Archief - Harde schijf op een netwerk

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Headeater

Legacy Member
Thuis hebben we een netwerk van een 4tal computers (of 5, ben nu niet meer zeker, is ook irrelevant), en we hebben een externe harde schijf die aan de zwaarste pc hangt, en als backup dient voor alle pc's.

probleem is, als we vanop een andere pc willen bestanden consulteren moeten we de hoofdpc (waar hd aanhangt) aanleggen.

nu zouden we graag een harde schijf rechtstreeks op het netwerk hebben. waar we van overal aankunnen, onafhankelijk van welke pc's aanliggen.

nu weet ik dat er harde schijven zijn die daarvoor speciaal ontwikkeld zijn, maar om een of andere reden zijn die een heel stuk duurder dan andere (usb/firewire) harde schijven.

nu vraag ik me af wat voor alternatieven er bestaan hiervoor. bvb (maar hier weet ik eigenlijk niets) casings voor harde schijven voor op een netwerk, waar je dan een interne harde schijf in kan steken (heb nog ergens een WD liggen). of iets waarmee je een netwerkaansluiting kan omvormen tot een usb, zodat we eventueel de huidige externe hd zouden kunnen gebruiken.

in any case...
zijn die alternatieven realistisch (maw bestaan ze :p ) en zoniet, wat raden jullie aan voor netwerk harde schijven (gezien deze alles behalve courant zijn, en je ze altijd moet bestellen, dus ik moet wel weten waarachter ik moet vragen dan)

dit zou eventueel bij aankoopadvies kunnen staan, maar het gaat ook over de mogelijkheden zelf. dus als het verkeerd staat, feel free to move it

;)

Exit

Legacy Member
nas storage geval dus
of bvb freecom lan storage

hier heb ik dees = Synology DS-101+
een case voor een interne hd + mogelijkheden om er extern nog een maar usb disk en sata extern bij te hangen, ook cardreader en usb sticks mogelijk om aan te slutien

Jixop

Legacy Member
hallo,
hier zelfde situatie, externe harde schijf (= interne harde schijf met een case errond?) op 1 pc en we willen vanop elke pc aan die HD kunnen zonder dat pc aan moet staan: bestanden droppen, wijzigen,.... We hebben hier een router, verbonden aan internet tuurlijk.
Maar ik heb nog een paar vragen:
1. Is het niet beter/goedkoper om een eigen server samen te stellen?
2. Zijn daar speciale componenten (beter) voor? heb je een een scherm nodig om instellingen te regelen of kun je dat vanop andere pc?
3. is het gemakkelijk/gebruiksvriendelijk om zo'n serevr te beheren (als het in gebruike genomen wordt)?
4. wat kun je daar nog allemaal mee doen? (ftp (voor vanop internet), game-server,...?)
4b. is da veilig en hoe gaat dat in zijn werk? (ik dacht dat je dan ip nodig had maar die verandert toch altijd?)
5. hoe zit het met verbruik/lawaai/warmte?
6. wat kan je wel/niet met die synology ds-101? zijn er nog verschillen?
------
nog iets dak ni zeker ben, ik ga binnekort een laptop kopen en dus "draadloos gaan", als je dat weet zijn er dan meerdere (betere) mogelijheden (draadloze hd?) of maakt het de situatie alleen moeilijker en koop ik dan gewoon best een zendertje om aan router te hangen?
-------

sorry, voor de vele vragen... maar ik ben geen kenner/talenknobbel en de meeste sites zijn in het engels.

maar alvast bedankt!

mvg

Jixop
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan