Archief - HDD probleem na reinstall xp

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Dr.White widow

Legacy Member
Hoi,

ja kheb weer eens iets voor :doh:
Ik had mijne pc maar eens geformatteerd omdak spyware had en mijn dll files naar de zak waren, ma swat. Dus ik doe een format, alles verloopt prima. Ik selecteer degelijk wel de juiste schijf, want ik werk met een 36gb raptor als OS disk, een sata van 120gb en een sata van 320gb. Ik kom na de install in windows en wil van mijn andere disk mijn progs beginne installeren, ik klik op die schijf en hij vraagt mij direct of ik ze wil formatteren ><
Nu die schijf was gepartitioneerd en bleek dat mijn 2de partitie van die schijf compleet verdwenen is... ik ga naar m'n disk management en daar krijg ik enkel maar 1 partitie van de schijf te zien en geen andere vrije ruimte... Hij geeft nog altijd de juiste drive letter weer, naar zegt dat ze volledig vrij is.

dus ik heb totaal geen idee hoe ik ze hier weer kan doen volledig werken... ze stond werkelijk vol van mijn backups dus ik wil echt die data ni kwijt zijn...

Nu op die schijf stond windows vista geinstalleerd, ik vermoed dat dit er iets mee te maken heeft, maar kan ik natuurlijk ni met 100% zekerheid zeggen.

partitionmagic geeft die schijf als 'BAD' weer en ook enkel maar een capaciteit van 128gb (dus van 1 partitie die er op stond) en ik kan ook geen checkdisk doen omdat het geen juiste volume heeft nl. RAW, geeft ook niet weer of het NTFS of FAT32 is

en easyrecovery ben ik nu aan het proberen.... hij kan wel wat data recoveren maar da lost mijn probleem nog ni volledig op en ben ik sowieso nog heel veel data kwijt.

HOPELIJK kan iemand mij hierbij helpen


major thx in advance

Zelete

Legacy Member
Ik dacht dat je voor grote schijven best SP2 installeerde ofzo :)

T0mMe

Legacy Member
Yep, er bestaan verschillende barrières voor de capaciteiten van HDD's. Windows XP setup herkent geen schijven groter dan 128GB, enkel SP1 en SP2. Maar ik kan aan uw uitleg niet echt uitmaken of dat in dit geval het probleem is..

Exit

Legacy Member
SP2 installeren zodat die schijf weer GOED herkent wordt en bruikbaar is zoals ze was, nu van die schijf AFBLIJVEN!

Dr.White widow

Legacy Member
alright gaan ek eens proberen, moet natuurlijk wel lukken dat SP2 op dat deel van die schijf stond ><

zal het dan maar weer downloaden :)

Dr.White widow

Legacy Member
hmmmmmm SP2 geinstalleerd, nu zie ik wel degelijk de volledige schijf. Maar hij vraagt nog altijd of ik die eene partitie wil formatteren en het andere deel staat als 'niet toegewezen' dus ook precies blanco.... de schijf is precies geformateerd geweest zonder da ik het gedaan heb ><

Partition magic geeft de schijf ook nog altijd als 'BAD' disk aan

Davion

Legacy Member
Moette die schijf niet gewoon initialiseren in Schijfbeheer ?

Dr.White widow

Legacy Member
nee, ze staat als 'actief' en heeft een drive letter, en het andere deel is ni toegewezen, het enige wa ik kan doen is de schijf als een Dynamische schijf instellen ma das geen goed idee me dunkt

Dr.White widow

Legacy Member
kgeraak er gewoon ni aan uit... waarom dat die schijf 'leeg' lijkt te zijn. en ik heb ondertss nog altijd nix gewijzigd eraan enkel nog maar tests laten lopen met partitionmagic en easyrecovery pro


als ik in Easyrecovery met Disk viewer naar de partities van die schijf kijk, staat er in hexadecimaal wel vermeld dat de NTLDR van de schijf ontbreekt....

Exit

Legacy Member
ntldr is enkel om windows te laten booten

doe eens een hdd check in windows

uitvoeren - cmd - chkdsk x:
windows heeft tijdens de setup (of boot) de hdd wat aangepast zodat hij deze kan zien/benaderen = maar dat geeft probleem natuurlijk.
normaal zou deze nu terug goed meoten komen maar dat is zeker niet vanzelf sprekend

anders partitie recovery software eens testen die de hele partitie kan recoveren

Dr.White widow

Legacy Member
chkdsk lukt ni , geeft weer dat het station RAW is en dat ge daar geen chkdsk op kunt uitvoeren.
Ik kan al mijne data weer recoveren met easyrecovery pro, ben ek momenteel mee bezig :)

sarnath

Legacy Member
dan hebt ge ze wrs ergens naar de zak geholpen, heb met sp1 ook eens gehad dat die tijdens het installeren gewoon mijn partitie naar de zak hielp en een error gaf.

als ge t kunt recoveren zoveel te beter he, daarna gewoon deleten en opnieuw partitioneren.

en idd zoals davion zegt, maakt u int vervolg met nlite een xp cdke met sp2 ingebakken, veel handiger.

Exit

Legacy Member
of ge koppelt schijven die groter zijn dan 127GB af en sluit ze aan NA dat windows is geupdate.

sneller is inderdad SP2 meteen met de setup eropzetten
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan