Archief - Gamepad of stuurwiel?

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

DaKeverke

Legacy Member
Hallo,

ik heb momenteel wat racegames in huis gehaald (F1 2011, Shift 2 en Dirt 3) en ik vroeg me af wat het beste is om terug te beginnen met racen. Een keyboard geeft me geen race-gevoel bij het racen in deze games (en zeker niet bij Shift 2 wat niet speelbaar is met een keyboard).

Nu stel ik mij de vraag wat het best past voor arcade/semi-sim games te spelen.
Ik heb het geld voor een stuurwiel (mid-range) maar ben niet helemaal overtuigd om er eentje te kopen. Ik denk dat het misschien snel een sleur wordt om te bevestigen op mn bureau (ik speel nog andere spelen waardoor het in de weg zou staan op mn bureau) en bijgevolg in de kast zou kunnen verdwijnen.

Ik heb wel een aantal jaren terug heel wat racegames gespeeld op de PS1 en PS2 (de meeste GTs, oldskool NFS + Underground series, Colin McRae rally, ...). Ik ben het dus gewoon om met een controller in mn handen te werken.

Wat lijkt nu een degelijk oplossing waarbij ik kan genieten van de racegames die ik heb gekocht? Zou een stuurwiel een echte meerwaarde zijn of niet? Of kies ik beter voor een goedkoop alternatief, een gamepad, waarbij ik ook een goed gevoel kan hebben bij het racen.
Suggesties van gamepads en stuurwielen mag ook gegeven worden (niet duurder dan 125euro voor een stuurwiel en rond 50 euro voor gamepad)

Alvast bedankt voor de reacties

Bnn

Legacy Member
Ikzelf heb onlangs f1 2011 aangeschaft, met gamepad is het zeer moeilijk om serieuze tijden te rijden vind ik. Ben ook aant kijken om een stuurwiel. Vroeger heb ik op ps alle f1 spellen gespeeld en overal gewonnen.

SXe

Legacy Member
Een wiel is gewoon zo veel leuker. En voor 125 euro vindt je wss geen enkel deftig stuur (tenzij 2dehands). De G27 is nog altijd het beste prijs/kwaliteit wat je kunt hebben, maar kost dan ook het dubbele van uw max bedrag.

ImpulseEEE

Legacy Member
ik moet toegeven, een stuur is echt zoveel beter :D nadat ik mijn stuur heb weggedaan omdat er geen plaats voor was op het nieuw appartement heb ik nooit nog goeie tijden neergezet op GT5, F1 , etc... stuur is echt beste.

G25 als je die nog vind, en anders gewoon een driving force GT van logitech, super stuurtjes

Rage

Legacy Member
Voor de games die gij opnoemt moet ge geen stuur kopen; dat is niet echt zinnig. Het voordeel van een stuur is dat ge feedback krijgt van uw auto, en daar dus op kunt inspelen.

Arcade games hebben geen realistische handling, dus ge kunt dat even goed met een gamepad spelen.

Maar als ge games zoals Live For Speed, rFactor, netKar Pro enzo speelt; dan moet ge een stuur kopen.

DaKeverke

Legacy Member
Bedankt voor de reacties. Ik zie me niet durect naar de games grijpen die Rage aangehaald heeft.

Ik ga mij dus een gamepad aanschaffen. Iemand enige ervaring hiermee en een eventuele aanrader dat ik best zou kopen?

brambeuckelaers

Legacy Member
G27 Is te nice!
Maar neemt egt veel plaats in,
Heb de mijne moete verkopen voor 200 euro.
zelfs de plastikjes zaten nog over het logitech plaatje op het stuur enz :d

Racing_Genk

Legacy Member
G27 voor prijs/kwaliteit idd ;)

2de hands ga je dat mss wel vinden voor 125€, dus ik zou daarvoor opteren. Veel liever een 2de hands goed stuur dan zo'n nieuw brolding

Mee

Legacy Member
De games die je opnoemt vallen imo nog net in het stuur-bereik.
Tenminste, als je van plan bent om F1 2011 en Shift 2 zonder tractiecontrole en ABS te spelen, want daarbij heb je de betere gas- en remcontrole wel nodig (zeker als je in Shift 2 met veel pk's begint te racen).
Dirt 3 is alleszins ook dan perfect met gamepad te spelen.

Als je Shift en F1 niet op simulatiesettings zoekt te spelen: gamepad. En anders: zoek u een Logitech Driving Force GT.

Gamepad: controller van de XboX 360 is imo wel een aanrader. Die analoge triggers voor gas- en rem moet je zeker hebben.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan