Archief - Game Recycling

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Necreo

Legacy Member
Beste Gamers,

Nu ik zo langzaamaan de 30 aan loop te tikken valt mij in de game wereld wel het 1 en ander op.

1. Concept recycling
2. Gebrek aan inspiratie / creativiteit
3. Gebrek aan indept gameplay

Speel al heel wat jaren games pc/nes/snes/sega/atari/xbox/ps/ps2/ps3/x360/gameboy/gb adv/nds/wii... Heb ze allemaal nog en ze werken allemaal nog inclusief hun games, als ik ze denk ben ik al een klein fortuun kwijt.

Maar goed, het valt me dus op dat ontwikkelaars/publisher een beetje lijden aan een gebrek aan inspiratie en/of creativiteit, ik merk steeds meer concept recycling op van games.
Klein lijstje voorbeelden:
- Donkey kong
- Mario
- Zelda
- Twisted Metal
- Haunted House
- ... en ga zo maar door.

Het lijkt me er meer en meer op dat ze voor the easy winnings gaan door een oud concept gewoon in een nieuw jasje te gaan steken (waarin ze dan meestal nog schaamtelijk falen). Doen ze dit dan in de hoop dat nostalgie het zal halen over schaamtelijke gameplay/gfx?

Wat mij betreft alvast niet, als ik een nostalgisch gevoel wil ervaren wel dan start ik men nes of gameboy nog wel even op, dat gevoel kan momenteel nog geen enkel recycled game mij bezorgen, en eerlijk gezegd denk ik niet dat een recycled game me dit ooit zal kunnen bezorgen.

Dus dit is dan maar een oproep voor inspiratie/creativiteit voor game waarin je als gamer echt nog kan worden meegesleurd (ja de indepth gameplay).
Helaas ontbreekt ook die in bijna alle hedendaagse games... te kort, flinterdun verhaal,... het is altijd wel wat.

Scores als 9 of 10 voor games kan ik vandaag de dag nog steeds moeilijk begrijpen er zijn altijd wel serieuze issues om een game net geen 9 of 10 te geven.

Misschien ben ik wel een oude zaag aan het worden en bezie ik het allemaal veel te subjectief of te oubollig, maar goed ik denk dat ik hierin helemaal niet alleen ben?

En nu laat ik het aan jullie, bespreek, share ideas, kaffer me uit in de pubermentaliteit of bevestig net dat je denkt zoals mij... It's all good in the 9lives neighbourhood! :cool:

ChickenTik

Legacy Member
Enkele posts omlaag heb ik een soortgelijk topic opgestart. Het is waar dat er nu minder nieuwe concepten worden uitgebracht, waar er vroeger (+10jaar) veel meer plaats was om met nieuwe dingen af te komen.

Ik heb nu net het eerste Harry Potter spel nog eens geïnstalleerd. Crappy graphics, camera en eigenlijk trekt de gameplay ook op niet veel maar het is wel veel fun (puur uit nostalgie wss) :D.

Yusifer

Legacy Member
Mja, hoe meer games, hoe moeilijker het wordt om nog origineel over te komen. Daarom zijn de games van de oude tijd zo goed, omdat ze erg vaak de eerste van hun genre waren. Niet veel aan te doen vrees ik.

lowscore

Legacy Member
Ik denk dat het niet alleen een gebrek aan inspiratie is. Tijden veranderen nu eenmaal. Er zijn nu eenmaal ook verschillende smaken. Ik ga het voorbeeld van turn based RPG's gebruiken. Een game concept dat voor weinig verandering vatbaar is omdat het nu eenmaal goed werkt als het uitgevoerd wordt zoals bedoeld. Wijkt men er veel van af, dan wordt het systeem dikwijls onoverzichtelijk, of zonder toegevoegde waarde ingewikkeld, of gewoon 'broken'.

Mensen waren het beu, dus ontwikkelaars zoeken het in andere richtingen zoals real time action op een of andere manier. 2 Kampen: zij die Kingdom Hearts achtige actie leuk vinden, de rest niet. Ik behoor tot het TBS kamp, dus ik ben énorm blij als een RPG;nog eens het klassieke combat systeem herneemt, terwijl er veel het als oudbollig ervaren.

nekyn

Legacy Member
Je kan hetzelfde zegge van de muziek en filmindustrie zeggen , is altijd tog al zo geweest. Zijn nog genoeg games die uitkomen en niet lang geleden uitgekomen zijn die origineel en de moeite waard zijn.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan