Archief - Verzending buiteland

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Rorschach

Legacy Member
Ik had een vraagje,

1) Er heeft iemand een object van mij gekocht, hij biedt mij een redelijke prijs die ik aanvaard. Na de deal als hij het geld wilt overmaken, vraagt hij echter om mijn IBAN-code. Internationale overschrijving dus en dan pas wist ik dat het pakje naar het buitenland moest.

Als de koper dit niet vermeld mag ik dan de de deal nog afzeggen?
Hij had 30 euro geboden voor 3 spelletjes, ik schat die kosten om te verzenden (nationaal) op 5 euro, dus ik vroeg 35 incl.

Nu dat het internationaal moet, en ik dit nog nooit heb gedaan, zullen de kosten wel veel hoger oplopen, niet?

Ik heb deze link gevonden: DE POST - Kilopost Standard
Daar staat tussen de 1KG en de 2KG: 16 euro...

Ik heb er niet echt een idee van, maar drie games + bubbelverpakking + kartonnen doosje, dat kan toch oplopen tot 1 kg?

PS: zijn bod was 30 excl verzendkosten, als dat pakje meer dan 1 kg weegt en hij weigert die verzendkosten te betalen, is er dan iets dat ik kan/mag doen?

Dennoman

Legacy Member
3 games verzenden in een doosje gaat u sowieso een pak meer dan €5 kosten. Ze apart in een bubbelenveloppe verzenden maakt u al €6 armer per stuk.

Dat pakketje zal wel zeker geen kilo wegen (ik schat iets minder dan 400 gram), maar helaas zijn er zo weinig verschillende tarieven dat ze inderdaad tot een kilo rekenen. Ge gaat dan verzenden met Kilopost Standard (vraag me niet waarom dat ook tot het buitenland kan als er nog een optie "International" is die duurder is... houdt geen steek) en als ik me niet vergis kost u dat... €9 en ne klets zeker? Even gokje zonder te kijken :p

En tbh had hij moeten vermelden dat het naar het buitenland moet. Als hij dan de verzendkosten niet wil betalen, heb jij het recht om het bod te weigeren. 't Is dan zijn probleem dat hij games uit België wil kopen, niet het uwe.

EDIT: na even op de site te kijken, zie ik dat ge misschien nog een kans hebt op 350 gram en dus €6,40. Een zo licht mogelijk doosje kiezen is de boodschap :p Kunt misschien ook iets alternatiefs proberen: heb ooit een pakketje aangehad dat echt keidik was ingepakt met wc-papier en een buitenlaag van plakband. Normaal trekt zoiets op niks natuurlijk, maar hier zaten zoveel lagen rond dat alles perfect beschermd zat.

bludgeoned

Legacy Member
100% zeker dat het internationaal moet verzonden worden?
Europa wil namelijk Iban ook voor nationale overschrijvingen invoeren (al weigert Duitsland voorlopig nog).

Rorschach

Legacy Member
Het moet naar Holland verzonden worden :).

Edit: @ Denno; in wc-papier ga ik geen games verpakken hoor =D.
Volgens mij weegt het pakje echt wel een kilotje. Het gaat om Halo 3(2cd's), odst (2 cd's) en halo wars (1 cd) + in die doosjes zitten ook van die 'maps' en vrij dikke boekjes.
Weegt meer als een doorsnee game.

Toch bedankt voor de reactie!

Dennoman

Legacy Member
Ahja, als het steelbooks zijn, kan het wel een ander verhaal zijn :p

Al bij al dus €9,60 waarschijnlijk, als ge pech hebt en ge zit erover, is 't al helemaal zotjes wat ge ervoor moet betalen.

Veel hangt ook af van wie ge achter 't loket krijgt uiteindelijk. Mensen die u al paar keer gezien hebben in 't postkantoor (vaste bedienden) zullen al snel een oogje dichtknijpen voor die paar extra gram. Als ge de pech hebt om een jobstudentje te hebben, gaan die alles proper volgens 't boekje doen en u tot 2 kilo aanrekenen als ge nog maar een grammeke boven die kilogrens zit.

W000T

Legacy Member
een oogje dichtknijpen bij de post, vergeet dat maar :)
die leggen da op de weegschaal en die bon komt daar uit dus die kunnen ni cheaten é

mijn mening over die kosten, trek het u ni aan die kerel had maar moeten zeggen dat hij van Nederland is alles boven uw 5 euro zou ik doorrekenen

Rorschach

Legacy Member
Gho, het is zeker niet de bedoeling om hem een negatieve iTrader te geven want hij is een zeer vriendelijk persoon. Ik had gewoon nog nooit een voorval tegengekomen waarbij iemand de meeneemprijs biedt, en daarna pas verteld dat het internationaal verzonden moest worden.

Ik hoop in ieder geval dat het niet meer kost dan 9,6 euro.

Bedankt voor de snelle info, mag slotje op!

Dennoman

Legacy Member
W000T zei:
een oogje dichtknijpen bij de post, vergeet dat maar :)
die leggen da op de weegschaal en die bon komt daar uit dus die kunnen ni cheaten é

mijn mening over die kosten, trek het u ni aan die kerel had maar moeten zeggen dat hij van Nederland is alles boven uw 5 euro zou ik doorrekenen
Bij mij is dat al gebeurd hoor :p met de knipoog :p

Goeanaco

Legacy Member
Inclusief bieden is steeds een verzending naar het land van oosprong! Tenzij hij het er in koeien van letters bij zet: 120 euro verzonden naar NL (wat het bedrag dus ook mocht zijn).

In de PS3 map heb je ook zo'n uilskuiken (wiebeg) die dit maar niet wil leren, 1 euro hoger bieden en dan maar niet accepteren dat z'n boden geweigerd worden (in 30 topics tergelijk).

kaythar

Legacy Member
Heb enige tijd eens een pakje naar Frankrijk moeten sturen. Te groot om in een envelop te sturen. Een doos wou ik niet gebruiken. De doos zou zwaarder gewogen hebben dan het item.

Dus niet beter gevonden om dat goed in te pakken bubbels. Etiketten erop geplakt met de adressen. Verzending naar het buitenland gaat meestal op gewicht. Als ik me goed herinner kostte me dat 6 euro.

Misschien is dit een optie? Geen idee of het doosjes zijn die gemakkelijk kapot gaan.

Rorschach

Legacy Member
Het zijn standaard dvd doosjes,; ik heb zelfs al doosjes met de post thuis gekregen die helemaal kapot waren, dus alleen in bubbels is mss niet zo veilig?

Mephisto

Legacy Member
Laat de keuze aan de koper: bijbetalen <> deal afzeggen.
Zeg dat de voorziene €5 de kosten van internationale zending niet kunnen dekken. Gezien hij jou niet voorzien had van die informatie, tref jij zeker geen schuld, maar zeg er gewoon bij dat je er absoluut geen probleem van maakt als hij afziet van de koop vanwege te hoge portkosten.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan