Archief - Geluid via HDMI "stottert"

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Phil

Legacy Member
Hallo,

Ik heb onlangs een nieuwe desktop PC gekocht.

Maar ik heb een klein lastig probleem. Geluid via m'n HDMI out van m'n videokaart stottert erg hard bij video's (Zowel HD, SD, Youtube, w/e). Bij gewoon muziek is het veel minder. Valt amper of (als het al stottert bij muziek, ben niet 100% zeker. Kan ook gewoon aan mijn compleet gebrek aan ook maar enig muziekaal gevoel, maar bon)

Nu, het ligt niet aan de TV of de kabel, op 2 andere PC's met HDMI-out, werkt het geluid perfect. Geen klachten.

PC specs zijn:
W7 Ultimate 64bit
4gb ram
Intel Core5i 750
Radeon HD5770 met 1gb DDR3 ram, kaartje van MSI.
Samsung 7200rpm HD.

Specs zouden meer dan genoeg moeten zijn om vlot videobestanden te kunnen bezien zonder problemen.

Drivers zijn de laatste nieuwe ATI cataclyst drivers. Niks overclocked of iets gelijkaardigs. Alles staat nog mooi op fabrieksinstellingen.

Iemand enig idee wat het zou kunnen zijn?

Omdat ik dat net in een andere topic zag staan, heb ik ff mijn windows geluidsinstellingen ook nagegaan. Daar staat alles tegoei voor zover ik weet.
Ben nu ook al een half uurtje naar muziek aan't luisteren via mijn TV. Storingen zijn erg vaag of compleet afwezig. Video daarentegen geeft problemen.

Edit2: Ook net CCCP (codecs) geinstalleerd. Maar dat geeft niet echt een verschil.
Geluid via m'n externe speakers werkt btw perfect. Geen gestotter whatsoever.





edit3: Bon, het is blijkbaar een veel voorkomend probleem met ATI kaarten. De oplossing is blijkbaar powerplay afzetten. Ofwel via een biosflash (lijkt me gevaarlijk) of op een andere manier die ik niet begrijp.

Heeft er iemand een idee hoe ik die powerplay kan afzetten?

Aydrian

Legacy Member
Ik had hetzelfde probleem en heb dit op de volgende manier opgelost. (Ik heb een ati Vapor-X 5770)
Download AMD GPU Clock Tool (eerste link op google)
Zoek dan de engine clock en memory clock van uw kaart op
Installeer het programmma en plaats ene snelkoppeling op uw bureablad.
Rechtermuisknop>>>Eigenschappen>>>Target
voeg -eng=... -mem=.... toe (gwn 1 spatie na de ") zoals hieronder
"C:\Program Files (x86)\AMD GPU Clock Tool\AMDGPUClockTool.exe" -eng=860 -mem=1200
Dan Start>>>All Programs>>>Rechtermuisklik op het mapje startup en dan "Open"
Als laatste uw zelf gemaakt shortcut in dat mapje slepen.

AMD GPU Clock Tool zorgt ervoord at de kaart automatisch op die clocks gaat werken en dat startup gedoe is voor dit automatisch te laten gebeuren. Als je het direct wil testen moet je gewoon in het begin al dubbelklikken op de aangepaste shortcut.

Phil

Legacy Member
Ge zijt erg bedankt. Straks eens proberen. Ik zal laten weten of het werkt of niet.

Prachtig. Geluid werkt perfect nu. :)

Aydrian

Legacy Member
Goed om te horen dat men oplossing heeft geholpen. Nu hoop ik wel dat ATI ooit dit probleem zelf gaat oplossen met een update of iets dergelijk.

apa

Legacy Member
Merk wel op dat zo'n codec-packs geen goed idee zijn! Die zorgen veelal voor meer miserie dan ze er oplossen. Het uninstallen gaat meestal overigens niet volledig waardoor je wel eens genoodzaakt kan zijn om je OS ter herinstalleren...

Phil

Legacy Member
Nja, het probleem lag niet aan CCCP hoor. Het is een gekend probleem met HD5770 kaarten blijkbaar. Niets te maken met codecs.

Voodooghost

Legacy Member
Ik gebruik al jaren de K-Lite codec pack en nog nooit miserie gehad met codecs.
Ge moet beetje zien vanwaar ge ze afhaalt en niet eender welke codec installeren he ...

BTW, die codec dat ge moet installeren om juist dat "mooi filmke" te zien, das niet echt he, meestal is dat een viruske ;)

apa

Legacy Member
Het genre problemen dat je kan tegenkomen met codec-packs is dat die meerdere codecs voor hetzelfde formaat installeert en je instellingen soms wel, soms niet meeneemt daardoor.

Een ander veelvoorkomend probleem is dat je PC het geluid decodeert (zelfs als het Dolby Digital en DTS is) en vervolgens her-encodeert om die over SPDIF te sturen (als je je PC aansluit op een surround receiver). Dat zorgt voor merkbaar kwaliteitsverlies en nodeloze belasting van je PC.

Het beste is altijd het minimum te installeren waarmee je alles kan. Persoonlijk gebruik ik CoreAVC voor x264 films (die installeert automatisch Haali MediaSplitter mee) en ffdshow voor al de rest (inclusief audio). Op die manier kan je in alle formaten en applicaties zonder problemen subtitles afspelen (wat niet (goed) lukt met alle andere codecs).

K-Lite is overigens zowat de slechtste codec-pack die ik gezien heb. Wil je toch per-sé een codec pack, dan zou ik Sharky007 kiezen.

Phil

Legacy Member
Nja, ik gebruik al jaar en dag CCCP zonder problemen.

(En ik ben geen idioot voodooghost xD )

Voodooghost

Legacy Member
't Was om te lachen he Phil ... ge moet alles zo serieus ni nemen.

Net zoals ik ni reageer op de uitspraak dat de K-Lite codec pack de slechtste is.
Damn nu heb ik dat eigenlijk wel gedaan ... crap

Phil

Legacy Member
Voodooghost zei:
't Was om te lachen he Phil ... ge moet alles zo serieus ni nemen.

Net zoals ik ni reageer op de uitspraak dat de K-Lite codec pack de slechtste is.
Damn nu heb ik dat eigenlijk wel gedaan ... crap

I know, I know :)
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan