Archief - selectieve Freeze !

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

The_Dutchman

Legacy Member
Geachte 9lives mensen,

Dit is mijn eerste post hier, ik wist alles nog zelf op te lossen met computerproblemen aangezien mijn opleiding ook redelijk deze richting uitgaat, echter nu heb ik een probleem waar ik zonder formatteren niet direct een uitweg in zie. (en dat wil ik niet doen)

Wat is het probleem?
Het probleem is dat de computer freezed. Dwz dat het cirkeltje van de muis blijft vaststaan en dat het toetsenbord en muis niet meer reageert. De computer herstart NIET automatisch en geeft ook geen BSOD. Dit heeft als gevolg dat er ook geen minidump beschikbaar is om te debuggen. Enkel de bekende kritieke fout in het logboek (42) Kernel-Power wegens het incorrect afsluiten.

Wanneer doet het probleem zich voor?
Het probleem deed zich initieel voor bij .asm files. (assembler files voor microcontrollers of dsp's te programmeren) wanneer ik hier op dubbelklikte kreeg ik een freeze. De standaardtoepassing om deze files te openen stond op kladblok. Dit heb ik gewijzigd naar notepad++ en geen freeze meer. Ik blij.
Nu heb ik (10 dagen later) AutoCad 2013 op mijn PC geïnstalleerd (uiteraard de trial versie :p) en wanneer ik hiervan een toepassing tracht te openen -> Freeze. (op een andere pc werken deze prima, dus daar ligt het niet aan)

Een extra eigenaardigheid.
De computer in kwestie waar we het over hebben daar heb ik handmatig de drivers van geïnstalleerd, echter later Driver Genius gebruikt om te zoeken naar updates om de freeze te fixen.
Wanneer ik de computer opstart in safe mode crashed deze tijdens het welkomst scherm, en start vervolgens op in gewone mode en dan start hij wel. (hoewel ook soms een freeze direct na het opstarten voorkomt)

Wat ik heb al geprobeerd?
-Onnuttige software verwijderen
-Local kernel debugging (maar dat werkt blijkbaar in beperkte graad en ik zou dit extern met een 2de computer moeten doen)
-zoeken naar debug methodes

Wat veracht ik van jullie?
:help:
Als jullie een manier weten om het probleem te zoeken zou al fijn zijn.

Hier nog de specs van de PC:
https://www.dropbox.com/s/cylhtrroa5cxf69/SIW_FREEWARE_JAN-PC_20120603_185328.html

Fraggie

Legacy Member
Je Windows lijkt me niet volledig up-to-date? Heb je SP1 geïnstalleerd?

The_Dutchman

Legacy Member
Ik ziet het al, ik heb blijkbaar een tijd geleden symbols gedownload i.p.v. het effectieve service pack. :doh: Toch een rare naamgeving met die 6.1 op die manier. Ik installeer het service pack en laat dan z.s.m. iets weten.

Bedankt voor de tip !

EDIT: Slecht nieuws, na het installeren van Windows 7 SP1 en alle beschikbare updates werkt het nog steeds niet.

The_Dutchman

Legacy Member
De nieuwe log:
https://www.dropbox.com/s/k5v570sl223p17e/SIW_FREEWARE_JAN-PC_20120604_140345.html

EDIT: AutoCad verwijdert en terug geïnstalleerd echter zelfde probleem.
Ik denk dat er iets misgaat met de extenties.
Als de computer freest lijkt de CPU in een loop te komen waar hij niet uitgeraakt. (mss in de zoektocht naar een programma voor een bepaalde extensie te openen?)
EDIT2:CHKDSK geen invloed.

EDIT3: It was like looking for a needle in a haystack... Ik heb de computer nu toch geformateerd. Het kost meer tijd om fouten van deze aard op te lossen als gewoon heel de boel te formateren. Het probleem is ook gewoon weg nu, iedereen in iedergeval bedankt voor de moeite.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan