Archief - PC voor Photoshop/Lightroom/Adobe Premiere

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

-spyrock-

Legacy Member
Hallo,

Ik heb onderstaande PC (zie link) samengesteld met volgend doel:
http://www.tones.be/pdf/offerte/ac683b0aa2322beb30f2f2be32317da0.pdf

- Veel fotobewerking in Photoshop en Lightroom
- In de toekomst HD filmpjes in elkaar steken met Adobe Premiere/After effects
- (Eventueel wat gamen)

Ik moet nog wat beter up to date raken qua hardware en heb dus nog wat vragen:

- Heb ik genoeg aan de 500W voeding die standaard in de Antec kast zit?
- Wat denken jullie van derest van de setup ivm mijn doel? Zijn alle stukken compatibel?
- Wacht ik best nog even ivm daling prijzen van bepaalde stukken?


Ik zit al wat over mijn budget maar het is wel de bedoeling dat deze PC de komende 5 jaar wat meekan.

Alvast bedankt voor de hulp!

phate_13

Legacy Member
Voeding is zeker voldoende.
Voor de rest :
- Tones is wat duurder dan andere shops.
- Heb je de extra functies van dat moederbord nodig? Kijk eens naar het Gigabyte Z68X-UD3 of Z68X-UD3H bordje.
- Case/voeding combinatie zou ik persoonlijk nog veranderen aangezien die case naar mijn mening eerder lelijk is. Er zijn genoeg andere opties. :)
- Andere ssd nemen. Kijk naar de Samsung 830 series of Crucial M4 in de eerste plaats.

-spyrock-

Legacy Member
Waarom andere SSD nemen eigenlijk ?
Als ik even op Alternate.be kijk dan zie ik dat de lees/schrijf snelheden bij een Corsair 120Gb groter zijn dan die van een Samsung 830 of Crucial M4 128Gb. En de Corsair is nog goedkoper ook..

Ken eerlijk gezegd de extra functies van mijn gekozen moederbord niet tov de Z68X-UD3(H). Wat zijn deze juist?

phate_13

Legacy Member
In de eerste plaats is betrouwbaarheid van een SSD veel belangrijker. En in de 2de plaats behalen OCZ Vertex, Agility, ... en Corsair Force ssd's (among others) hun aangegeven snelheden helemaal niet, daar moet je niet op letten. Het werkelijke, merkbare prestatieverschil is dan nog eens iets anders...

Enige voordelen van dat Asus moederbor : Extra Pci-e (4x) slot en de PCI-e sloten zijn 3.0, zodra er gebruik gemaakt wordt van een Ivy Bridge processor.

-spyrock-

Legacy Member
IK heb op alternate al de Gigabyte Z68 mobo's bekeken en ook die 2 die je zei. Maar ik raak er niet aan uit. Bij productvergelijking zie ik dat bepaalde kaarten heatpipe koeling hebben, of meer usb poorten. Maar verder zie ik geen verschillen en weet ik dus niet wrm de ene duurder is dan de andere.

Wat is dus het verschil tussen Z68X en Z68P en Z68A?
En wat is het verschil tussen UD3 en UD3H en D3H en UD3P ?

phate_13

Legacy Member
Aangezien ik morgen examen heb geen tijd om het precies uit te dokteren/uit te leggen. Maar neem gewoon het goedkoopste van de 2 bordjes die ik hierboven aan haal. Deze zullen normaal alles hebben wat je nodig hebt.

Waarom deze :
Goedkoopste bordje met 2 PCI-e sloten geschikt voor CF/SLI (Minstens 8x snelheid), en een interne USB 3.0 connector. (Dat heeft het ASRock Z68 extreme3 Gen3 mobo jammer genoeg niet.)

Op deze manier ben je voorbereid op de toekomst, en heb je eventuele crossfire mogelijkheden. Zonder crossfire zou je eventueel nog goedkoper kunnen gaan.

-spyrock-

Legacy Member
Het is inderdaad bgelangerijk dat de PC wat futureproof is.

Ok je zegt goedkoopste nemen, maar Gigabyte Z68XP-UD3 en Z68X-UD3H-B3 kosten beiden €129,99 dus weet weer niet welke kiezen :-p

Wel zie ik dat de eerste meer usb poorten heeft en heatpipe koeling.
Verder zie ik nergens iets staan van usb 3.0 ?

Thanks voor de info ondanks de examens!

Heb nieuwe pc samengesteld, deze keer op Alternate.be

- MOBO: GIGABYTE GA-Z68XP-UD3 €129,90

- RAM: Corsair 16GB DDR3-1600 €89.90

- HDD: Western Digital WD10EALX Caviar Blue 1000Gb €139,90

- SSD: Crucial CT128M4SSD2 128Gb €169,90

- CPU: Intel i7-2600K (1155) €299

- GRAKA: ASUS EAH6870 DC/2DI2S €174,99

- KOELER: Scythe Mugen 3 SCMG-3100 Rev. B €44.99

- DVD: LiteOn IHAS124 €18,99

- CASE: Antec ONE (midi) €59.90

- PSU: Corsair CMPSU 500CXV2 €59,90

- Microsoft Windows 7 Home Premium 64-Bit €99,90


(Ik kom dan op zo'n €1290 excl. werk en verzendkosten.)


Wat denken jullie van deze setup??

mdgf

Legacy Member
Neem de ud3h, dat is de ud3 + DVI en VGA videouitgangen.

De gewone mugen 3 is 10€ goedkoper (geen support voor LGA2011, maar dat heb je toch niet nodig), vergeet niet dat dat geen stille koeler is. Met hun dumpingprijs blijf ik de scythe mine2 precies toch ook interessant vinden, maar ik moet echt eens reviews zoeken ervan.

Mijn opmerking uit een andere thread mss wel nog eens herhalen: photoshop en hyperthreading is precies geen (van wat ik zag aan benches in die korte periode dat ik kon zoeken) fantastische combo, soms krijg je wat extra prestaties, soms dalen ze juist tov geen ht en soms doet het niks (eindresultaat: 0%?) maar je betaald wel 100€ bij voor dat hyperthreading.

Musk

Legacy Member
En ik zou dat 'werk' gewoon zelf doen. Is echt piece of cake. Staan ook genoeg tutorials op youtube enz.


En ipv die €70 die Tones daarvoor durft aanrekenen doe ik het wel voor €30 ;)

-spyrock-

Legacy Member
@mdgf:
-ik had gezien dat de ud3 heatpiping had en meer usb poorten. Heb ik dat nodig die DVI en VGA uitgangen op het ud3H mobo?
- kan je me een koeler aanraden (in zelfde prijscategorie) die stiller is en toch voldoende mijn CPU koelt?

- is de kans groot dat die hyperthreading bij foto en filmbewerking in de komende jaren belangerijker gaat worden? Zo neen, dan neem ik best geen HT zoals je zegt.
Maar als ik me niet vergis stond er in die comment van jou ook dat het wel veel voordeel gaf bij Adobe after effects? En dat is wel een programma waar ik mij binnekort in ging verdiepen.


@Musk: dat werk zou ik idd zelf kunnen doen, heb het al een keer gedaan ook. Ga er nog eens over nadenken.

mdgf

Legacy Member
Bij premiere en ae ziet het er 10-20% winst uit.

mobo: zhebben inderdaad alletwee een paar voordelen tov de andere, je moet maar zien waar je het meest aan zou hebben.

koeler: mugen 2 of evt Thermalright Macho

-spyrock-

Legacy Member
@mdgf:
-ivm die ud3 vs ud3h. Dat was eigenlijk een serieuze vraag over die DVI en VGA uitgangen, kan je mij aantonen wrm ik die zou nodig hebben?
Ik ken er niet genoeg van dus ik dacht dat zo'n uitgang alleen werd gebruikt op je graka om je scherm aan te verbinden? Welk nut kan deze nog hebben?

- Heb het eens verder onderzocht die hyperthreading (http://forums.adobe.com/thread/806048) als ik het goed begrijp gaat Photoshop hyperthreading enkel aanspreken wanneer er prestatie winst uit gehaald kan worden. Ik neem aan dat het risico niet groot is dat Photoshop echt slechter gaat lopen door die HT?
En aangezien het gaat helpen bij premiere en after effects blijf ik momenteel toch voor HT opteren.

- deze koeler gevonden: http://www.alternate.be/html/pcbuil...rchClass=cpufan&artno=HXLX00&cn=1&tn=BUILDERS

mdgf

Legacy Member
VGA/DVI: Ik zeg zeker niet dat je die nodig zou hebben, ik dacht dat het het enige verschil was (en wat minder usb poorten die je toch niet gaat gebruiken) en dat je het maar evengoed kon nemen, je weet nooit. Das inderdaad enkel nuttig om je pc op een bepaald scherm aan te sluiten, dus als je pc scherm en/of tv hdmi heeft dan maakt dat niks uit.

Van die enermax heb ik nog nooit gehoord, daar zul je reviews van moeten opzoeken.

Het is uiteraard de bedoeling dat het enkel prestatiewinstiewinst oplevert, maar ik betwijfel gewoon of het nuttig is voor photoshop (en dat ga ik blijven doen tot ik deftige bewijzen vind van het tegendeel), maar voor after effects (cs5) en premiere cs4 is er zeker prestatiewinst en is een i7 dus een veilige optie.

mdgf

Legacy Member
Naar die zever pc builder van alternate moet je zeker niet luisteren ze, wat die allemaal wel niet beweert, das gewoon om extra geld uit je zakken te kloppen want dat ding bugged al jaren en ze doen der niks aan.

Kijk gewoon wat de maximale hoogte is voor een cpu koeler in de case en hoe hoog de koeler is.

-spyrock-

Legacy Member
Heb het anders opgelost.

Ik ga voor een Fractal Design Arc case met een koeler clearance van 180mm. Dus no problemo om een Thermalright HR-02 Macho te nemen.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan