Archief - Energieverbruik woning

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

KaZhAn

Legacy Member
De laatste topic rond energieverbruik van woningen dateert al uit 2012 en er zijn toch heel wat lopende topics met links en rechts een korte discussie hierover.
Eens interessant om een vergelijk te krijgen tussen het energieverbruik en de energiebesparende maatregelen. Ik lees zeer veel over nieuwbouw-woningen met grote investeringen in energiebesparing, maar blijf altijd met de vraag zitten: wat levert dit nu op? Hoe zit het met het energieverbruik en de kost? Kan je met een degelijke renovatie goedkoper uitkomen?

- Details woning (bouwjaar/m²/EPC/rijwoning...)?
- Energiebesparende maatregelen?
- Verbruik elektriciteit/aardgas/mazout?
- Jaarlijkse kost?
- Aantal gezinsleden?

KaZhAn

Legacy Member
De vraag stellen is hem ook beantwoorden :).

- Details woning (bouwjaar/m²/EPC/rijwoning...)?
Woning uit 1987, renovatie 2012, open bebouwing met 220m² bewoonbare oppervlakte over twee bouwlagen. EPC bij aankoop was 280.

- Energiebesparende maatregelen?
Verwarmingsinstallatie bestond uit twee elektrische accumulatiekachels (1 per verdiep) die via luchtverwarmingskanalen in de vloer de ruimtes verwarmden. Gigantische energieverspillend en dan ook nog eens onvoldoende om het huis te verwarmen, dus overal stonden nog bijzetvuurtjes. Die ketels zijn vervangen door twee HR Top gascondesatieketels op het bestaande luchtverwarmingssysteem. Ketel boven beschikt ook over een ingebouwd systeem om via de warmwaterboiler de vloerverwarming van de vernieuwde badkamer aan te sturen. Zo kan de badkamer warm blijven zonder de hele bovenverdieping te stoken. Benedenverdieping wordt dan verwarmd door het kanalencircuit beneden en is gescheiden van bovenverdieping. Erg omslachtig systeem, maar alle circuits waren aanwezig en anders was het ofwel vloeren openbreken voor vloerverwarming ofwel radiatoren plaatsen in het hele huis.

Voor de rest geen andere maatregelen. Bouwheren hadden in 1987 al 10cm PUR in buitenmuren en dak voorzien, 8cm in vloeren. Bijkomend isoleren leek ons de kosten niet waard. Ook ramen waren dubbele beglazing en het houtwerk nog in prima staat, dus netjes vanaf gebleven...

- Verbruik elektriciteit/aardgas/mazout?
3100 kwh nacht
2300 kwh dag
950 m³ gas

- Jaarlijkse kost?
150 euro / maand - 1800 euro per jaar. Als ik het wat uittel nog een 300 euro terug te trekken.

- Aantal gezinsleden?
2 volwassenen

Feitelijk geen idee of dit meevalt. Lijkt me wel als ik dit vergelijk met de energiekost van ons appartement dat iets hoger lag voor de helft van de oppervlakte. Enige nadeel nu is de slecht geisoleerde doorgang van woning naar aangebouwde garage. Veel warmteverlies aangezien de garage helemaal niks isolatie heeft. Dat is dan weer een werkje voor volgend jaar.

Caracalla

Legacy Member
Details woning (bouwjaar/m²/EPC/rijwoning...)?

Bouwjaar 2013, 140m² bewoonbaar, halfopen bebouwing E26, K38, EPC 74, zuidgericht
Plat dak: 12cm PIR, buitenmuren 8cm PIR, vloer 16cm PUR, 1.1 4-seizoensglas, Ventilatie D (warmterecuperatie).
Bulex FAS29 HR+ 108% ketel, vloerverwarming

Energiebesparende maatregelen?

Overal LED-verlichting. Nieuwe elektrische toestellen (droogkast met warmtepomp, nieuwe diepvries, nieuwe wasmachine, vaatwas, ...)
4200kWp zonnepanelen (18 panelen)
Vloerverwarming, HR 108% ketel

Verbruik elektriciteit/aardgas

Elektriciteit: ongeveer nuloperatie (wekken ongeveer 3600 kWh op per jaar).
Elke dag PC 14 uur aan, elke dag vaatwas, de was wordt meestal met de droogkast gedroogd, plasma TV met versterker en 5.1...
We koken ook elke dag op elektriciteit (inductie). Scheelt wel wat qua elektriciteit.
Qua elektriciteit kijken we er dus niet achter.

Gas: 800m² per jaar
Temperatuur op een constante 21,5°C beneden.
Boven enkel badkamer verwarmd, hele dag door op 20,5°C met 3u verwarming 's ochtends tot 22,5°C.
Zelfs als het zo'n -5°C vriest buiten, gaat het niet onder de 17° in de onverwarmde slaapkamers.

Jaarlijkse kost?

Gas: 50 euro / maand = 600/jaar
Elektriciteit: 25 euro per jaar (abonnementskost)

Aantal gezinsleden?

2

Opmerkingen op topic

Je vergeet dat heel wat mensen soms anders leven.
Bij m'n schoonouders, was het vanmiddag 18,6° in de keuken, zij vonden dat warm genoeg.
Ik kan gerust nog wat besparen op m'n energiefactuur, maar nu heb ik jah... episch comfort :p.
Het is hier altijd én overal warm en echt comfortabel warm. Nergens tocht, koude, ...

In ons huis scheelt het ook wel als je kookt of niet.
Even een lasagna 30min in de oven, en de benedenverdieping gaat al snel van 21,5°C naar zo'n 22,5° à 23°.

LSDsmurf

Legacy Member
- Details woning (bouwjaar/m²/EPC/rijwoning...)?
HOB bouwjaar 2011
185m² buitenomtrek
EPB: K29 / E52

Isolatie: muren 10cm PUR, vloer 12cm, plat dak 16cm PUR, hellend dak 18cm glaswol, pvc ramen met 1.1 glas
Technieken: condenserende gasketel met doorstromer voor sww, vloerverwarming, ventilatie systeem D


- Verbruik elektriciteit/aardgas/mazout?
Gas: Laatste jaarrekening (van april 2013 tot april 2014) geeft een verbruik aan van 548m³ gas met een kostprijs van 475.76EUR. Het gasverbruik houd ik bij via mindergas.nl, momenteel zit ik voor 2014 aan 426m³ en de site geeft voor 2014 een prognose van 495m³. De temperatuur in huis is vrij constant 22° beneden, slaapkamers worden niet actief verwarmd.

Elektriciteit: 1650kWh piek, 1875kWh daluren. Vorige eindfactuur 699EUR, zou nu een stuk minder moeten zijn door overschakeling ander tariefplan en lagere btw.

Hout: 2 à 3 kuub per jaar

- Aantal gezinsleden?
2

eniac

Legacy Member
- Details woning (bouwjaar/m²/EPC/rijwoning...)?
=> Bouw rond 1990, EPC geen idee, vrijstaand huis, bewoonbare oppervlakte eigenlijk nog nooit uitgerekend :)

- Energiebesparende maatregelen?
=> Isolatie is min of meer zoals het gezet is, behalve dakisolatie op zolder toegevoegd
=> Verwarming op accumulatie (keuken + woonkamer) en convectoren (alle andere kamers incl badkamer) vervangen door condensatieketel op gas

- Verbruik elektriciteit/aardgas/mazout?
Grafiekje gemaakt. Het jaar van installatie van de gasketel lijkt me duidelijk :)
jt1AKan.png


- Jaarlijkse kost?
Vorig jaar +- €1650 (€150/m maar redelijk wat teruggetrokken, nu €140/m)

- Aantal gezinsleden?
2 volwassenen, 2 kinderen

Toevoeging: woonkamer, badkamer, slaapkamer baby en toilet worden op aangenaam warme temperatuur gehouden. De rest ad hoc.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan