Archief - bestandsuitwisseling linux/windows

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Moguai

Legacy Member
yo :)

Als linux noob zijnde stel ik me wel enkele vragen bij de samenwerking tussen Windows en Linux onderling.

Wanneer ge beide OS'en hebt geinstalleerd, hoe zit het met de bestandsuitwisseling tussen de 2?
Nu weet'k wel dat er voor Linux voor quasi elk "Windows programma" een Linux variant is (bv, Photohop -> Gimp), maar moet ge dan voor alles wat ge nodig hebt iedere variant onder Linux installen?
Linux gebruikt ook geen extensies, hoe zit't daarmee?
Kan windows bestanden lezen/aanpassen die gemaakt zijn onder je Linux partitie (zonder extensie dus?).
Hoe zit 't met file/map-sharing in een netwerk met Linux&Windows pc's?
Ik heb wat gelezen van shares te mounten, maar kzou wat meer informatie willen.
Hoe zit't met de verschillende bestandsystemen? Dus FAT/NTFS -> EXT en omgekeerd? :s

samengevat , is er iemand die dus mij uitleg kan geven of me nuttige URL's kan verschaffen met betrekking dus tot bestandsuitwisseling/bestandscompatibiliteit en dergelijke tussen linux & windows?

dank bij voorbaat :)

/mog

dJeez

Legacy Member
:unsure: Uiteraard zal je elke toepassing die je wil gebruiken in Linux ook in Linux moeten installeren, da's de logica zelve zou ik zou denken. Maar als je The Gimp niet wil gebruiken hoef je dat dus niet te installeren.

Wat je "Linux gebruikt geen extensies" vraag betreft, in Linux heb je net zogoed extensies, en je kan perfect executables <appnaam>.exe gaan noemen.

Rechtstreeks kan Windows niet aan de Linux partities. De makkelijkste oplossing als het hier gaat om een dual boot machine is een FAT(32) partitie aan te maken en die te gebruiken vanuit zowel Windows als Linux om bestanden te delen.

Wat netwerksharing betreft, installeer Samba op Linux en dan kan je je Linux machine perfect als file en/of printserver gaan gebruiken voor de Windows machines. Je kan er zelfs een PDC van maken als je dat zou willen.

Vol gewoon de links die in de sticky staan eens, daar staat een massa informatie : https://www.beyondgaming.be/archive/software.22/nederlandstalige-siteshowtos.166260

En als 't ook in 't engels mag, lees dan de relevante HOWTOs op TLDP maar eens : http://www.tldp.org

futta

Legacy Member
bestanden sharen tussen windows en linux kan ook met bv. een usb-key, een .. diskette of met remote storage (ftp/ dav).

met een tool als ext2fsd kun je vanuit windows (nt/2k/xp) aan ext2/ext3-partities.

AcIdR3IgN

Legacy Member
Linux shares delen met Windows gebruikers == Samba installeren (op linux) en instellen.
Windows programmas (tcoh redelijk wat) runnen op linux == WINE installeren.
Vanuit linux op je windows shares?... no probs...
doe dit
(best als root)

mount -t smbfs //ip-van-windows-pc/netwerkshare /mnt/mapnaam

voobeeld hier

mount -smbfs //192.168.0.1/muzik /mnt/muzik

natuurlijk moet /mnt/muzik wel bestaan.
dus eerst moet je een map aan maken in /mnt
mkdir muzik

veel plezier.

Lagoas

Legacy Member
Ik heb vandaag SuSe 9.0 geïnstalleerd
en ik kan via mijn start menu'tje naar mijn windows C en D partitie gaan
en daar bv een file gaan openen.

Omgekeerde gaat niet zo gemakkelijk.
Maar dan ook, ge moet zien dagge idd de gepaste software hebt
om Windows bestanden te openen in Linux.

Greetz.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan