Mij kon de film niet bekoren, maar dit zal wel aan men persoonlijke smaak liggen.
De film brengt wel volledig wat je ervan verwacht, een pure hollywood movie met tal van clishes, een verhaallijn die we allemaal al eens eerder gezien hebben en een hoop scenes die totaal geen steek houden, maar goed het is dan ook een hollywood filmpje.
T.Scott gebruikt wel vaak dezelfde camerashots waarbij je de trein, wagens rakelings ziet voorbij razen met een bulderend geluid erbij alsof er een kudde dino's voorbij raast, met gebrul en al bij.
Realisme is hier dan ook ver te zoeken, de paar crash scenes zagen er wel ok uit maar me echt uit men stoel blazen deze ze zeker niet. Ook een paar gemiste kansen om de film enkele spannende momenten meer te geven (trein men schoolkinderen op).
Maar ik stoorde me vooral meer en meer aan de idioote scenarios die ze uit dachten om de trein te doen stoppen, dan nog eens een liefdesverhaaltje er tussen door waar de vriendin plots weer haar ventje als grote held zag, de special soldier die rechtstreeks uit Afghanistan kwam om ff de boel te komen redden, not ! Alle bon, eigenlijk zat ik er op de duur meer mee te lachen.
Maar ok, het is een hollywoof film en dus weet je wat je te wachten staat.
Wel positief was dat ze af en toe dieper op de job als machinist doorgingen en er meer komt bij kijken dan wat aan hendeltjes draaien.
Acteerwerk was ook wel ok, Denzel doet wat we gewoon zijn van hem maar heeft zeker al betere rollen gekregen waar hij zich meer kon bewijzen dan hier.
In het kort, leuke film als je treintjes houdt en van zulke onrealistische en overdreven clishe films maar mijn ding is het niet, daarom maar 2 sterren.
** / *****