toch zak-lovers te zijn. Je zit inderdaad met een (blijvende) kost maar bij veel stofzuigers is die verwaarloosbaar (zak vervangen om de maand en als je geen huisdieren hebt nog minder). En die kost zou niet opwegen tegen de nadelen van een bak/filter die je regelmatig moet uitkuizen/uitblazen. Ik zeg maar wat ik lees op andere plaatsen he. :unsure:

De filter die SupplelyFiend1 toont lijkt op dat vlak dan wel weer gebruiksvriendelijker.

Gonzo

Legacy Member
Zou niet weten waarom dat zo nadelen zou zijn bij ne zakloze... Ik heb diene filter in mijnen Dirt Devil mss 3 keer uitgewassen op 4 jaar, da marcheert nog altijd probleemloos en zonder al te veel verlies :unsure: 't Is nie da da veel moeite kost, vergeleken met het geloop om zakken te gaan halen + de kost ervan (zeker als ik mijne naft erbij tel) + er zit ook nog altijd ne filter in die zak-stofzuigers hoor...

Brick Top

Legacy Member
Ik heb een lijstje gemaakt van alles wat ik nodig heb, welk type/model ik wil en dan in Excel een lijst van de shopprijzen. Op die manier zou ik sowieso het goedkoopst gesteld zijn. Maar service heeft ook zijn waarde natuurlijk. Ga die lijst is bezorgen aan een lokale elektrozaak en een offerte laten maken. Heb opzettelijk merken gekozen die die zaak ook verkoopt (zijn de typische 'bekende' merken). Zowel mijn ouders als schoonouders hebben hun spullen daar gekocht en qua service zijn die echt unbeatable. Puur financieel gaat het duurder uitvallen natuurlijk maar als het verschil niet al te groot is, koop ik mijn spullen toch liever om de hoek.

Booka Shade

Legacy Member
Wij hebben een vrij goedkope gekocht, is er helaas ook fameus aan te zien. Is ook een "zakloze", maar de zuigkracht is slecht. Zou voor mezelf in de toekomst dus zeker niet zomaar de goedkoopste nemen, dan betaal ik liever het dubbel meer voor een deftige.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan