d2itemnet
Legacy Member
Het gerecht heeft Sabam en toplui van de auteursrechtenvereniging officieel in verdenking gesteld van omkoperij en geldverduistering. Het zou gaan om bedragen die geïnd worden in naam van de leden, maar die door Sabam werden omgeleid en witgewassen. Dat schrijft de zakenkrant De Tijd. Jaarlijks haalt Sabam honderden miljoenen euro's op; het is onduidelijk hoeveel van dat bedrag verdwenen zou zijn.
Het onderzoek tegen Sabam loopt al verschillende jaren. In maart 2005 viel het gerecht bij de vereniging binnen na een klacht van een muzikant. Toen was er al sprake van dat een steunfonds van de Sabam, de Kas voor Onderlinge Hulp en Solidariteit (KOHS), een rol zou spelen in de vermeende fraude.
Vandaag komt de bevestiging dat de KOHS er inderdaad van verdacht wordt een constructie te zijn, waarlangs verduisterd geld werd witgewassen. Sabam wordt er ook van verdacht van zijn jaarrekeningen te hebben vervalst, onder meer om geld vrij te maken voor omkoping van een ambtenaar van Financiën.
Onderzoeksrechter Frédéric Lugentz heeft, naast Sabam en de KOHS, vijf medewerkers van de vereniging in verdenking gesteld. Vooralsnog ontkennen alle betrokkenen de beschuldigingen, verklaart een woordvoerder van Sabam tegen De Tijd.
Bron:http://zdnet.be/news.cfm?id=75118&mxp=101
Eindelijk gaan ze deze criminele organisatie eens doorlichten

