Archeologisch onderzoek aan de IJzeren Brug gaat verder
Datum: 6/06/06
Tijdens de maand juni doet de afdeling archeologie van de Stad Antwerpen onderzoek op de parking onder en naast de IJzeren Brug. Vanaf 6 juni zal de parking definitief afgesloten worden voor het verkeer. Na het archeologisch onderzoek wordt het terrein ingericht als werfzone voor de afbraak van de brug.
De Leien, die zijn aangelegd op de restanten van de voormalige 16de-eeuwse omwalling, gebouwd onder Keizer Karel verbergen in deze zone nog verschillende monumentale overblijfselen, zoals het Kipdorpbastion, de Kipdorpbrug en een onderdeel van de stadsmuur. De bijhorende poort is gelegen onder de huidige Theaterbuilding.
Het archeologisch onderzoek vindt om praktische redenen plaats voor de afbraak van de IJzeren Brug en wil hiermee het archeologisch patrimonium van Antwerpen inventariseren. Tegelijkertijd wordt de verkregen informatie rond de ligging, de omvang en de bewaringstoestand toegevoegd aan het archeologisch dossier van de heraanleg van de Noorderleien. In mei werd tijdens de opvolging van de wegwerkzaamheden al een stukje van de 14de-eeuwse poort onderzocht (nieuwsitem 19 mei 2006: De middeleeuwse Kipdorppoort gelocaliseerd?).
Foto's:
http://jp019.niwi.knaw.nl:8080/oaicat/evaimages/saa/ImageRef/SAA003/SA003016.jpg
http://jp019.niwi.knaw.nl:8080/oaicat/evaimages/saa/ImageRef/SAA003/SA003015.jpg