Archief - Sony VAIO fz11s Display probleem

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Irfani

Legacy Member
Yo,

Ik zit met een groot probleem. Toen ik gisteren rustig op mijn laptop aan het werken was (vaio fz11s, ongeveer 2 jaar oud, buiten garantie) ging opeens mijn scherm zwart. Geen enkele knop werkte en moest ik dus maar AAN-AF zetten. Toen ik de laptop terug aan had gezet, stonden er lijnen (groen, blauw alle kleuren) op. (zie foto) Deze lijnen waren zelfs zichtbaar bovenop het vaio teken bij het aanzetten (zelfs in de bios). Niets is duidelijk, overal zitten deze lijnen. Tevens is het onmogelijk geworden windows (vista home) op te starten. Safe-modus is vandaag gelukt en ik probeer er een backup te maken, maar dit wil maar niet lukken. Uit noodzaak ben ik maar mijn mapje met al mijn documenten aan het kopiëren. Zo heb ik zeker al mijn gegevens nog. Maar de vraag is, of ik vanuit deze safe mode een "echte" backup kan maken? Indien sony dan toch besluit de laptop te herstellen of ik naar fabrieksinstellingen herstel (zoals sony helpcenter me aanraad), dat ik gewoon die backup terug kan inladen en al mijn programma's en gegevens terugheb?

Ik heb reeds de rescue data tool van sony gebruikt door op de f10 toets te drukken tijdens het opstarten, maar telkens geeft hij een error tijdens het writen, waardoor er geen data opgeslagen wordt op mijn externe harde schijf. Bijgevolg kan ik dus via de repairtool van sony dus niets aanvangen.

Vandaar dat ik dus wil vragen wat ik best kan doen om mijn data te garanderen. Uiteraard te laat, besef ik dat ik eerder eens had moeten backuppen... maar ja ...

Wat het display probleem betreft, vermoed ik dat de grafische kaart het begeven heeft, vandaar de lijnen. Toch willen de mensen van de sony helpcenter dat ik de laptop eerst naar fabrieksinstellingen herstel, maar om dat te realiseren MOET ik een backup zien te maken.

Blijkbaar zou dit een welgekend probleem zijn dat sony recentelijk erkend heeft en meent "gratis" te herstellen. Zie artikelHoewel de kans groot is dat de laptop binnen zal moeten voor reparatie, wil ik daarom zeker thuis een backup. Ik wil het ook niet te lang laten aanslepen, omdat ik mijn laptop wel degelijk nodig heb.

Ik hoop dat iemand me kan helpen.

Alvast bedankt,

Mvg,

Irfan Qureshi

Exit

Legacy Member
de videokaart defect, de hdd eruit halen en in andere pc steken en data eraf halen, daar zal niets aan zijn, maar defecte videokaart zal zorgen dat windows/pc niet goed werkt of opstart.

en laptop videokaart is meestal onboard dus zal ander moederbord worden dan
maw, buiten garantie en laptop => nieuwe kopen is dan meestal goedkoopste.

als ze het onder garantie willen nemen is er geen probleem dan.
backup kan enkel via andere pc
als hdd een sata is en andere pc heeft ook sata dan gewoon aansluiten
als hdd een ide is dan, hebt ge overgang nodig
of via externe case aan usb hangen.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan