Archief - Ter info/vraag voor de hardware goeroes

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Mignon

Legacy Member
Beste hardware kenners,

Jullie zullen de handen al vol hebben met vragen te beantwoorden,maar toch neem ik het risico om er nog eentje bij te stellen.

Ik draai al een tijdje op een Intel Pentium Dual CPU E 2200 @2,40GHz
4,0GB Ram , NVIDIA GeForce GTX 460(768).
En nu wil ik me één dezer dagen (lees binnen de 14 dagen) mezelf een pleziertje doen met aanschaf van een nieuw systeem.
Zelf heb ik er al eentje in elkaar gestoken op ALTERNATE. Hardware - Software - Entertainment ,maar vermits ik nogal een onzeker type ben wil ik toch jullie mening horen voordat ik op de knop bestellen druk.
De config die ik samen gesteld heb kun je op de volgende link bekijken ALTERNATE - BUILDERS

Ik ga mezelf zo ongeveer tussen de 700€ en 800€ kado doen.
Deze pc zal vooral dienen om 3D games te spelen op de hoogste res (indien nodig verlaag ik wel enkele effects in het spel) hier en daar eens een filmpje bewerken en wat foto's (ps)
Als videokaart ga ik men 2 maand oude NVIDIA GeForce GTX 460 (768)gebruiken.

Graag jullie mening hier over of zelfs een betere samenstelling,want gouden raad is geld waard.
Als optie mag er zelfs een win7 bij (weet enkel niet welke ik zou nemen)
Dank je bij voorbaat.

Mvg,
Mignon

phate_13

Legacy Member
Bekijk eerst onze aankoopadvies sticky eens. Er zijn zeker dingen die beter kunnen aan die setup.

MystDisc

Legacy Member
Systeem 3b.
Mobo: Asrock P55 Deluxe3 ~150€
OF: MSI P55A-GD65 ~150€
CPU: Intel Core i5 760 ~200€
Cooler: Scythe Mugen 2 rev. B ~35€
MEM: 2x2GB DDR3 1333 ~80€
Case: Cooler Master CM 690 II ~70€
HDD: Samsung 1TB F3 ~60€
Voeding: OCZ StealthXStream 2 600W ~70€
DVD: Samsung SH-S233C ~20€
Verzending en assemblage ~50€
Totaal: 735 euro.

Mignon

Legacy Member
@phate_13

Sorry vriend ik had er te snel over gebladerd en totaal niet bij stil gestaan.

@MystDisc

Dank je Myst,aan dit zie je dat ik toch nogal een leek ben op gebied van hardware,want ik dacht dat een hogere cpu beter was,misschien een SSD aan toevoegen?
Maar hiervoor zal ik eerst eens de aankoopadvies sticky lezen,ik post later wel men systeem nog eens voor een laatste advies van jullie.

Beiden bedankt

Mvg,
Mignon

phate_13

Legacy Member
Geen erg, er word gemakkelijk over die topic heen gekeken, daarmee dat ik er ook dadelijk heen verwijs. Fijn dat je het zo goed opneemt en dat je zelf nog een poging gaat ondernemen om iets in elkaar te steken.

Een ssd zou ik ook zeker overwegen als je veel op je pc bezig bent.

Titanium X

Legacy Member
Cpu vervangen door : AMD Phenom II X6 1055T
Voeding is wat aan de zware kant maar dit laat ik zo voor eventuele upgrades die je wil doen.
Ik zou wat meer geld in je kast steken: Cooler Master CM690II Lite
DVD writer vervangen door goedkoper en sata ipv ide: Samsung DVD
Goedkoper moederbord met meer functies: ASRock 870 Extreme3
HDD is veel te duur voor wat het is en draait maar tegen 5400 rpm ipv 7200 : Samsung spinpoint F3
Geheugen kan goedkoper:GeIL 4 GB DDR3-1333 Kit

En eventueel nog een SSD bijproppen kijk op het SSD aankoopadvies hiervoor.
Die cpu is veel beter prijs/prestatie.
Misschien kan je ook nog een cpu koeler overwegen voor een stiller systeem of om te overclocken.

Mignon

Legacy Member
@phate_13

Tuurlijk vriend neem ik dit goed op:niceone:,tenslotte kwam ik hier met vragen omdat ik er niet genoeg verstand van heb.
En ik ga zeker nog enkele systemen in elkaar steken/vergelijken en jullie raad zal ik zeker opvolgen.

Mvg,

Mignon

@Titanium X

Ik heb jou raad een beetje opgevolgd en kom tot deze setup Ik heb geen extra cooler genomen maar wel een ssd en een windows7.(draai nog op vista)

Ik ben wel een ding vergeten te zeggen dat is dat ik steeds op 2x 22inch (1680 bij 1050px) schermen draai ook terwijl ik game.

Titanium X

Legacy Member
Er scheelt toch iets met je link want je configuratie is leeg...

jm188

Legacy Member
je hebt weer een 2,5 inch harde schijf gekozen, das vooral voor laptops, deze zijn trager en duurder, en passen meestal niet zonder extra bracket in een gewone pc kast, kies een 3,5 inch schijf

Mignon

Legacy Member
@Titanium X
Ja klopt er is inderdaad iets mis mee,maar langs de ene kant begrijp ik niet waarom Michielsjoris het toch kan zien,er zat inderdaad een ssd hd bij met een extra bracket.

Titanium X ik heb jou post nog eens gelezen en kom bij een volgende setup (is anders dan de vorige link) de sdd kaart heb ik verwijderd en heb een andere cpu-cooler gekozen want amd produceert nogal veel warmte heb ik ergens gelezen,ook de cpu is van AMD Phenom II X6 1055T naar AMD Phenom II X6 1090T gezet.
De behuizing is nu een Enermax ECA3162 Phoenix Neo (vrouw des huizes vindt deze case mooier) met een 250mm fan en daarop heb ik een 120mm extra bij gezet.
En omdat ik toch nog een besturing systeem nodig heb,heb ik er deze ook maar bijgezet.

Nogmaals bedankt dat jullie hier je energie en tijd willen insteken.
Het doet mij een groot plezier om tegen kenners mijn leek ervaring te mogen delen.

Mvg,
Mignon

MystDisc

Legacy Member
De setup ziet er al zeer goed uit, behalve dat ik de koeler toch nog zou veranderen in een Scythe Mugen 2. Dit kost uiteraard wat meer, maar de koeler die je nu hebt is niet echt kwalitatief.

Titanium X

Legacy Member
Ik heb toch nog wat opmerkingen bij jou setup hoor.

1) De OCZ StealthXStream is geen degelijke voeding de OCZ StealthXStream II is dat wel. Ik zou dat dus zeker veranderen.

2)Persoonlijk denk ik dat die case niet al te degelijk is qua koeling/geluid

3)Ik zou een andere behuizing fan nemen. Die led fans zijn wel cool maar de meeste maken te veel geluid. Ik denk dat een Scythe flex of scythe slipstream tegen 800 rpm beter is.

Mignon

Legacy Member
Jongens,

Ik wou jullie nog eens bedanken voor jullie hulp en tips,vandaag ga ik het bovenstaande setup bestellen en zal dan één dezer dagen geleverd worden.

Dank u allemaal.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan