Archief - budget pc

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Banana Freak

Legacy Member
Het is tijd voor een nieuwe pc thuis. Het is niet de bedoeling om hier op te gamen, dat doe ik wel met mn pc op kot. Ik had gedacht aan een sandy bridge omdat hier dan al een redelijk deftige onboard grafische kaart inzit. Voor de rest, 4gb ram, 1+ tb hdd, dvd. Het lijkt mss overkill om zo'n krachtige cpu te kiezen, maar het is de bedoeling dat ik hier vrij zware numerieke simulatie programma's voor school op kan draaien.
Ik heb op dit moment de volgende opt oog:
ALTERNATE - BUILDERS - PC-Systemen - ALTERNATE - Delta P130
een vrij positieve review:
19 Sandy Bridge-systemen getest | Instap - Alternate Delta P130 PC | Hardware.Info Nederland
specs:
voeding: 450W (welk merk weet ik niet)
mobo: MSI H61-E33
cpu: i5-2300
ram: kingston 4gb ddr3-1333
hdd: samsung spinpoint F4 ecogreen 2TB
dvd-brander
kaartlezer
os: Windows 7 Home Premium ned 64bit
prijs: 549€
is dit iets deftig? Of kan ik voor dit budget toch iets beters vinden?

Alvast bedankt

mdgf

Legacy Member
Azerty

Wat goedkoper, moederbord met meer features, 7200rpm hdd ipv zo'n 5400rpm geval, wss betere voeding...

Overweeg indien je cpu-intensieve programma's gaat draaien toch wel zeker een 2400 of 2500k (2500k dan wel met z68 moederbord zodat je kan overklokken en onboard gebruiken, ook iets betere interne gpu). Alsook kan een SSD een mooie bonus zijn.

phate_13

Legacy Member
Ik snap het niet, een i5 2400 is toch niet zo'n snellere processor dan de 2300... Weet je trouwens specifiek welke programma's? Meestal staan er wel aangeraden specificaties bij. :)

Overigens lijkt een AMD Llano platform mij ideaal voor die doeleinden. Maar dan moet je wel nog een kleine maand wachten.

Voor de rest:
Neem inderdaad een snellere hdd (of nog beter een ssd).
Zonder discrete grafische kaart is een 200 Watt voeding zelfs al ruim voldoende. Ga dus voor een laag gewatteerde, maar zo kwalitatief mogelijke voeding.
Kijk ook uit of je geen USB 3.0 wenst. Dat zit immers niet op dat moederbord geloof ik.

mdgf

Legacy Member
een i5 2400 is toch niet zo'n snellere processor dan de 2300
Neen, maar hij kost ook niet veel meer en als je dan toch redelijk wat cpu intensieve dingen gaat doen kun je evengoed de extra 5€ spenderen voor de 10% snelheidsbonus lijkt me.

Juist gekeken bij azerty en de 2400 is zowaar even duur als de 2300 (60cent duurder).

Maar als je kan wachten wacht dan op de volgende generatie van AMD dan is dat sowieso het beste, ja.

Een 200W voeding is genoeg, maar vind maar zoiets deftigs, ik heb gewoon die cx430 genomen omdat die het goedkoopst was van alles dat toch nog deftig was. Tenzij de be-quiet pure power! 300W ook goed is, maar daar vond ik de laatste keer dat ik gezocht heb niet veel over.

phate_13

Legacy Member
True. Ik heb inderdaad de prijzen niet opgezocht. Als het prijsverschil, percentueel, kleiner is dan het prestatieverschil, percentueel, dan zou het inderdaad wat gek zijn om de 2400 niet te nemen. Hoewel het vooral iets in het hoofd blijft. Ik geloof immers niet dat je het prestatieverschil zou voelen. (Maar dat is in de meeste gevallen bij je pc natuurlijk zo, dat je vele dingen niet per definitie voelt.) :)

Banana Freak

Legacy Member
ok, merci!
Die ziet er idd beter uit.
Is da mobo trouwens een b3 versie? Of maakt da voor mij ni uit? (ik weet dat er iets met een sata poort scheelde bij de 1ste versies, maar dat da bij veel mensen niks uitmaakt)
Weet er trouwens iemand of de assemblage bij azerty deftig is? Want ik heb geen goesting om 'm te moeten terug te sturen omdat er een kabelke verkeerd zit...
Enja, ik weet het wel, zelf doen is goedkoper. Maar het is voor thuis en daar vertrouwen ze da ni zo.

phate_13

Legacy Member
Ik geloof dat assemblage bij Azerty.nl ondertussen redelijk duur was geworden? Je kunt misschien eens kijken bij jaha.be of Power4pc.be waar dit geloof ik wel nog meevalt? De prijzen en service zijn daar ook in orde normaal. :)

mdgf

Legacy Member
Alternate is het goedkoopste qua assemblage dacht ik (25€?) dan Jaha en p4pc (30€). Bij azerty is het wat meer.

Maar ik zou toch gewoon die 30€ in men zak steken en het zelf doen, tenzij je geen enkel vertrouwen in je eigen kunnen hebt, maar het is nu niet bepaald moeilijk.

Banana Freak

Legacy Member
Ik heb eens gekeken op de site van power4pc, mn game pc komt ook van deze webshop. (thuis hebben ze trouwens liever dat de pc niet uit nl komt, ivm een eventueel toekomstig defect)
De reden waarom ik de i5 2400S erin heb gestoken, is omdat dit de enige beschikbare cpu is op dit moment bij p4pc. Is dit een goede keuze? Want ik heb eigenlijk geen idee waar die S voor staat. Er staat ook maar vreemde info bij de productpagina:
Power4Pc - Intel Core i5 2400S Sandy Bridge cpu (BX80623I52400S)
Een afbeelding van een i3, een wattage van 65w (zelfde als bij de i3's), Clock Speed 2.5 GHz... Is dit nu een i3 of i5?
totaalprijs: 549.75€

BE-QUIET Pure Power L7 (300 watt)
38,50 €

COOLERMASTER Elite 310 (black/silver, no psu, atx)
35,36 €

MSI H61MU-E35 v3
64,69 €

KINGSTON ValueRam (2048 mb, 1333 mhz, CL9, 1.5 v, non-ecc, unbuffered) X2
39,07 €

INTEL Core i5 2400S (3.3 ghz, 6 mb, s1155, 65 watt, boxed)
177,64 €

NEC DVD ReWriter AD-7260S (24x, sata, black)
19,50 €

SAMSUNG Spinpoint F3 (1000 gb, sata/300, 7200 rpm, 32 mb, 3.5")
49,99 €

MICROSOFT Windows 7 Home Premium OEM (64, OEM, NL, SP1)
95,00 €

OEM Assembling and Configuration
30,00 €

Twinturbo

Legacy Member
De I5 2400S is de zuinige versie van de I5 2400, deze laatste draait op 3,1 ghz met turbo tot 3,4ghz. De I5 2400S draait op 2,5ghz en turbo tot 3,3ghz, daarmee ook het lagere verbruik (65W TDP vs 95W TDP). Je kan ook altijd vragen wanneer ze de gewone I5 2400 terug binnen krijgen.

Banana Freak

Legacy Member
ah ok, ik zie wel net dat de i5 2500k niet veel duurder is dan de andere i5's, maar dat deze de Intel® HD Graphics 3000 heeft ipv de Intel® HD Graphics 2000 bij de versies zonder unlocked multiplier.
Ik weet dat ik niets ben met die multiplier op een h61 bord, maar is het nuttig om de 3000 te nemen ipv de 2000 aangezien ik ga gebruik maken van de geïntegreerde graphics?
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan