Archief - Synology upgrade + USB 3.0

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Frado2005

Legacy Member
Ik heb momenteel een Synology 110j met verschillende USB schijven aan ( WD Elements usb 2.0).
De synology heeft 3 USB poorten en ik gebruik ook USB 2.0 hubs hierop.

Nu, de cpu lijkt alles wat tegen te houden bij momenten (downloadsnelheid enz), en transfersnelheden van de USB hdd's zijn rond de 70-120 mbit. Vrij tevreden hiermee(gezien de hubs), maar wanneer er 2 videostreams bv geladen worden loopt de boel stroef. En dit is eerder door de CPU (samba/ntfs/externaldevices processen enz).

Ik dacht er dus aan om over te schakelen naar een nieuwere Synology NAS ( misschien 2bay voor in raid 0). Ik zie dat al die nieuwe voorzien zijn van USB 3.0.
Kan ik dan (mits aankoop USB 3.0 hub) een betere snelheid verwachten van mijn externe hdd's als ik een usb 3.0 hub gebruik met die harde schijven?

Natuurlijk wel jammer dat die externe devices voor extra cpu verbruik zorgen natuurlijk.. Een synology met meer bays is aanzienlijk duurder (en zou de hdd' s uit mijn wd elements moeten prutsen dan ook).

Exit

Legacy Member
uiteindelijk zit je vast aan de usb max speed van die externe schijven ...

MinM

Legacy Member
niet alleen zit je aan de usb max speed in meeste van die goedkope nas zijn dat eigenlijk usb hubjes die hun bandbreedte delen.

Frado2005

Legacy Member
Als ik die externe hdd's aan mijn windows pc hing had ik toch met gemak snelheden tussen de 20-30 MB/S , meer dan genoeg dus.
Vroeg mij gewoon af of een usb 3.0 hub wat hogere snelheden zou kunnen hebben.

En denk niet dat synology onder de goedkope NAS valt :)

Maar misschien dat de huidige stroefheden ook wat liggen aan de lichte cpu, die processen voor externe devices enz durven ook soms hoger oplopen bij 2 streams, zal eerder daar aan liggen. 99% vaak enz dan

Frado2005

Legacy Member
Exit zei:
30MB/s is zo wat de max dat je uit usb 2.0 drives haalt

Idd, maar ik vind het wat raar dat de speed dan veel lager ligt rond de 7-12. Ja er zit een USB hub tussen, maar geeft die dan zoveel verlies? Als er bv 4 drives op aangesloten zijn MAAR enkel ene die effectief actief is? Dus de andere 3 in sleep mode.
Had ook eens Synology gecontacteerd:
"Please note however regarding USB 2.0 that 480Mbit/s (or 60 MB/s) is indeed really its theoretical maximum speed, however the real average for USB 2.0 speed is more around 30 MB/s. What is more, when using a hub in order to connect several USB external HDDs, note that transfer speed will be divided between the different HDDs, which can explain the smaller transfer speed since you have 7 external drives connected. So in the end your transfer speed seems fitting to your installation. And changing the file system of those external HDDs will not affect this speed."

Laatste zin sloeg op het feit dat ik vroeg of het kon helpen om mijn drives van ntfs naar ext3 of ext4 om te zetten. Zou ook minder cpu veroorzaken doordat er geen ntfs-3g proces meer zou zijn. Maar dergelijke operatie zou al veel werk vereisen(en extra drives om het tijdelijk te plaatsen), en moet ik waarschijnlijk al extra programma's installeren om het nog op windows te kunnen gebruiken.
Twijfel dus atm nog tussen een high end single bay of een high end/normale dual bay.
Met high end bedoel ik de + versies. De nieuwe 2014 modellen zijn deze maand aangekondigd (dsx14) maar nog geen releasedate.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan