Archief - Vraagje ivm opzeg verhuren [HELP]

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

mimosa

Legacy Member
Gegroet,

Mijn vriendin en ik zijn sinds twee maanden verhuisd naar Antwerpen. Gezien we beiden nog thuis woonden (ikzelf West-Vlaanderen en zij Limburg) en we sinds september werk hadden, hebben we nogal snel een beslissing genomen om te gaan samenwonen in het centrum van Antwerpen. Eerst was alles rozegeur en maneschijn: van 4 a 5 uur pendelen per dag gingen we naar 5 minuten wandelen. Nu we het wat gewoon zijn begint het negatieve wat door te wegen. De huisbaas lijkt ons niet te vertrouwen. We wonen in een gebouw met 9 andere appartementen. Onze voordeur staat constant open. Mensen die binnen- of buiten gaan doen de moeite niet om de voordeur toe te doen. Gezien de buurt hier en het feit dat de voordeur al meermaals geforceerd lijkt, zorgt dit niet voor een aangenaam en veilig gevoel. In de hal is er een houten trap, we vinden constant uitgetrapte sigaretten en joints op een houten trap. De hal stinkt de helft van de keren naar wiet, deze geur dringt zelfs tot ons appartement door. Het appartement onder ons was ook met een hangslot toegemaakt, omdat de deur kapot is. Een aantal dagen later is dit slot uitgebroken en wonen er mensen in die we totaal niet kennen of weten wat die daar doen (ook de huisbaas geeft ons geen duidelijk antwoord). We hebben hier ook een natuurlijke wekker, om 7u 30 smorgens is onze bovenbuur haar drie kinderen in het gareel aan het schreeuwen net als alle 5 appartementen er rond. Ik moet er geen kanttekening bij maken dat we het niet zo prettig vinden om hier te wonen.

Ik heb ons huurcontract (rechtstreeks afgesloten met de huisbaas) bekeken en volgens mij kunnen we hier niet makkelijk weg tenzij we een smak geld betalen. Er staat dat we ons huurcontract kunnen verbreken door 'een opzegperiode uit te doen voor 3 maanden evenwel een boete betalen ter waarde van 3 maanden'. Dit betekent dus, zelfs al willen we hier weg, we hier eerst nog 3 maanden moeten blijven en vervolgens nog eens 3 maanden huurgeld. Iets wat ik er vanzelfsprekend niet voor over heb, hierbij mijn vraag: Kunnen we hier via een andere manier onderuit geraken of moeten we hier nog 10 maanden zitten?

Alvast bedankt voor jullie input.

IkKe

Legacy Member
Achterhalen bij de stad of je huurcontract is geregistreerd, zoja ook even kijken welk type contract je hebt.

Maar ik vrees dat je er zowieso aanhangt.

mimosa

Legacy Member
Wat kan het voordeel zijn als een contract al dan niet geregistreerd is? Het is een jaarcontract.

Riverdale27

Legacy Member
mimosa zei:
Wat kan het voordeel zijn als een contract al dan niet geregistreerd is? Het is een jaarcontract.


Ik vermoed dat ge het 3-6-9 type contract hebt en dus langer dan 3 jaar?

Indien een huurcontract voor een woning die gebruikt wordt als hoofdverblijfplaats en gesloten is voor een periode van meer dan drie jaar niet wordt geregistreerd, kan de huurder het contract beëindigen zonder opzegtermijn en zonder een vergoeding te betalen.

Bron: Registratie van het huurcontract - Belastingen - Portaal Belgische Overheid

Alternatieven zijn misschien om de politie te bellen als ge criminaliteit vermoedt (al is dat altijd oppassen natuurlijk). Moest ge echt niet wegkunnen en zijt ge bang van die diefstal, dan kunt ge u daartegen verzekeren bij uw brandverzekering. Bij ons is dat 70 euro per jaar extra.

ChfZ | Hanky

Legacy Member
Tijdens de bezichtiging totaal niks opgemerkt hiervan?

't is niet 3 maanden blijven en dan nog is 3 maanden "boet" betalen.

Als kunt morgen al weg, maar dan hebde 3 maanden huur aan u been da ge moet betalen.
Als ge u zo slecht voelt in die situatie, is de keuze toch snel gemaakt lijkt me?

Verder hebde wss 2 maanden waarborg moeten betalen?
Dus nu nog opzeggen en vertrekken, dan is het nog januari betalen + hij kan zijne borg hebbe en dan is u probleem opgelost.

jeff_tw

Legacy Member
Waar in Antwerpen woon je ongeveer? Normaal valt het centrum wel mee, dacht ik, tenzij je 2060 als het centrum beschouwd.

Xirtanneke

Legacy Member
Normaal gezien kan een jaarcontract zelfs niet vroeger worden opgezegd. Als ge die clausule in uw contract hebt, hebt ge dus eigenlijk al 'chance'. Dan wordt het vrees ik echt wel 3 maand opzeg + 3 maand schadevergoeding of gewoon uw jaar uitzitten. Helaas gewoon een les voor de toekomst, vrees ik...

Princess_Philip

Legacy Member
Ik dacht dat er bij het afsluiten van een contract steeds een vrijwaring van overlast moest gegeven worden door de verhuurder....maarja kan een lange procedure worden.

Je kan altijd de politie bellen dat je je niet veilig voelt in verband met deuren die steeds open blijven staan en drugsgebruik binnen het pand.

Jehovah's Witness

Legacy Member
Bol het gewoon af van de ene dag op de andere zonder iets te laten weten aan de huisbaas. Zou by the way ook al stoppen met uw huur te betalen. De buitenlanders kunnen het wel zonder enige sanctie, waarom zouden wij Belgen het dan niet kunnen.

HS Limburg

Legacy Member
een 3-6-9 contract bestaat niet meer, je het ofwel een contract van bepaalde duur (<3jaar) of van onbepaalde duur (>3 jaar)

De opzegmogelijkheden van een contract van bepaalde duur bestaat wettelijk enkel uit een opzeg voor einde huurperiode. Je moet 3 maanden voor het verstrijken van de huurperiode een opzeg aangetekend opsturen, waardoor de huur een einde neemt als de huurperiode is verstreken. Contractueel kan hier van afgegaan worden, de verhuurder mag altijd een clausule opnemen in het huurcontract waardoor de huurder eerder kan vertrekken.
De huurder kan ook naar het vredegerecht stappen voor een verbreking, maar dan is de boete vlug 6 maanden huur.

Indien het huurcontract van onbepaalde duur is kan de huurder ten alle tijde opzeggen met een opzeg van 3 maanden. Enkel de eerste 3 jaren dient een vergoeding aan de verhuurder betaald te worden.

Alleen bij een contract van onbepaalde duur kan de huurder onmiddellijk vertrekken zonder opzeg en vergoeding als deze niet geregistreerd is.

In uw situatie kan u de verhuurder wijzen op zijn plicht om het rustig woongenot te waarborgen. In praktijk is dit niet zo eenvoudig, maar kan een argument zijn om tot een akkoord te komen voor een minnelijke beëindiging van de huurovereenkomst.

Je kan altijd meer informatie inwinnen bij de plaatselijke huurdersbond

Renegadexxripxx

Legacy Member
Vraag aan de verhuurder om een pomp (automatische sluiting) te installeren op die voordeur.

Is ook voordeliger voor hem daar hij dan geen abimatie heeft aan zijn eigendom (lost ook de probleem van sigarettenpeukjes en al de andere rest op). Indien nog niet opgelost opnemen met de syndicus (HS Limburg er is toch een syndicus op een locatie met zoveel appartementen correct ?) als besprekingspunt op de volgende vergadering.

De opmerking dat om 7u30 je het aan uwe rekker hebt dat er 3 kinderen zitten te bleiten is iets dat je er nu eenmaal moet bijnemen. T'is geen open bebouwing meer hé en waarschijnlijk ook geen nieuwbouwappartement.

HS Limburg

Legacy Member
Renegadexxripxx zei:
HS Limburg er is toch een syndicus op een locatie met zoveel appartementen correct ?

Het is niet verplicht om een syndicus te hebben, meestal is er een syndicus wanneer er meerdere eigenaren zijn in één appartementsblok. Dan is ook nog de keuze om een externe syndicus aan te stellen ofwel een van de eigenaren die syndicus is.
De keuze ligt hier volledig bij de eigenaars van het gebouw.

MisterV

Legacy Member
Vraag is wat voor contract je hebt:

* Contract bepaalde duur (max. 3 jaar): kan je in principe niet opzeggen. In dat geval heb je geluk dat die clausule er in staat en ga je die moeten volgen.
* Contract onbepaalde duur: Indien niet geregistreerd kan je er onmiddellijk uit (enkel bij contract onbepaalde duur mogelijk!). Indien geregistreerd: 3 maanden op voorhand opzeggen + een "boete" indien je contract minder dan 3 jaar loopt. Boete is 3 maand huur in eerste jaar, 2 maand in 2de jaar, 1 maand in 3de jaar. Hoe weten of contract geregistreerd is? Via taxonweb > ga naar mijn fiscaal dossier. Indien contract geregistreerd moet het daar tussen de documenten staan.

JPV

Legacy Member
HS Limburg zei:
Het is niet verplicht om een syndicus te hebben, meestal is er een syndicus wanneer er meerdere eigenaren zijn in één appartementsblok. Dan is ook nog de keuze om een externe syndicus aan te stellen ofwel een van de eigenaren die syndicus is.
De keuze ligt hier volledig bij de eigenaars van het gebouw.
is geen vrije keuze dacht ik. bij mede-eigendom met opsplitsing privatieve-gemeenschappelijke delen is een syndicus bij m'n weten verplicht.

HS Limburg

Legacy Member
JPV zei:
is geen vrije keuze dacht ik. bij mede-eigendom met opsplitsing privatieve-gemeenschappelijke delen is een syndicus bij m'n weten verplicht.

Dit zou kunnen, aangezien het hebben van een syndicus een eigenaarsmaterie is, ben ik er niet helemaal in thuis.

beemer036

Legacy Member
Waar hier niemand het over heeft...

In een appartementsblok woon je ALTIJD SAMEN met andere bewoners, van sommige heb je last, van andere totaal niet.
Wil je complete rust/privacy? Koop/huur een open bebouwing.
Maar zoals ze hier ook al zeggen, laat het les voor je wezen.

Mijn 1ste app. was op het gelijkvloers naast de inkomdeur....
Awel, nooit meer!!! Bewoners/bezoekers die enkel maar een deur kunnen sluiten door ermee te gooien, iederen die je hoort op/af de trap gaan enz enz.
Woon nu op het 2de verdiep (van de 3) kwa "ganggeluid" scheelt dat al 80%.

Uiteraard begint de blok hier ook te "leven" rond 6.30u/7.00u, dat ga je overal een beetje hebben, of je moet een blok zoeken met allemaal doppers ofzo :D.
Als je bv zelf verlof hebt is dat soms vervelend, maar vanaf 8.00u is iedereen weg en is de blok terug stil.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan