Archief - groot probleem met laptop

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

kiss1

Legacy Member
is nogal een moeilijk geval, maar ik ga toch proberen om het eens uit te leggen met de hoop dat iemand mij kan helpen wand ik ben teneinde raad

specif.
TOSHIBA A60
celleron 2.8
512mb ram (2*256)
ati 7000 64mb gedeeld geheugen


wat is er gebeurd ?
mijn zoontje was een spel aan het spelen en laptop loopt opeens vast en start opnieuw op maar geraakt niet verder dan het logo van Toshiba en door het beeld lopen allemaal blauwe vertikale strepen van 1mm dik.

wat heb ik gedaan ?
Ik heb de laptop eens goed uit geblazen met perslucht en hij heeft terug enkele uren goed gewerkt tot hij weer vast liep en weer die strepen gaf bij het herstarten.
Toen heb ik een crt monitor aangesloten daar ik dacht aan een slecht contact in de scharnierpunten maar op de monitor waren deze strepen ook te zien.
Op een gegeven moment kreeg ik tijdens een van de vele reboot's die ik heb gedaan deze foutmelding "STOP: 0x0000007F (0x0000000D, 0x00000000, 0x00000000, 0x00000000). Als ik naar deze fout Google kom ik te weten dat er iets met het geheugen mis is. Als ik nu 256mb ram die ik zelf 2 jaar geleden er in heb gestoken er uit haal doet hij heelemaal niets.

Het geheugen zit er nu terug in en ik heb de harddisk geformateerd en windows zonder problemen opnieuw kunnen instaleren en nu geeft windows bij eigenschapen voor mijn computer 448mb ram aan wat normaal is daar er 64mb naar de grafische kaart gaat.
Dus ik denk dat alles terug werkt, maar toen ik daarnet de laptop wou gebruiken kreeg ik weer die strepen en wil hij weer niet opstarten en kreeg ik de volgende foutmelding.
"ACPI bios komt niet overeen met ACPI spesificatie" en de volgende code "STOP: 0x000000A5 (0x00000011, 0x00000007, 0xF7789A20, 0x0100000E) wat dit wil zeggen is voor mij een groot vraagteken

Ik vrees dat het interngeheugen of de grafisch kaart stuk is.

Wie kan me zeggen wat er hier mis is ?

kiss1

Legacy Member
om geen nieuwe thread te beginnen ga ik maar met deze verder daar het nog over deze laptop gaat


probleem met de strepen doet zich nog sporades voor, meestal werkt de laptop goed maar soms is hij met niets aan de praat te krijgen

ik heb het geheugen eens getest met Memtest 86 v3.2
van de pak tien keer dat ik de test heb gedaan gaf hij drie keer na enkele minuten al een hoop fouten aan, de andere keren had ik na een uur of vier nog geen fouten hoe kan dit ?

ook zou ik hem eens willen opendoen om van binnen de aansluitingen eens te controleren maar ik heb nog nooit een laptop open gevezen.
Op het net vind ik nergens iets over hoe ik deze laptop kan open doen (enkel de user manuel maar die is voor het gebruik van de laptop) kan iemand mij hier zegen hoe ik dit moet doen of een site geven met een pdf file over hoe ik dus een Toshiba satellite A60 moet uit een halen.

Davion

Legacy Member
Als ge nog garantie hebt zou ik em binnendoen, anders kunde em wel es proberen open te doen, echter denk ik dat het een warmteprobleem is, ofwel mss slechte voltageregeling.

kiss1

Legacy Member
garantie heb ik niet meer :cry:

heb het latje van 256 mb dat ik er zelf heb bij gestoken uitgehaald en opnieuw memtest gedaan en krijg nog steeds fouten, ik veronderstel dus dat de fout bij het onbord geheugen zit.
zit dit op het moederbord gesoldeerd of kan dit ook vervangen worden ?
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan