Archief - DVD Ninja Assassins

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

murdoc

Legacy Member
ninjaassassin12.jpg

We vroegen aan honderd jonge Vlamingen: ‘Wat is het coolste beroep aller tijden?’ Logische antwoorden zouden kunnen zijn piraat of brandweerman en eventueel zelfs voetballer of professioneel dierentemmer. Die antwoorden zouden toch allemaal de duimen moeten leggen voor het beroep dat zo cool is dat het de opwarming van de aarde even doet vergeten: ninja! Wie droomt er niet van om geruisloos en onzichtbaar overal te kunnen ronddwalen en daarenboven ook nog eens 1234 manieren te kennen om een mens te doden voor hij de grond raakt? Ok, toegegeven, voor mij persoonlijk is het geen doel in het leven en ik steek mijn energie dan ook in andere vaardigheden, maar na het zien van Ninja Assassin zal ik mijn boterhammen toch terug een tijdje ‘the ninja way’ smeren. De boter is gewaarschuwd!

De Film
3ster.jpg


De makers van V For Vendetta en The Matrix hebben in het verleden al bewezen dat ze spectaculaire gevechten prachtig in beeld kunnen brengen. Ook deze keer zijn ze daarin geslaagd. De Koreaanse popster Rain kruipt in de huid van de heldhaftige Raizo. Al op jonge leeftijd wordt hij ingewijd bij de Azunu-clan, waar hij de keiharde opleiding krijgt om ooit een volwaardige ninja te worden. Door interne conflicten slaat hij op de vlucht, maar dat kunnen zijn medeleerlingen en zijn dojomeester niet waarderen. Samen met een Europolagente, die de clan ervan beschuldigt een opleidingskamp te zijn voor huurmoordenaars (Naomie Harris), probeert hij uit de greep te blijven van de gevreesde ninja’s, met heel wat actie tot gevolg.

Heel veel diepgang moet je van Ninja Assassins niet verwachten. Figuurlijk dan toch, want letterlijk vinden de vele messen en zwaarden wel hun weg die in het vlees en de botten van alles en iedereen die Raizo in de weg staat. De film zit boordevol spectaculaire actiescènes en erg geanimeerde gevechten en als fan van het genre zal je het overdreven bloedvergieten ongetwijfeld met pretoogjes aanschouwen. Deze film leent zich dus perfect voor een romantisch avondje met de vriendin (toch als ze opgewonden geraakt van afgekapte ledematen en in twaalf gespleten lichamen), of als les anatomie voor je negen jarige zusje. Amusement verzekerd als ze de volgende twee jaar in elkaar krimpt, iedere keer dat je een mes ter hand neemt om je boterham te smeren.

De DVD
3ster.jpg


De kwaliteit van de dvd is in termen van beeld en geluid zonder meer prima. De goeie diepte en erg volle kleuren geven ieder spatje bloed in alle glorie en bij momenten in oogstrelend detail weer. De Dolby Digital 5.1 track ondersteunt bombastisch en overtuigend de gevechten, zonder de dialogen te overschaduwen. De kwaliteit van de dvd doet watertanden naar de blu-ray hi-def kwaliteit, die ongetwijfeld nog stukken indrukwekkender is. Daarmee is alles gezegd over over de dvd. Op enkele minuten deleted scenes na is er niets extra op het schijfje te vinden. Behalve een arsenaal ondertitels, die vooral door nieuw-samengestelde gezinnen met Belgo-Scandinavische roots ongetwijfeld op gejuich onthaald zullen worden. Hurraa!

ninjaassassinfire2.jpg

Starrk

Legacy Member
Deze gekregen van 9Lives (waarvoor dank) maar nog geen zin gehad om ze te bekijken. Ik ben nochtans een hardcore fan van het genre.

Morgen toch maar eens kijken.

Starrk

Legacy Member
Ik ben nu aan het kijken, ongeveer een 20-30min ver. Ik vind het best goed: Lekker veel gore, geen crappy acting. Enkel erger ik me te pletter aan het Engels overal. Het was toch niet zo moeilijk om de Yakuza in Osaka in het Japans te laten praten.

De manier van filmen intrigeert ook wel. Er is een artistieke toets.

Edit: Voila uitgekeken. Ik vind dit eigenlijk een redelijk goede film, hoewel ik het einde
Mika haar hart
van net iets te ver zag aankomen. Het verhaal staat stijf van de cliché's, maar dat was op voorhand wel te verwachten.
De echte ster van de film is de actie. Het geweld is gewoon vunzig, onmenselijk brutaal en dus psychotisch briljant. Deze film draait gewoon rond geschift leuke actie, en daar zal het werkelijk niemand in teleurstellen.
Een klein minpuntje misschien, hoewel dat voor mij niet het geval is, zijn de rivieren van bloed die in het rond spatten bij het minste contact.

Ik kan mij wel inbeelden dat fans van het genre dit niet zouden lusten, maar het is toch het bekijken waard.

8.5/10
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan