Archief - Verschil uitlezing coretemp en speedfan

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

score2

Legacy Member
Ik probeer momenteel mijn systeem zo stil mogelijk te krijgen.
Ik heb:
- Kast: Antec 182
- PSU: Corsair HX620W
- Mobo: Gigabyte GA-P35-DS3R
- Proc: Intel Core 2 Quad, Q6600 Socket 775 Boxed
- Cooling proc: Arctic Freezer 7 Pro
- DD: 500 GB 7200 RPM Seagate
- Ram: 4 GB DDR2-800 PC6400 800 Mhz
- Graka: XFX Nvidia 8800 GTX

De fans in mijn antec kast draaien op het laagste. Als ik mijn proc stress (niet overclocked) met orthos dan krijg ik na een 40tal minuten volgende waarden:
Speedfan proggie: 62 - 56 - 56 - 58
Coretemp proggie: 77 - 71 - 71 - 73

Zijn dit gevaarlijke waarden?
Zoja, wat zijn normale (ongevaarlijke waarden) voor deze proc?
Waarom zo'n verschil tussen beide programma's?
Als ik de ventilatoren op medium speed zet haal ik overal gemm 5° lager...

Graag jullie inzicht hierin :)

Wesh

Legacy Member
Ik heb dezelfde vragen als u, dus ik zal meewachten op een antwoord ;)
(zelfde cpu en mobo, maar ik stock cooler)

*edit: heb ook net effe orthos gedownd en 2 instanties gerunt en dit zijn de results.

score2

Legacy Member
Ik heb al een begin van antwoord lijkt mij:

Coretemp leest blijkbaar het binnenste van de cores wat dus een hogere waarde geeft. (volgens wat ik hier en daar gelezen heb). Bovendien zou de TjunctionMax (maximumtemp dat deze proc mag halen op 100° liggen) Dwz dat op die temp de computer afsluit uit veiligheid.

Het beste is dus dat je bij het stressen een goede 15-20° onder deze maxtemp blijft. Dus dat wil zeggen dat de maximumtemp best onder de 80° blijft en dit in extreme toestanden. Mijn Q6600 is idle bijv. 43 - 37 - 37 - 40 gemeten met coretemp. Onder Speedfan geeft dit 28 - 23 - 23 -25.

Kan iemand hier mij bevestigen dat deze conclusies kloppen?

thx :)


@ Wesh: Kan je me nogmaals een screenshot geven na een veertigtal minuten gebruik?
Het eerste halfuur bleef mijn temp namelijk langzaam stijgen. ;)

killzilla

Legacy Member
ik las laatst ergens dat speedfan wel eens afwijkende temps weergeeft.
maar ik weet dat niet zeker

score2

Legacy Member
60° uitgelezen door Coretemp? door Speedfan?
Zoja vanwaar heb je deze info?

Sorry da'k aandring maar ik heb nu al heel wat topics zien voorbijkomen betreffende de temp van een quad en niemand is het met mekaar eens.

:(

Iconz

Legacy Member
Ook maar van te lezen hoor, 60°C is zo de grens dat je moet beginnen oppassen.
Als hij stabiel blijft rond 60°C en niet hoger gaat dan zou ik er niks aan doen.
Mocht je ondervinden dat hij hoger gaat, zou ik adviseren om nieuwe cooler te halen.
Uitlezing met coretemp, speedfan is niet nauwkeurig.

Cranox

Legacy Member
Speedfan leest de temp van de nief cpu's niet goed uit , daar moet 15 graden bijgeteld worden.

score2

Legacy Member
Ok alvast bedankt voor de reply's. Ik heb hier alvast een uiterst interessante post gevonden die alles haarfijn uitlegt. Ik denk dat deze info wel wat misverstanden uit de wereld zal helpen :)

http://www.xcpus.com/forums/power-supplies-cases-cooling/7680-core-2-quad-duo-temperature-guide.html

Het komt er op neer dat er 2 soorten tempmetingen zijn binnen de proc's:
- De TCase temp (Meting tussen de kernen in binnen de processor)
- De Tjunction temp (Meting binnen een kern)

De Tjunction temp ligt (afhankelijk van het type proc 10 to 15 graden hoger dan de Tcase temp) Als ik bijvoorbeeld nakijk wat Intel geeft als maximumtemp voor mijn Proc (Q6600 B3 stepping) dan krijg ik 62° Tcase Temp.(http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SL9UM#)

Coretemp leest de Cores en dus bijgevolg de Tjunction. (die 10 A 15 graden hoger mag liggen dan de Tcase)
Speedfan leest de Tcase waarden.

Bijgevolg als Speedfan me aangeeft 62° dan zit ik aan mijn limiet. Op dit aantal graden kan mijn proc nog goed werken maar staat hij enorm heet.


Wat is dan die 100° Tjunction dat Coretemp aangeeft?

De uitdrukking dat Coretemp gebruikt is niet geheel juist en dient eigenlijk te zijn: MAX_Tjunction. Dit is dus de Tjunction temp aan de welke de processor de boel afsluit om schade te voorkomen. Dus dit is in mijn geval bij een Tcase van 85-90°.

Indien ik dus in mijn geval een gezonde marge van 20° neem op de Max_TJunction dan kom ik netjes uit op de 62° dat Intel aangeeft als maximumwaarde.

Xtala

Legacy Member
Afaik, leest Speedfan verkeerd uit omdat het die Stepping niet ondersteund of zo.
Coretemp is het meest betrouwbar (dat gat denk ik elke oc'er u zeggen ook) en is hetgeen waar ge u op moet baseren. En ook daar moogt ge uw temps niet boven de 60°C laten gaan
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan