Zo'n reis zelf uitdokteren is helemaal niet zo moeilijk als het lijkt. Er zijn letterlijk duizenden mensen die het u hebben voorgedaan. Er zijn trouwens ook heel veel backpackers die gewoon hun vliegticket kopen en ter plaatse uitvogelen wat ze doen. Wat ik persoonlijk de beste manier vind om een reis te plannen:
1. kijken naar reisorganisaties zoals joker en kriskras. Zij organiseren vaak reizen waarin alle hoogtepunten van het land/streek vervat zitten, en reizen waarin alles vlot te doen is met openbaar vervoer. Je kan gratis en voor niets hun reisroutes 'pikken' of aanpassen aan uw eigen smaak

.
2. google'n naar reisblogs van mensen die het u hebben voorgedaan. Niet alleen goed om een concrete reisroute te vinden, maar ook details (hotels, restaurants, lokale organisaties) en de sfeer van't land in te schatten. Ook veel fotomateriaal natuurlijk.
3. in de Fnac een beetje gaan lezen in reisgidsen (Lonely Planet, Rough Guide, Trotter), en dan achteraf u de reisgids kopen die je het leukste lijkt. Dit vind ik de beste manier om uw transport en slaapplaatsen te regelen.
Vooral blogs vind ik de beste methode. Zeker als je blogs vindt van mensen die een beetje dezelfde reismentaliteit en budget hebben als jij.
Online slaapplaatsen boeken vind ik zelf minder intressant. Vaak vind je in de reisgidsen betere adressen, of kom je andere reizigers tegen die je betere slaapplekken aanraden.
-----------------------------------------------------------------------------------------
ivm de keuze tussen bolivie, peru, argentinie, ...
Zuid-amerika is een ongelofelijk continent, en elk land heeft wel zijn eigen troeven voor toerisme (cultuureel, landschappen, activiteiten, bezienswaardigheden, etc.). De meeste toeristen daar houden het ook niet op 1 land. Argumenten waar je over kan nadenken:
- chili en argentinië zijn meer ontwikkeld. Ik zou dus een kleinere cultuurshock verwachten. Tegelijk zal je wel comfortabeler kunnen reizen, tegen een hogere prijs natuurlijk (!)
- dé grote bezienswaardigheden in het continent zijn Machu Pichu (Peru), de zoutvlakte (Bolivie), de gletsjers en landschappen in het zuiden (Argentinië, Chili), het amazonewoud (alle (?) landen boven chili en argentinië), galapagoseilanden (Ecuador), de Iguazu watervallen (Brazilie, Argentinië), Titikaka meer (Peru, Bolivië), de Andes (alle landen in het westen).
- Rio De Janeiro (Brazilië) wordt vaak aangehaald als 1 van de leukste steden in de wereld
- sommige landen zijn veiliger dan de andere. Naar wat ik gehoord heb zou vooral venezuela zeer onveilig zijn. Ik zou vermoeden dat Chili en Argentinië veel veiliger zijn dan de rest. Ik denk echter dat je overal wel veilig bent mits je je gezond verstand gebruikt.
- vanuit argentinië en chili kan je naar Antarctica gaan
- leuke (tropische) stranden heb je naar mijn weten alleen in't noorden van het continent (alles boven peru)
- als je een actieve vakantie wil (duiken, wandelen, bergklimmen, jungle-tochten, raften, mountainbiken, etc.) kan dit je keuze qua land wel bepalen
let op, dit is gebaseerd op mijn eigen ervaring, mening, en de vele verhalen die ik van andere reizigers gehoord heb. Maar ik ga deze zomer wellicht voor de 2e keer naar zuid-amerika omdat het gewoon een ongelofelijk continent is.
zoals gezegd is spaans leren ook een zeer strak plan, zeker als je wat avontuurlijker gaat reizen. Ook zijn dingen vaak goedkoper als je spaans kan (onderhandelen over prijzen gaat beter, je komt als een 'ervaren reiziger' over, etc.). En 't is gewoon leuk om eens gezellig te praten met uw taxichauffeur of in de lokale discotheek een chica binnen te draaien met uw 5 woorden spaans.
Spaans is trouwens een zeer makkelijke taal om te leren, althans wat betreft 'survival spaans'. Maar als je daar een paar maand gaat rondhangen, en je een klein beetje moeite doet ga je al zeer ver geraken.
Zeer dikke aanrader sowieso, voor welk land je ook kiest
