Archief - Gamen met een 4 Mbps verbinding?

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

FleXe

Legacy Member
Hallo

Thuis hebben we een Belgacom Internet Favorite abonnement, maar aangezien VDSL hier nog niet beschikbaar is zitten we nog steeds op ADSL-technologie, meerbepaald 4 Mbps down en 0,44 Mbps up.

Tijdens het gamen (en dan vooral tijdens MW2) merk ik toch vaak dat de verbinding niet helemaal in orde is, ook al krijg ik bij vrijwel alle spelers 4 groene bars te zien. (Nu weet ik dat dat in de praktijk nog vaak een ping van 200 kan betekenen, maar kom.)

Goed als het spel ontworpen is pikt het mij soms ook nog uit als host, maar ik moet er natuurlijk geen tekeningetje bij maken dat dat met 0,44 niet te doen is voor zo'n 15 medespelers.

Ik vraag mij nu toch af of een 4 Mbps downstream (en volgens speedtest.net meestal een ping van 30-35) anno 2010 te zwak is om zonder lag te gamen? MW2 krijgt sowieso de kroon als het op hoge pings aankomt, dat weet ik, maar wanneer ik tijdens 3/4 van een game uit het niets afgemaakt lijk te worden en eindig met 14-44, dan vermoed ik dat er meer aan de hand is.

Crosseyed_Hobo

Legacy Member
ik speel ook met die waarden en eigelijk nooit echt veel problemen mee gehad..

PureFun

Legacy Member
Je hebt toch minstens 20 Mbps nodig om vlot online te spelen.

Xtralecherus

Legacy Member
MW2 is dan ook een Peer to Peer game hé, het hangt af van waar iedereen is, dusja dat sucked. En minstens 20mbps nodig om vlot te kunne spelen das zever, het gaat perfect met 1mbps en het hangt gewoon af van waar de server is.

sir oinksalot

Legacy Member
de poorten op je router staan toch goed ingesteld?
die snelheid mag absoluut geen probleem zijn

FleXe

Legacy Member
L3ThaL zei:
MW2 is dan ook een Peer to Peer game hé, het hangt af van waar iedereen is, dusja dat sucked.

Yup I know.

Maar the thing is dat ik MW2 nu al sinds de release bijna dagelijks met nog twee andere kameraden speel. Zij hebben Telenet Turbonet en beweren geen last te hebben van het "kogels komen niet aan"-verhaal terwijl ik letterlijk een gans magazijn mag leegschieten. In de hardcore modes (dat is trouwens het enige dat ik speel) vind ik dat toch hoogst merkwaardig. En ja ik schiet raak hoor :)

Moet ook wel zeggen dat het sporadisch gebeurt. Soms zijn er dagen dat het beter gaat en dat m'n scores ook navenant zijn, andere dagen (zoals de voorbije 3 dagen) is het echt vreselijk en merk ik serieus wat choppiness op.

Soms staat NAT op strict, maar dat ligt blijkbaar aan m'n virusscanner. Een resetje van Steam of van m'n pc wil het al eens verhelpen. Poorten aanpassen daarentegen heeft totnogtoe nooit vruchten afgeworpen.

Dat 20 Mbps down vereist is lijkt me ook wat overdreven, maar voor P2P games zoals MW2 schiet je met een 4,6 Mbps/512 Kbps lijntje toch echt wat tekort naar mijn gevoel.

Xtala

Legacy Member
PureFun zei:
Je hebt toch minstens 20 Mbps nodig om vlot online te spelen.

Ga ergens anders trollen.

Je hebt echt niet veel bandbreedte nodig om te gamen.
CoD:WaW gebruikt bvb zo'n 15-20KB/s, al variereert dat van game tot game ofc.

Cypher

Legacy Member
lol @ xtala ... maar ge hebt wel gelijk, zelfs 1Mbps is meer dan voldoende. Zit je zus/broer toevallig constant op youtube ofzo?

FleXe

Legacy Member
Geen zus meer die thuis woont, dus dat is onmogelijk :) M'n ouders zijn meestal wel gelijk met mij online, maar meer dan Googlen en online flash games spelen doen die ook niet.

Nu 't is ook niet dat ik altijd van "zware lag" kan spreken, maar ik heb wel gewoon heel vaak het gevoel dat mijn internetverbinding me parten speelt.

Maar als 1 Mbps in principe genoeg zou moeten zijn om online te gamen, dan veronderstel ik toch dat er nog altijd een verschil merkbaar zal zijn tussen een verbinding van 4 Mbps en ééntje van 20-30 Mbps, of niet dan? (Ik heb eigenlijk ook niet echt een idee van wat er zoal aan data binnenkomt en naar buiten gaat tijdens een potje MW2.)

flightwatch

Legacy Member
Die snelheid is genoeg om vlot te gamen.
Maar hoe is je setup en wat staat er nog allemaal open?

Hangen er nog andere pc's op jullie netwerk ?
Zijn er andere online toepassingen die openstaan, Msn, skype, teamspeak, ventrilo, ....
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan