Archief - 2dehands wagen zoeken + werkelijk verbruik wagens nagaan?

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

vsdagama

Legacy Member
Hey mensen,

Ik had graag mijn eerste wagen aangekocht, spannend!
Aangezien nieuw buiten budget ligt, zoek ik mijn eerste liefde op de 2dehandsmarkt.

Al enkele dagen ben ik me suf aan het staren op 100den wagens met de bijhorende cijfertjes.
Maar mijn gebrek aan auto-kennis en het vinden van goede consistente data (bvb verbruik?) maken het moeilijk een beslissing te nemen en wagens te vergelijken met elkaar in mijn excel-sheet.

De auto die ik zoek zou aan deze criteria moeten voldoen:
- 2009 of later
- 100.000km of minder
- zo zuinig mogelijk
- cruise control en parkeerhulp zijn een grote plus (vooral de eerste)
- budget max 7500 euro (liefst +- 5000)
- grootte en eventuele krassen maken niet uit. Wel geen blikken doos op wielen. (à la Ford Ka)

Eerst zat ik bij de Peugeot 206 (+) en 207's te kijken. Maar die slurpen blijkbaar nogal veel benzine. (6,5l)
Zo ben ik bij de Ford C-maxen (4,5l) en Ford focussen (4 - 4,5l) gekomen. Deze kosten meer, maar zijn groter, meer opties én zuiniger (begrijpen wie begrijpen kan :help: ) en zouden op termijn dus zelfs goedkoper uitvallen dan die kleine peugeokes?!?

Is er iemand die me enkele types kan aanraden of het vreemde verschil tussen de kleine peugeot 206 en de grotere ford C-max in verbruik kan uitleggen / tips geven ivm het beoordelen van het verbruik van een wagen? Goede merken, modellen enzovoort zijn ook welkom. Tot enkele dagen geleden wist ik niet eens wat cilinderinhoud nu precies betekende, laat staan bougies en roullementen. :lol:

En is er iemand die me kan verwijzen naar een site/database met het verbruik van alle type wagens (werkelijk of fabrieks) opgelijst?
Zelfs een halve liter/100km verschil kan honderd(en) euros per jaar schelen bij mijn schatting van 25.000km/jaar. Dus zijn betrouwbare en vergelijkbare cijfers in mijn ogen uiterst belangrijk!

Momenteel gebruik ik autoweek.nl (merk en type invoeren, juiste model kiezen en je krijgt de fabriekswaarden denk ik) vb: autoweek
Maar deze site bevat niet de Renault Clio Grandtour1.5 dCi, het is dus gissen naar zijn verbruik en ik kan zo niet oordelen of deze dan wel of niet interessant is.

Ik heb er koppijn van gekregen :crazy:

Caracalla

Legacy Member
spritmonitor.de

Daar geven mensen hun reële verbruik in. Het gemiddelde is dan ook heel realistisch.

vsdagama

Legacy Member
Das een handige!

Kan er iemand dit aan een autoleek uitleggen?

"Kleine" auto maar groot verbruik:
Renault Clio 1.2i Ice-Watch - 75pk 1200cc, 5.8l/100km gecombineerd
Zelfde auto, maar meer pk en cc, toch véél zuiniger:
Renault Clio 1.5 dCi Expression ECO - 86pk 1500cc, 3.7l/100km gecombineerd
En bij de peugeot's hetzelfde:
Peugeot 207 1.4i Trendy - 73pk 1400cc, 6.3l/100km gecombineerd
Zelfde auto, meer pk, meer cc, maar toch zuiniger.
Peugeot 207 1.6 HDi X Line - 90pk 1600cc, 3.8l/100km gecombineerd

Een verschil van 0.5l/100km zou me op jaarbasis 25.000 km/jaar al gauw 162 euro schelen.
Het verschil tussen de 2de clio en de eerste peugeot zou dus 810 euro per jaar in verbruik schelen!?!

Of ben ik hier verkeerd? (Ik weet dat de cijfers fabriekstesten zijn en niet realistisch, maar je kan ze wel gebruiken om te vergelijken, niet?)

Ben momenteel aan het kijken naar VW Golf & polo's, Ford fiesta's en Opel corsa's.

celifor

Legacy Member
Je bent benzine versies aan het vergelijk met diesels, de clio 1.2 en peugeot 207 1.4 zijn benzine versies. Hoeveel km zou je jaarlijks doen ?

vsdagama

Legacy Member
Aj, niet op gelet. Wat betekent dit misschien?
Benzine's verbruiken meer én de brandstof is duurder per liter. Hoe kan je dit dan verkocht krijgen?

Diesels hebben meer kilometers nodig en gaan als je ze niet genoeg gebruikt sneller in de kosten vallen begrijp ik?

Ik gok dat dat ergens tussen de 15.000 en de 25.000 km gaat liggen

Even een vergelijking tussen 2 auto'kes die binnen mijn prijscategorie vallen:
Opel Corsa 1.3 CDTI ecoFLEX Selection van 2010, 75pk en 3.7l diesel / 100km
Renault Clio 1.2i van 2012, 75 pk en 5.8l benzine / 100km

Aan prijzen van 1 eur/l en 1,20 eur/l voor diesel en benzine respectievelijk zou de berekening zo zijn à 20.000 km/jaar
Diesel Corsa: 740 euro per jaar
Benzine Clio: 1392 euro per jaar

Waarom kopen mensen deze clio's dan toch?

Hellbull89

Legacy Member
vsdagama zei:
Aj, niet op gelet. Wat betekent dit misschien?
Benzine's verbruiken meer én de brandstof is duurder per liter. Hoe kan je dit dan verkocht krijgen?

Diesels hebben meer kilometers nodig en gaan als je ze niet genoeg gebruikt sneller in de kosten vallen begrijp ik?

Ik gok dat dat ergens tussen de 15.000 en de 25.000 km gaat liggen

Even een vergelijking tussen 2 auto'kes die binnen mijn prijscategorie vallen:
Opel Corsa 1.3 CDTI ecoFLEX Selection van 2010, 75pk en 3.7l diesel / 100km
Renault Clio 1.2i van 2012, 75 pk en 5.8l benzine / 100km

Aan prijzen van 1 eur/l en 1,20 eur/l voor diesel en benzine respectievelijk zou de berekening zo zijn à 20.000 km/jaar
Diesel Corsa: 740 euro per jaar
Benzine Clio: 1392 euro per jaar

Waarom kopen mensen deze clio's dan toch?

Je geeft het antwoord op je vraag zelf al. Een diesel is gemaakt om langere afstanden mee af te leggen. Een diesel kopen om voornamelijk korte afstanden mee af te leggen, is vragen om problemen. Verder zijn dieselwagens duurder in aankoop en moet je dus al een redelijk aantal kilometers per jaar afleggen om het verschil met een gelijkwaardige benzinewagen terug te verdienen. De onderhoudskosten van een diesel liggen ook hoger. Verder vinden veel mensen een benzine aangenamer om mee te rijden.

vsdagama

Legacy Member
Dat begrijp ik, maar op de 2dehandsmarkt lijkt het verschil in aankoopprijs niet aanwezig.

Een verschil qua brandstofkosten van jaarlijks 700 euro is toch aanzienlijk, zou dit de eventuele extra kosten aan de diesel niet compenseren?
Voorts kan ik met die 700 euro gewoon méér rijden, en bvb ieder weekend een langere rit afleggen als uitstapje met de vriendin om de dieselmotor tevreden te houden.

Ik kan nog steeds het voordeel van een benzine niet vatten, hoewel ik wel overal hoor dat dit in mijn geval beter zou zijn?

Hellbull89

Legacy Member
Bij tweedehandswagens is het verschil in prijs inderdaad minder groot. Hoeveel extra kosten er jaarlijks aan een diesel zijn kan ik zo onmiddellijk niet zeggen. Maar als je door de week gewoon elke dag korte afstanden aflegt en enkel in het weekend eens wat verder rijdt, denk ik nog steeds dat je beter voor een benzine kiest. Het gaat dan vooral om het feit dat de auto niet voldoende kan opwarmen bij kortere ritten, en daar zal die langere rit in het weekend voor zover ik weet niets aan veranderen... Someone correct me if i'm wrong, want zo zie ik het toch

vsdagama

Legacy Member
Het lijkt gewoon zo vreemd, ik ben al een tijd in de weer om de allerzuinigste diesels eruit te pikken om verbruikskosten te drukken. (à la Opel corsa 1.3 cdti ecoflex)
Daarom lijkt een benzine helemaal de omgekeerde redenering, hoger verbruik én duurdere brandstof :S (=> dubbel zo duur) Omdat ik niks van auto's ken lijkt dit natuurlijk stupide...

Betekent een diesel kopen die 5 jaar oud is en maar 60.000 km heeft afgelegd dan ook dat deze dus te weinig gebruikt is en eigenlijk in een slechtere staat verkeerd?

Kan iemand me een voorbeeld geven, wat voor kosten komen er bij als je een diesel te weinig gebruikt. Welke onderdelen zien af, over wat voor termijn spreken we dat deze vervangen zouden moeten worden + kostprijs hiervan?

Schaevertje

Legacy Member
Problemen met roetfilter of EGR klep kunnen, maar aan de andere kant zijn er velen die eigenlijk te weinig km doen met hun diesel en er geen problemen mee hebben. Uw roetfilter zal sneller vol zitten en dus eerder aan zijn regeneratie beginnen, maar dat wil niet zeggen dat die binnen de 100.000km vervangen moet worden. Zelfs als je genoeg km ermee bolt kunnen er nog problemen van komen maar is de kans wat kleiner.
Als je af en toe een langere rit ermee doet zou dat normaal geen problemen mogen geven.

Waar je wel rekening mee moet houden naar de toekomst toe is de accijnzen en wegenbelasting. Men wil dieselaankoop ontmoedigen en binnen x aantal jaar de prijs aan de pomp gelijktrekken met die van benzine. Dan wordt het voordeel van een diesel weeral iets minder. En nu met dat emissieschandaal van VW zit de kans erin dat men de verkeersbelasting misschien ook op uitstoot gaan berekenen. Diesel wordt minder interessant om aan te kopen tenzij je echt al meer dan 30.000km per jaar gaat rijden.

quovadis

Legacy Member
Wie koopt er nu nog een kleine auto met diesel ??
Verschil in verbruik is in de praktijk heel klein

Eigen ervaring met Opel Corsa 1.2, verbruik tss 5.6 en 6 l/100 km
Eerst vervangwagen gekregen Opel Agila 1.3 d, verbruik tss 5.2 en 5.5 l 100 km

De prijs van Diesel is tegen begin 2018 gelijk of duurder dan benzine (moet van de EU)

https://www.vab.be/~/media/vab/files/dossiers/vab-dossier_budgettest2013.ashx?la=nl

Helft dieselrijders verdient meerprijs pas terug na 5 jaar - VAB

https://www.leaseplan.be/nl/insight/benzinevoertuig-als-bedrijfswagen-wint-aan-populariteit

In deze voorgaande overzichten, is eigenlijk nog geen rekening gehouden met de grote kosten die een diesel kan hebben, zeker als je veel korte ritjes maakt

Je merkte zelf op, dat op de tweedehandsmarkt er geen prijsverschil meer is (tss diesel en benzine) als een auto + 4 jaar is!

Hoe komt dit, er is een overaanbod van diesels en een tekort aan benzine auto's.
Na 4 jaar komen lease auto's op de markt + verkopen particulieren hun "nieuwe" diesel met verstopte roetfilters /EGR (want ze zijn die miserie beu)
Persoonlijk ken ik 3 particulieren, die dit met veel verlies deden. Maar elke maand in de garage staan en tenslotte 1000 € extra moeten betalen, voor een auto met 45000 km is niet leuk

Zelf heb ik mijn benzine auto, aan een Nederlandse handelaar verkocht, voor een goede prijs.
7 a 8 jaar geleden werd ik gewaarschuwd door mijn garage, dat ik blij mocht zijn, als ze mijn benzine auto's (150 pk) gratis kwamen halen. Deze Nederlandse handelaar deed ook een bod voor onze 2 andere benzine auto's (prijs was heel goed, maar auto's' van 2 en 5 jaar verkoop ik niet ;)

vsdagama

Legacy Member
Net een artikel gelezen in het nieuwsblad.
Een volkswagen golf diesel vs een benzine-versie van hetzelfde type. Met de nieuwe regeling vanaf 2016 zou de BIV voor de diesel 100 euro duurder worden en zou het verschil met de benzine 400 euro zijn. (502.28 eur vs 108.21 eur)
Voor de verkeersbelasting zou het verschil tussen de twee van 80 euro naar 130 euro/jaar gaan in het voordeel van de benzine.

Nu is mijn vraag:
Als ik een 2dehandswagen aanschaf in 2015, ontsnap ik aan de verhoging van de BIV. Maar hoe zit het met de verkeersbelasting?
Het artikel stelt: "De regels gelden enkel en alleen voor nieuwe inschrijvingen."
Dus je betaalt voor een auto zen hele leven lang het tarief van de verkeersbelasting dat van kracht was op het moment van de aankoop? Dit zou ik vreemd vinden.


*EDIT: het is inderdaad zo dat dit enkel geld voor de wagens ingeschreven vanaf 2016: NIEUWE BEREKENINGEN VAN BIV EN JAARLIJKSE VERKEERSBELASTING: VOORZICHTIGE VERGROENING, MAAR GROTE COMPLEXITEIT (14/10/15)

SomeDude

Legacy Member
Vergeet niet dat de regering net beslist heeft om diesel duurder te maken (en benzine iets goedkoper zeker?) zodat in 2018(?) de prijs / liter zelfde zou moeten zijn.
En bij cardoen kan je ook soms koopjes doen, is dan wel een nieuwe wagen.

vsdagama

Legacy Member
Daar houd ik rekening mee. Ik ga uit van een gelijke brandstofprijs voor beide in mijn berekeningen.

Aangezien ik de aankoop nog zou doen in 2015 houd ik dus rekening met de oude verkeersbelastingen, welke de diesel naar schatting 300 euro duurder maken bij aankoop (BIV) en 100 euro duurder per jaar (verkeersbelasting)
Aankoopprijs diesel-benzine beschouw ik als gelijk 2dehands.
Dus de grote factor in mijn vergelijking is dus het effectieve verbruik.

quovadis zei:
Wie koopt er nu nog een kleine auto met diesel ??
Verschil in verbruik is in de praktijk heel klein

De eerste bron die quovadis aanhaalt lijkt me nogal sterk overdreven in het voordeel van de benzine. Er wordt beweerd in het schema op pagina 3 dat Ford fiesta benzine 5,4l verbruikt en de diesel 5,2l/100km.
Als we gaan kijken op spritmonitor.de zie je nergens een model van een benzine fiesta gerapporteerd die werkelijk 5.4l/100km verbruikt...

Als je alle ford fiesta's opzoekt vanaf 2010 tot 2015 zie je een duidelijk verschil tussen beiden:
Diesel gemiddeld: 5.1l / 100km
Benzine gemiddeld: 7.1l / 100km

Als je verschillende modellen van verschillende merken vergelijkt op spritmonitor.de is het een constante dat benzinewagens ruwweg 2l / 100km meer verbruiken dan diesels.
Aan 15.000 km per jaar en huidige prijzen zou dit 480 euro per jaar schelen (600 vs 1080eur), bij gelijke prijzen is dit 380 euro per jaar verschil (720 vs 1080eur). Wat ik aardig wat vind?

De enige benzinewagens die me nu wel interessant beginnen lijken zijn de VW polo 1.0 en Ford Fiesta 1.0 varianten. Deze zijn maar 1l/100km minder zuinig dan hun dieselvarianten en zouden qua kosten tot een ex aequo komen (verkeersbelasting is goedkoper). Ivm met slijtage etc zouden ze dus zelfs beter zijn.

Zijn er nog zuinige benzinewagens van ongeveer dezelfde grootte en zuinigheid? (Ford fiesta 1.0 of VW Polo 1.0)

SomeDude

Legacy Member
Je kan ook voor een hybride gaan. Aankoopprijs benzine wagen zou toch lager moeten liggen dan die van diesel hoor (zelfs 2e hands)
Maar alles hangt af waarvoor hij moet dienen.

Hellbull89

Legacy Member
Houd er ook rekening mee dat een Polo 1.0 waarschijnlijk niet erg vlot zal rijden

quovadis

Legacy Member
Hoe komt het toch dat in België (en vooral Vlaanderen), nog steeds, meer als 60% met een diesel wil blijven rijden??

Ruim 90% van alle personen auto’s in de wereld rijden op benzine

Hoewel men weet dat:
• De diesel prijs gelijk getrokken zal worden met benzine (mogelijk duurder vanaf 01/01/2018)
• De BIV en verkeersbelasting meer gaat kosten voor een diesel, als voor een benzine versie
• De tweedehandsprijs voor een diesel nu al lager is, als een benzine na + 3 jaar
• Diesel auto’s meer en duurder onderhoud nodig hebben (zeker met roetfilters en korte afstanden)
• Advies diensten voor HR beleid, nog voor de recente, fiscale hervorming al adviseren om pas vanaf 25.000 km een diesel te kopen
o Bedrijfswagens: vraag naar duurzame alternatieven neemt toe | HRMagazine

Natuurlijk, die 7 miljard andere mensen, kunnen nog niet rekenen…

daimand

Legacy Member
Dude make up your mind already. Ge bent duidelijk ik de markt voor een naftje!

België is een dieselland omdat het altijd lekker gepromoot werd. Nu wordt dat anders... maarja je kan toch niet verwachten dat op korte termijn iedereen al met een naftje zal rijden?

Heb mijn eigen naftje zelfs in Duitsland moeten gaan halen want hier vindt je alleen mooi uitgeruste diesels!

TrapShot

Legacy Member
Omdat in België de mensen om de een of andere reden enkel naar de prijs en het verbruik van een diesel kijken. Benzineprijs schrikt af, maar men vergeet al de andere kosten erbij te denken.
90% mag dan op benzine rijden IN DE WERELD, in België is de situatie nu eenmaal zo.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan