Archief - [PROB] Externe Harde Schijf

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Hoder

Legacy Member
Ok, om het simpel te stellen. Niet direct een idee wat dit precies is, dus het opzoeken op het internet heeft ook maar een beperkt aantal hits opgeleverd.

Basically: hdd werkt nietmeer.

Beter omschrijving van het probleem:
Het is een externe hdd van iomega, 750gb, zit op externe voeding en heeft eigen power knop. Daarnaast zit er ook een ledje in ingebouwd (fancy :o).
Nu, heeft een jaarhalf zen dienst pefect gedaan. Nu plots is het niets meer.

Probleem uitgelegd in stappen:
a) alles schoon insteken
b) hit power switch op de hdd
c) the usb sound komt er, dus van herkenning (ge kent het windows geluidje wel)
d) harde schijf maakt gewoon geluid
e) harde schijf begint een tikken (kweet, dit is meestal VRESELIJK slecht)
f) het lampje, dat bij het opstarten schoon brande, valt na x aantal tijd (5sec a 1minuut uit) en tegelijkertijd stopt het tikken van de hdd.
g) hdd is nergens te bespeuren in windows (is er nooit geweest, dos vindt het ook niet etc)
h) bij het afleggen van de power switch hoor je het windows geluidje van een hdd die uitgetrokken/geschakeld wordt.

Mijn vermoeden: het weet een beetje dat het ng een hdd is, maar tis op zen laatste leven.

Nu mijn grootste probleem: hierop staat 700gb aan data, die ik liefst zou willen recoveren. Een verduidelijking van het probleem zou al veel betekenen. Een oplossing of manier om de data ervan te halen zou heerlijk zijn :p.

Al veranderd van usb poorten, van stekker waar de voeding ingaat. Al eens uit zen beschermhuls gehaald (niet tot op de schijven zelf ofc). Gezien dat alles nog degelijk aan elkaar hangt.

Help? ^^

Fraa

Legacy Member
Same problem here.

Ik had een WD 640gig externe, vorig jaar in juli aangekocht bij 4launch.
2 weken geleden weigerde hij aan te gaan toen ik wakker werd & mijn laptop opzette, terwijl hij de nacht ervoor nog perfect werkte.

Lampje op de transfo werkte niet & de HDD kreeg zelf ook geen spanning natuurlijk. Mijn eerste gedacht was dus meteen: transfo kapot.
Een nieuwe besteld, maar dat type wordt niet meer gemaakt... Uiteindelijk bij eentje van Iomega terechtgekomen op Ebay, zelfde type volgens verschillende fora. Besteld & inderdaad, zelfde specs. Maar de HDD werkte nog altijd niet & zodra ik de transfo instak op de HDD ging't lampje op de transfo uit. Eerste gedacht: kortingsluiting/overbelasting in de HDD zelf ergens.

Dus heb maar een RMA aangemaakt op de WD-website & em opgestuurd, dus kdenk dat jij dat voor jouw HDD ook maar best doet dan :)
De kans bestaat natuurlijk wel dat je alles kwijt bent, maarja... Wat ga je anders doen ;)

Het is welliswaar niet helemaal't zelfde probleem, maar volgens mij dus ook zeker iets hardwarematig. Best dat je gewoon een RMA aanmaakt & hun dat laat afhandelen.

Exit

Legacy Member
kan liggen aan slechte adapter die niet genoeg leverd om de hdd draaiende te houden (en tikken veroorzaakt ...)
testen met gelijkaardige voeding (spanning: V zelfde; stroom: A moet min of meer zijn dan originele)

of hdd zelf en dan is er zo goed als niets aan te doen

of de case van de hdd die problemen heeft en dan kan de hdd intern of in andere case gestoken worden voor backup.
zoals altijd ... ALTIJD backup voorzien.

anderhalf jaar = nog halfjaar garantie dan

Hoder

Legacy Member
De stroom die geleverd wordt is quasi zeker genoeg, als ik het niet in de usb poort steek en ik zet de hdd aan. Gaat het goed, gewone geluiden neits. Tis maar als het in de usb poort zit en de hdd effectief iets moet door windows herkend worden dat het fout loopt. En inderdaad, zo snel mogelijk in de garantie binnendoen.

Ik wil men 700gb trg ^^.

Exit

Legacy Member
garantie ok
700GB data terug is ander verhaal.
als het de hdd zelf is dan is die hdd voor rma en krijgt ge een nieuwe/lege hdd terug.
tenzij ze het willen recoveren/backuppen (maar voor welke prijs ...)
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan