Archief - mandrake install(unfinished) f up win

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Stijneman

Legacy Member
ok ik wil dus al paar dage mandraek installe en tlukt ni en die fucking setup eeft mijn ganse pc verkloot :@
2 HDD gedood, moederbord USB gedood, netwerk usb gedood, cdrw gedood,bluetooth gedood.
ik haat het ik haat het ik haat het !!!
hoe kank het fixe ? dan liefst geve fucking mandrake meer en werkende windows dan werkende mandrake en shitty windows, en nog erger, geen mandrake en shitty fucked up windows (nu dus :angry:)

dus hoe fix ik al mijn dode dingen :sad: en waarom blokeert de mandrake setup altij (ja blokeert, kheb et is uur of 2 late doordoen en tzat nog altij bezig aan zelfde ding en muis werkte al 2 uur nimeer)

Stijneman

Legacy Member
ik had (gelukkig) deze keer (vorige schijf GANS DOOD, kon ni revived worre) eerste deel 508 mb fat32 gezet, zo kon ik in windows, en dus ook in dos, die schijf zien, maar op mijn opstartdiskette word geen format c: command ingestoke :wtf: en die opstartdiskette is vers :unsure: van paar dage gelede, mijn bluetooth is trug, al mijn usb dus eig, behalve mijn cdrw (is ook usb maar werkt nog altij ni) dus er zitte paar "overnemende" stuurproggies op die hdd en die moete er direct af :angry:

dJeez

Legacy Member
Dat zou wel eens aan een buggy APIC chip kunnen liggen dat hij blijft hangen... Krijg je bij 't booten van de install CD een prompt te zien? Zo ja, tik daar dan eens linux apm=off acpi=off noapic, en zeg eens wat dat geeft.

Wat je precies met de Windows hebt uitgehaald valt moeilijk te achterhalen adhv je post. Wat werkt er nog, en wat niet?

Stijneman

Legacy Member
bluetooth: werkt ni als HDD2 erin steekt, anders wel
CDRW (usb): geen van beide gevalle
opstartdiskette (ME (XP)): geen format c: ;)
USB kaart en moederbord: werken als HDD2 uit is
usb hub: werkt als netwerk usb werkt ;)

da is voor 2de deel u post.
1) (ik ben chineeske percies ;))
ik boot van cd, druk op enter, kom in de setup, en volg setup, na mijn gebruikersnaam in te geve tesame met veiligheidsniveau, moet ik partitiedeel doorstaan, dat lukt dus niet.

die 3 dinges:
waar intyppe ?


-edit-
mijn deamon tools werke ook nimeer :sad: :doh: (zonder hdd2 en met)

dJeez

Legacy Member
Stijneman zei:
bluetooth: werkt ni als HDD2 erin steekt, anders wel

Is dat een USB Bluetooth dongle? In principe zouden die niet mogen conflicteren.

CDRW (usb): geen van beide gevalle

De drivers al eens (opnieuw) geïnstalleerd?

opstartdiskette (ME (XP)): geen format c: ;)

If you need a rescue disk : http://www.bootdisk.com :p.

USB kaart en moederbord: werken als HDD2 uit is

Boot uw PC gewoon niet als die 2e HDD erin steekt? Hoor je biepjes, zo ja, hoeveel (kort/lang) en welk type BIOS heb je? Je hebt toch 1 HDD als master en 1 als slave (of beide op cable select) staan?

Anders scheelt er wellicht iets aan die HDD2, indien nieuw (of nog in garantie), ga er dan eens mee naar de winkel en vraag dat ze die daar controleren (liefst terwijl je 'r zelf naast staat).

usb hub: werkt als netwerk usb werkt ;)

En netwerk usb is... bluetooth?

ik boot van cd, druk op enter, kom in de setup, en volg setup, na mijn gebruikersnaam in te geve tesame met veiligheidsniveau, moet ik partitiedeel doorstaan, dat lukt dus niet.

Daar waar je op enter duwt zal je dat wellicht moeten intikken (staat er dan geen prompt of zo?)

Stijneman

Legacy Member
dJeez zei:
Is dat een USB Bluetooth dongle? In principe zouden die niet mogen conflicteren.

dongle? ik heb die usb"stick" pas van gistere, en toen werkte hij tot ik probeerde mandrake te installen en dan ging het nimeer as HDD2 instak


De drivers al eens (opnieuw) geïnstalleerd?
neen, zal nu doen, maar toch zou dat niet mogen, is pas sinds mandrake install zo

-update-
der zijn geen drivers bij geweest, tenzei voor win98 omda da geen usb cdrw kent, er was wel een nero bij. de stroom is nog aan want ik kan hem ope en toe late gaan, en hij draait, maar hij leest niet meer sinds mandrake

If you need a rescue disk : http://www.bootdisk.com :p.

thx ;)

Boot uw PC gewoon niet als die 2e HDD erin steekt? Hoor je biepjes, zo ja, hoeveel (kort/lang) en welk type BIOS heb je? Je hebt toch 1 HDD als master en 1 als slave (of beide op cable select) staan?

Anders scheelt er wellicht iets aan die HDD2, indien nieuw (of nog in garantie), ga er dan eens mee naar de winkel en vraag dat ze die daar controleren (liefst terwijl je 'r zelf naast staat).
met die volledig dode HDD blokkeerde hij bij detecting IDE devices (2de scherm] maar met die nieuwe gaat hij wel verder, ik hoor alleen de check-up beep nadat hij bios eeft gechecked ofzoiet (ben al vergete wa da da betekende :p) de 120gig (windows) is master, de 40 gig (dode) is slave


En netwerk usb is... bluetooth?
neen dat is gwn een usb poortje op mijn netwerkkaart

Daar waar je op enter duwt zal je dat wellicht moeten intikken (staat er dan geen prompt of zo?)
nop geen prompt, gwn direct de install (mdrk 10.0)

whacker

Legacy Member
het KAN simpelweg niet dat uwe software (mandrake) uwe hardware (harde schijf, usb spul, whatever) fysiek kapot doet. Ongeveer de enige soft waarmee ge hw kunt verkloten is overclocksoftware, en dan nog. Volgens mij is't ne faulty user :D

Stijneman

Legacy Member
de mandrake setup detecteert direct USB devices en installeert een linux stuurprogramma op die HDD, hierdoor gaat da dan worstelen met windows om de eer van stuurprogramma te moge zijn, maar windows ondersteund de winnende linux stuurprogrammas niet waardoor ze dan niet werken, ;)

dJeez

Legacy Member
Sjah, it must be user error is hier toch wel op z'n plaats denk 'k. Een conflict tussen Linux en Windows drivers kan niet, aangezien ze nooit tesamen actief zijn (tenzij je die Mandrake in VMWare of iets dergelijks zou draaien).

Persoonlijk werk 'k niet met Mandrake. 'k Heb die welgeteld 1x geïnstalleerd, toen 'k eens iets anders wou dan RedHat, maar die was er dus sneller afgemept dan dat hij er op stond (te Teletubbies voor mij :p).

Kijk in Windows eens de hardwareprofielen na, verwijder desnoods de huidig geïnstalleerde drivers en reboot dan om te kijken of je alles in Win weer aan de praat krijgt.

't Is trouwens de eerste keer dat ik hoor van USB poortjes op netwerkkaarten, wat voor een kaart is dat precies (merk + type, of evt. link zou handig zijn)?

Herkent je BIOS de 2e HDD eigenlijk? En over welk type HDD gaat 't hier eigenlijk (SATA / ATA)?

Wat ik alvast zou aanraden is om bij de Mandrake installatie (of om 't even welke andere distributie) "kaal" op te starten, maw, alle USB prul (uitgezonderd je keyboard/muis) NIET connecteren. Zelf heb 'k nl. ook al problemen ondervonden met niet door Linux ondersteunde USB randapparatuur (oa met de Logitech Sphere webcam). Maar hardware echt om zeep helpen, daar ben 'k tot op heden nog niet in geslaagd (allez, toch niet door software te installeren :p).

Stijneman

Legacy Member
lol mandrake install had op vorige hdd alle partities gedelete om daarna nieve aan te maken==> gevolg: alle partities waren "unallocated" en da is onformateerbaar :ironic: o ironie :ironic:hmm nu ik hier kijk, ik heb geen netwerk kaart, is gwn zo een grote fiche die op plaats waar vroeger mijn netwerkkaart stond naar het moederbord gaat :p talk about lol, na paar jaar da ondervinde :lol:

bios herkent ze en tis een quickview van maxtor, ATA / 133

Stijneman

Legacy Member
welke bootdisk dinge moen ik neme vo gewoon die HDD te kunne formatte in dos ????

Stijneman

Legacy Member
ok ik had dus een bootdisk gekoze en op die stond wel fdisk, en ik doe dus reboot van floppy, ok ik zit in dos
format c:
en dan ziet da maar de 508 mb en ni de 40 gig :ironic :cry: :sad: dus hoe save i kdie HDD ? partition magic kan het ni
dos kan het ni, wa dan wel :s
en de mandrake install crashed altij as hij de schijve moet partitionere (al op 2 verschillende HDD, alle2 verkloot :angry:) da klopt toch ni e :cry: wa moek doen, ik wil wel linux maar ni ten koste van den helft van pc, want ok bluetooth werkt nu al trug met beide hdd aan, maar mijn cd-writer en deamon-tools nog altij ni, die zijn zogezegt kapot :ironic:

help ?


-edit-

en plots zie ik een dubbeltje van mijn writer in apparaat beheer, 1 maal als lite-on ... cd rw
1 maal als: usb apparaat voor massaopslag (eigenschappen zegt: lite-on ... cdrw) beide delete, reboot, alles fixed, deamon en cdrw

nu alleen HDD nog maar dan liefst met mandrake op ^_^ en dus hoe zie ik of da ik juiste mandrake files heb ? met die md5 file ma da zijn gwn letterkes en nummerkes dus i dont get it ;)

Stijneman

Legacy Member
meh dus nu alles gefixed met partition magic 8 en dan wil ik install doen, ok nu raakt hem eindelijk vobij da partitie gedeelte :woot: maar ni voor lang, als hij alles heeft kunne controlere en dus zoekt voor packages,vanaf da ik ze zie is er timer (onzichtbaar e ;)) en dus as die op 0 komt blockt em, as ik nu snel mijn dingen aanklik en op next klik is het nog altij etzelfde, en nu werkt mijn usb weer nimeer :angry: toch TOEVALLIG juist nada ik linux probeerde te installe e

Stijneman

Legacy Member
en weer toevallig nada ik die schijf formateer da usb trug werkt he :ironic: dan maar iets anders dan mandrake :angry:
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan