als je nog een fragment hebt van het afgebroken stuk is het belangrijkste stuk de hoek die past in de vertikale uitsparing van de sata kabel. Plak die gewoon in een sata kabel.
Als dat vastzit heb je al een referentiepunt en kan de kabel niet naar rechts schuiven wanneer je hem over de pins schuift.
Je schuift dus de kabel over de pins en je houdt een drukt enigszins naar rechts en naar boven.
Naar links kan hij niet verschuiven vermits je die hoek er correct hebt ingekleefd. Naar boven zodat de contacten die in de fiche onderaan zitten contact maken met de pins van de schijf.
Je moet wel zorgen dat de schijf vast zit op de hoek van een zware tafel, je kan een kleine lijmsergeant gebruiken om de schijf vast te zetten maar niet overdrijven met het aansnoeren.
Je hebt ook een collega nodig die de pc opstart en de data versast natuurlijk terwijl jij....de kabel op de pins houdt.
Heb je het ganse stuk nog dat afgebroken is....dan plak je het ganse stuk in de fiche van de sata kabel natuurlijk. Maakt de dingen eenvoudiger. Weliswaar rekening houdend met wat ik al schreef, je hoeft dus de fiche van de satakabel vast te houden zoals hierboven beschreven. Just my 2cents.
En anders...solderen zoals Exit voorstelde.
als je ergens een slechte sata schijf mocht vinden, snij gewoon met een vlijmscherp Stanleymes de ganse hoek van de pins tot tegen de body van de schijf af in zijn totaliteit, je kleeft de ganse hoek in de satakabel en het zou dan al wreed moeten tegenslagen dat het niet zou lukken hé.Dan is het een kwestie van een zekere hand.
Sukses.