Archief - Thuisnetwerk en printer delen lukt niet

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

snappy

Legacy Member
Na vele pogingen en veel gegoogle kan ik maar geen thuisnetwerkje aanleggen.
Hier de situatie. Heb een ExpressNet plus abonnement bij telenet. Internet komt hier beneden binnen en wordt dan via een UsRobotics router verdeelt naar 3 andere computers boven.
Samen met de 4 computers geraken wij probleemloos op internet. Graag had ik nu deze 4 computers in een netwerk gelegd om bv 1 bepaalde printer te kunnen delen en bepaalde mappen. Dit lukt me dus totaal niet.
Alle 4 werken we met Windows XP Pro SP2. Mijn vrouw en ik hebben elk een account op mijn computer beneden met het Security Pack van telenet.
Boven heeft 1 persoon een account met wachtwoord beveiligd en avast. Een andere computer heeft een gewone account met zonealarm. De laatste computer heeft een account beveiligd met wachtwoord en terug security pack van telenet.
Via Ipcong zie ik dat de router goed aangesloten is en werkt eveneens het “ pingen “ werkt.
Op mijn computer heb ik reeds een map kunnen delen en kan dat zien aan de hand van “ mijn netwerklocaties “. Deze map kan ik echter niet zien via een andere computer. Ook het delen van een printer wil maar niet lukken, nochtans is deze op de bepaalde computer gedeeld maar als ik via mijn computer deze “ netwerkcomputer “ wil toevoegen krijg ik steeds foutmeldingen.
Kan er mij iemand verder helpen aub met duidelijke uitleg eventueel een stappenplan. Ben van de “ oude generatie “ en ben dus niet met alles direct mee. Bedankt alvast.

jonaskellens

Legacy Member
Je moet een thuisnetwerk creeëren en alle pc's daar lid van maken. Een werkgroep lijkt me hier gepast.
RechterKlik 'Deze Computer' --> eigenschappen --> tabblad 'computernaam'
Zie je daar bij werkgroep een naam staan ?

Je kan zelf een werkgroep creeëren :
- ga naar je 'netwerklocaties'
- een thuisnetwerk of klein bedrijfsnetwerk instellen
- volg alle stappen in de wizard (kies tijdens de wizard een gepaste naam voor je thuisnetwerkje)
- deze pc waarop je via wizard net alles geconfigureerd is, is lid van deze werkgroep (thuisnetwerk)

Controleer anders even via : RechterKlik 'Deze Computer' --> eigenschappen --> tabblad 'computernaam' --> check naam bij werkgroep (onthoud deze!)

Ga nu bij alle overige computers naar RechterKlik 'Deze Computer' --> eigenschappen --> tabblad 'computernaam' --> werkgroep 'wijzigen' --> vul de naam van je net gecreeërde werkgroep in.

Nu kan je vanop elke pc via je netwerklocaties --> volledig netwerk --> microsoft windows netwerk --> jouw_netwerk
de gedeelde mappen, printers,... van de pc's benaderen

Zorg bij netwerkverbindingen --> 'jouw_manier_van_verbinden_met_het_netwerk(draadloos of utp) --> RechterKlik --> eigenschappen --> tabblad 'algemeen'
--> client voor microsoft-netwerken moet aangevinkt zijn
--> bestands en printerdeling moet aangevinkt zijn
--> Quality of Service (QoS) mag je uitvinken als je netwerk traag verloopt
--> TCP/IP --> eigenschappen --> tabblad 'algemeen' --> automatisch een ip toewijzen + automatisch DNS server toewijzen moeten aangeduid zijn.

Misschien moet je in de firewalls en het Security Pack (ken ik niet) van telenet wel configureren dat je bepaalde verbindingen van andere pc's (die vanop je thuisnetwerk, geen andere!!) uitzonderlijk toegang verleent tot je gedeelde mappen. Ik weet niet zeker of deze configuratie daar nodig is, en ik kan je ook niet vertellen hoe.

Maar alvast zou je nu een thuisnetwerk moeten hebben met je pc's en hun gedeelde mappen + printer.

snappy

Legacy Member
Hartelijk dank voor de duidelijke uitleg.
Heb dit nog eens gecheckt en had dit reeds zo ingesteld. Maar bij het pingen naar de andere computers krijg ik dit als bericht.: Time-out bij opdracht
Bij het pingen naar mijn ip adres verloopt alles normaal.
Ik vermoed dat er iets moet veranderd worden aan de instellingen van mijn router een Us Robotics maar weet niet hoe of waar. Heb er geen boekje van en als je iets terugvindt is alle uitleg in het Engels :help:

wvl

Legacy Member
Heb net hetzelfde probleem gehad. Een kennis zei dat het kwam omdat ik een HUB heb en geen router. Daarom heb ik een bluetooth netwerkje opgesteld :p . Werkt perfect.

Burny

Legacy Member
Zet je firewalls eens uit en probeer dan nog eens.
Direct connecten op ip (start --> uitvoeren \\192.168.1.5\gedeelde map) lukt doorgaans sneller trouwens.

Davion

Legacy Member
Kheb hier hetzelfde probleem met men router, vermoedelijk door de ingebouwde firewall, maar kheb geen zin om die af te zetten :)

jonaskellens

Legacy Member
snappy zei:
Maar bij het pingen naar de andere computers krijg ik dit als bericht.: Time-out bij opdracht
Bij het pingen naar mijn ip adres verloopt alles normaal.

Ping time-out duidt aan dat de gepingde pc niet toelaat om ip-info te versturen. Dit kan echter misbruikt worden door hackers. Jouw firewall zorgt voor deze extra beveiliging... alsook zoals ik reeds zei zorgt uw firewall voor de ontoegankelijkheid van uw gedeelde map. U dient expliciet permissie te verlenen aan de pc's in uw netwerk...

snappy

Legacy Member
Joepie, jahoy
probleem opgelost, moest bij de 2 andere pc's waar zonealarm free op draait de firewall op trusted zetten. Nu heb ik eindelijk " thuisnetwerk "
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan