Archief - Game PC

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Fallen One

Legacy Member
Hello.

Ik ben zinnens een nieuw game pc'tje samen te stellen via tones.be.

Ik heb een budget van €1,500 dat ik toch (maximaal) eraan wil spenderen.
Deze twee hardware zaken wil ik erin:
Grafische Kaart: NVIDIA GeForce 9800GX2 €459
Processor: INTEL Core 2 Quad Q9450 €289

Maar nu is dus de vraag, wat raden jullie aan om de computer te vervolledigen?

Ik zit momenteel met het volgende klaar:
Grafische Kaart: NVIDIA GeForce 9800GX2 €459
Processor: INTEL Core 2 Quad Q9450 €289
Koeling: Scythe Mugen CPU Cooler €42
Moederbord: ASUS P5E €159
Geheugen: OCZ OCZ2G8004GK €88
Voeding: n.v.t.
Geluid: X-FI Music Bulk €70,90
HDD: Samsung 750GB SATA300 €89
Case: Sonata III €103
DVD-RW: Samsung SH-S203D €25
OS: MS Windows Vista Home Premium 64bit €108,90
Montage: €50

Totaal: €1483,80

Alle mogelijke suggesties of kritiek zijn welkom.
Volledig andere setups zijn ook welkom, maar liefst met de 9800GX2 en Q9450. Andere moederbord, geheugen, etc suggesties zijn zeker welkom.
Note: Ik ben niet van plan te overclocken.

(En voor iemand anders het zegt, ja, ik heb ook een topic op het tones.be forum om na te gaan wat zij ervan vinden, maar in zo'n aankoop vind ik niet dat je genoeg meningen kunt hebben, dus laat u gaan)

Laat u gaan zou ik zeggen,
Fallen One.

Fallen One

Legacy Member
Bedankt Mette, er is inderdaad veel commotie omtrent de 9800gx2 vs de HD3870x2.
Maar ik ga uit van dit punt:
9800gx2 VS HD3870x2

Maar je doet me inderdaad wel hard twijfelen. Ik heb denk ik, gewoon meer vertrouwen in Nvidia. Hopelijk is dat dan ook gegrond :/

En ik dacht btw dat Texture Fill Rate een van de voornaamste dingen was in grafische kaarten. Maar goed, ik ken er dan ook niet zoveel van.

Argh, het oneindige twijfelen, maakt me nog eens gek -.-

Edit:
Er zit inderdaad wel een verdamnt groot prijsverschil in :/

Fallen One.

Mette2

Legacy Member
In die link die je geeft krijgt de HD3870X2 toch meer punten... :)

Prijsverschil is idd groot, een van de redenen is dat die 9800GX2 atm de status heeft van "snelste grafische kaart" ter wereld en daar betaal je zowiezo extra voor. Zelfde voor de Intel E8500 bijvoorbeeld, "snelste dualcore" desktop processor ter wereld, amper sneller dan een E8400 maar wel een stuk duurder.

Fallen One

Legacy Member
Ok, los van de grafische kaart (die me duidelijk nog wat parten gaat spelen), zijn er nog dingen die je kan bekritiseren?

Hoe meer info ik heb hoe liever tbh.

Alvast bedankt voor het wijzen op het graka verschil.
Fallen One.

Davion

Legacy Member
- ASUS P5K pakken.

Voor de rest is't goed, al dat ik geen X-Fi zou pakken.

siske212

Legacy Member
Nu je budget ongeveer halveren en volgend jaar een nieuwe kopen is geen optie zeker? :p
Met €800 heb je al een steengoeie gamepc als je't mij vraagt, maar ja; 't is uw budget!

Fallen One

Legacy Member
Mjah, ben inderdaad aan't twijfelen of ik wel een aparte geluidskaart nodig tbh.
Ik werkt met een Creative 5.1 surround sound systeem dat al enkele jaartjes oud is maar toch nog degelijk geluid geeft.

Maar zou je even kunnen verduidelijken waarom je de P5K zou nemen i.p.v. de P5E.
Ik zie er niet veel verschil in buiten een 40 tal euro's die ik zou uitsparen, maar geen id wat het verschil in die prijs veroorzaakt.

Edit:
Siske212, voorstel van pc-configuratie? Go for it anders zou ik zeggen? Post maar raak als je wilt.
Alle info is welkom!

Edit 2:
Heb ik eigenlijk die CPU koeling nodig? Men heeft me verteld dat de onboard koeling in principe voldoende is als je toch niet overclockt (wat ik dus niet van plan ben) en dat die er dan enkel voor zorgt dat je pc iets stiller overkomt. Advies? :)

Fallen One.

siske212

Legacy Member
Ok, wat ik op dit moment zou kopen:

Asus P5K of MSI P35 Neo-F (overclocken beide goed, complete featureset en vooral... goedkoop!). Ik raad meer dan €100 uitgeven voor een moederbord echt af, maar velen zullen mij hier waarschijnlijk tegenspreken ;)

E8400, de sweet spot voor 't moment als je't mij vraagt (prijs/kwaliteit amai...) en quad core wordt nog steeds niet echt benut in games.

Ik zou voor een koeler tussen de twee gaan dan, bv. Arctic Freezer 7 Pro (minder dan €20, dus als je niet overclocked, ben je bijna geen geld kwijt, en wil je later eens proberen: deze koeler haalt heel goeie resultaten voor zijn prijs)

2x2 GB ram, bv. OCZ titaniums (4-4-4-12 timings, 800 MHz) voor zeer mooie prijs

Grafische kaart: hangt af van wat je wil. Prijs prestatie vind ik de 8800GT nog altijd onklopbaar (2dehands worden ze trouwens verkocht voor minder dan €100!). De prijzen van de graka's duiken altijd zo snel naar beneden, dus als je volgend jaar nog keer wil upgraden en je wilt niet te veel pijn hebben, dan zou ik niet voor het allerbeste gaan nu... 9800gtx of 3870x2 is ook nie mis. Maar dus; hangt er echt van af wat je prioriteiten zijn.

Geluidskaart: Club3D Theatron 7.1 DD of als het iets duurder mag Ceative X-Fi Gamer

HDD, case, rest... geen mening over :p

Tot slot: 't is maar mijn mening; gebaseerd op prijs/kwaliteit en met optie op volgend jaar/binnen 2 jaar terug een high end nieuwe game pc hebben.

Hieronder zie je een copy van tones van de basiscomponenten

copy van tones:
Asus P5K/EPU Socket 775 Intel® P35 1 € 93,90 93,90

Point OF View 9800GTX 512MB PCI Express Nforce 9800GTX 1 € 269,00 269,00

OCZ OCZ2G8004GK 4096MB KIT (2X2048MB) 800MHZ Vista Performance Gold Du... 1 € 88,00 88,00

Intel Core 2 DUO E8400 45NM 3.00 Socket 775 1 € 168,90 168,90

Totaalbedrag € 619,80

Fallen One

Legacy Member
Hmm, bedankt voor de uitgebreide info siske.

Jah, die grafische kaart begint me meer en meer parten te spelen. Misschien dat de 3870x2 toch een betere optie is (prijsbewust). Ik zit momenteel met een Geforce 7500LE kaartje (afschuwelijk) dus ik wil wel eens iets degelijk uit m'n pc zien komen voor een tijdje.

Heel verleidelijk wat je me daar zegt allemaal, maar die quad-core gaat er toch in, die grafische kaart is wat anders, ik begin meer en meer te twijfelen. Misschien toch beter de 3870x2, dan kan ik die later vervangen door iets beter (binnen x jaar) en dan heb ik toch nog een goeie quad-core zitten (die tegen dan optimaal runt). Om dan later minder kosten te hebben bij het upgraden.

Edit:
Leuke prijs, dat wel ja :)
Maar ik zou toch die grafische kaart vervangen door de 3870x2 dan en toch de quadcore doordrijven.

Ik denk dat ik de 9800gx2 ga schrappen en vervangen door de 3870x2 tbh. Komt echt een pak goedkoper uit en de reviews zijn er wel goed over.

Fallen One.

Fallen One

Legacy Member
Topic mag gesloten worden, PC is besteld.

Toch gekozen voor de 9800gx2.

Bedankt voor de hulp en het advies!
Fallen One.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan