Archief - vraagje over digitale tv

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Jersy

Legacy Member
Ik heb onlangs een plasma tv van panasonic gekocht,

dees

ze zijn hem vandaag komen leveren en ik moet zeggen dat dvd's enzo er wel super uitzien, maar qua tvbeeld kwaliteit is het niet zo super. zit wel nog met een gewone tv kabel, nix digitaal enzo.

Nu stel dat ik bv telenet digitaal zou aanschaffen, wat volgens mij ook digitaal op die tv kan? (Kan het zelf niet uittesten op deze tv gezien ik niet echt handig ben om die dingen zelf te installeren)

De vraag is dus eigenlijk : Gaat dit een opmerkbaar verschil geven qua kwaliteit? of is het de aanschaf van digitale tv niet echt waard?

Ik ken eigenlijk nix van digitale tv of 1080p ofwat het ook is, ben er een serieuze leek in, maar we gaan binnenkort verhuizen naar ons nieuw huis en we wilden ook een nieuwe tv :)
thx voor het advies

vinteg

Legacy Member
nja opzich kost digitale tv niks meer op jaarbasis buiten dan de aanschaf ven de decoder en de kaart. normaal zal je het verschil toch wel merken hoor (afhankelijk van het kanaal). vooral belgische zenders zoals VTM,KA², VT4, één etc gaan er een stuk beter uitzien daar deze meer bandbreedte krijgen toegewezen. ik vind persoonlijk digitale tv een verademing (anderen betwisten dit maar tis dan ook een persoonlijke opinie :))
enige klotige blijft dat telenet en belgacom nog altijd liegen over het digitale gedoe. het beeld mag dan wel digitaal je huis binnen komen maar het wordt wel verzonden naar je tv via een analoge scartkabel. ergens begin/midden 2008 gaat telenet beginnen met HD etc en dan moeten ze wel naar hdmi of component gaan. destijds hebk van enkele medewerkers van telenet gehoord dat mensen die nu een digicorder hebben dan in de toekomst goedkoper kunnen upgraden. wat je ook kan doen natuurlijk is de digicorder huren (met de box alleen gaat dit niet)

Jersy

Legacy Member
dus met andere woorden zal de digibox nog altijd verbonden zijn via scart en niet via hdmi?

heeft dit geen kwaliteitsverlies?

FLT

Legacy Member
Uw DVD speler is toch ook nog via scart ofni?

Met HDMI zal het beeld beter zijn, maar ze moeten het eerst wel in deftige kwaliteit uitzenden.

InnerChild

Legacy Member
't maakt ondanks de scart-verbinding zeker uit, het valt direct op als de tv hier niet op digitaal staat

virtualdude

Legacy Member
vinteg zei:
enige klotige blijft dat telenet en belgacom nog altijd liegen over het digitale gedoe. het beeld mag dan wel digitaal je huis binnen komen maar het wordt wel verzonden naar je tv via een analoge scartkabel.

sow. Gezien lichtgolven eigenlijk analoge golven zijn bestaat een volledig digitaal signaal niet

vinteg

Legacy Member
lol. leuke comment.
digitale connecties werken met 0en en 1en. maw binair systeem. hierdoor is het data overdracht in de plek van een elektronisch puls systeem waardoor ze digitaal zijn. dus hdmi en dergelijke zijn wel degelijk digitaal. als je het hebt over de kabel die je in je digibox plugt... ook deze werkt met 0en en 1en en de digicorder krijgt dus datapaketten binnen. correct me if i'm wrong :)

apa

Legacy Member
Het grootste verlies aan beeldkwaliteit wordt veroorzaakt door verliezen tussen het kopstation en je huis. Deze verliezen zie je als grijze pixels her en der op het beeld. Dat stuk verlies vermijd je bij digitale TV.

Hou er rekening mee dat het beeld van digitale TV niet zo goed is als dat van een DVD. Dat heeft niets te maken met het feit dat je digibox/-corder analoog verbonden is met je TV.
Dat komt doordat ieder digitaal kanaal een bepaalde hoeveelheid bandbreedte toegewezen krijgt. Die bandbreedte wordt gekozen door Telenet. Hoe minder bandbreedte een kanaal krijgt, hoe meer compressie moet toegepast worden om de beelden erdoor te krijgen. De compressie is vergelijkbaar met deze die je toepast op JPEG's: hoe meer compressie, hoe blokkerig het beeld er zal uitzien.
Een tweede minpunt bij digitale TV is "lag"... Als het signaal niet zuiver genoeg en snel binnenkomt, dan kan een beeld overgeslagen worden. Dat zie je als een korte bevriezing van het beeld gevolgd door veel blokjes die beetje bij beetje verdwijnen.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan