Archief - Home Server systeem

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

VergeX

Legacy Member
Hi,

Ik ben al een tijdje aan het nadenken om de gezamenlijke multimedia collectie van het gezin hier te centraliseren. Zowel muziek- als videobestanden zouden op een centrale server moeten komen.

Deze server gaat in het berghok komen te staan om er zo weinig mogelijk hinder van te hebben. Nu ben ik op zoek naar zowel hardware als software om deze server zijn job te laten doen.

Hardware:

Behuizing: Simpele behuizing waar plaats genoeg is om meerdere harde schijven in te plaatsen. Komt in een kast te staan dus uiterlijk speelt weinig rol.

Voeding: ?

Moederbord: ?

Geheugen: 1 / 2 Gb ?

Grafische kaart: Op het moederbord

Geluid: Op het moederbord

-> Indien ik nog aan iets niet gedacht heb, gelieve dit dan ook te vermelden.

Software:

Downloaden:
De server zou ook moeten dienst doen als downloadserver zodat ik deze 's nachts kan laten lopen. Hiervoor moet mijn pc dan niet meer aan staan.

Xbox:
Ik heb binnenkort een Xbox 360 of een PS3, ik wil deze toestellen media laten afspelen vanaf mijn server. Dit om ook te vermijden dat ik steeds mijn pc moet opzetten. Voor Xbox heb ik al gevonden dat er Media Player moet geïnstalleerd zijn op de pc van dienst?

OS:
Welk OS moet ik hierop draaien? Een gestripte versie van Windows? Of eerder kiezen voor Linux? Of misschien een MCE van Windows, hoewel ik liever kies voor een opensource alternatief.

Dit is wat ik tot nu toe in gedachten had, bedankt!

Greets,
VergeX

vinteg

Legacy Member
als eerste de basis. echt deftige home server kasten zijn een pure budget uitbuiting. chenbro heeft er mooie maar is duur en moeilijk te verkrijgen. als je het budgetair wat gerechtvaardigd wil houden is er maar 1 deftige keuze en dat is een antec threehundred. schone prijs, veel opties en nog ni eens lelijk (maar zoals je zelf al zei is dit niet echt belangrijk). en ze is ook niet bepaald superluid.

ALTERNATE. Hardware - Software - Entertainment

hardware basis. het mobo. gezien het om een homeserver gaat zijn er eingelijk maar 3 dingen die er toe doen, alles onboard, zuinig, veel opslag uitbredingsmogelijkheden (en mss raid)
hiervoor raad ik de GigaByte MA78G-DS3H aan. 6 Sata poorten. meer als genoeg voor een homeserver. vrij zuinige chipset, incl video, sound, Gb lan. eventueel nog een andere keuze is XFX geforce 8200. zelfde opties ook zuinig maar heeft als enig verschil de formfactor. micro atx ipv full atx.

ALTERNATE. Hardware - Software - Entertainment

ALTERNATE. Hardware - Software - Entertainment

voeding. het belangrijke hier is een hoge efficientie. ook sata aansluitingen zijn belangrijk MAAR je hebt natuurlijk ook nog steeds de molex naar sata adapter. hiervoor heb je de pc power&cooling. 82% efficientie. 3 sata connectoren en 6 molexen. meer als voldoende.

ALTERNATE. Hardware - Software - Entertainment

geheugen. hiervoor gebruik je simpelweg de goedkoopste stuff die je kan vinden met een max van 2 GB. meer als genoeg voor een basic HS setup. in dit geval kingston 800MHz 2x1GB voor 27.90€

ALTERNATE. Hardware - Software - Entertainment

aangezien we het wat groen willen houden gaan we zelfs bij de opslag naar 'groene' spullen zien. WD heeft daar een perfecte oplossing voor namelijk de caviar green power (GP) reeks. uiterst zuinig en bespaart je per jaar wel enkele euro's, zeker als je het ding 24/7 aan gaat laten staan wat toch wel de bedoeling is van een server. uiteraard moet je zelf kiezen hoe groot ze moet zijn. voor 95€ heb je al een 1TB schijf. ga je echter liever de raid kant op om veilige opslag kan je ook 2 van 500GB of 1TB nemen.

ALTERNATE. Hardware - Software - Entertainment

processor. aangezien je vernoemde dat het media van het hele gezin zal zijn gaan we toch maar uit van een ietwat stevigere maar toch zuinige cpu. een athlon 64 LE-1640 zou het moeten doen met een max verbuik van 45 watt.

ALTERNATE. Hardware - Software - Entertainment

DVD writer. zo kun je makkelijk dvd's rippen naar je server. vrij leuke optie maar niet echt nodig. echter kan je voor 17-20€ al eentje meekrijgen. voor deze optie ga ik niet specifiek zijn maar raad ik u wel een merk aan: liteon.

OS. moeilijke keuze dankzij dat xbox gedoe. ik zou home server aanraden maar hier zit spijtig genoeg geen mediacenter in ingebouwd. spijtig als je weet dat een xbox in feite ook een media center extender is. met mediaplayer gaat het inderdaad ook en het is dus jouw keuze. wil je de extender optie kan je best voor vista home premium gaan. indien je met WMP connectie al genoeg hebt ga dan voor home server. voor ps3 zijn er genoeg opties om te laten streamen. zelfs nero heeft hier een optie voor.

linux is ook een mogelijkheid maar niet echt een aanrader als je er niet mee vertrouwd bent. tenzij je er tijd voor wil maken natuurlijk.

RpR

Legacy Member
Ga voor een mini itx bordje met 2 schijven van 1Tb in raid 1 en draai linux.
Ik doe hier hetzelfde en ik draai er dit op:

Rtorrent aan gestuurd via webinterface
Mailserver + anti spam + anti virus
Samba
FTP
OPEN vpn server

En dat op een via chipset met 1,2Ghz processor met 1 Gb geheugen en hij kan dit vlot aan.

VergeX

Legacy Member
Bedankt voor de huidige reacties!

Ik krijg al een veel beter beeld van wat ik precies nodig heb.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan