De filmreleases van januari 2025

JANUARI.jpg

Een nieuwe maand betekent steevast een nieuwe BeyondGaming releasekalender! In deze maandelijkse special vinden jullie een selectie filmreleases terug die we met plezier kort even voorstellen, met natuurlijk een trailer erbij! Deze maand is er opnieuw voor ieder wat wils in zowel de grotere als kleinere bioscopen.

1 januari​

Bird
Regie: Andrea Arnold
Met: Nykiya Adams, Barry Keoghan en Franz Rogowski

De 12-jarige Bailey (Nykika Adams) woont bij haar vader Bug (Barry Keoghan) in een kraakpand in het noorden van Kent. Bug heeft weinig tijd voor haar, want hij gaat binnenkort trouwen en heeft een fantastisch idee om snel geld te verdienen. Om de chaos thuis te ontsnappen, is Bailey veel alleen op pad – het liefst buiten in de natuur. Dan ontmoet ze plots de excentrieke en eigenzinnige Bird (Franz Rogowski), die op zoek is naar zijn geboortehuis in de buurt. Nieuwsgierig maar voorzichtig besluit Bailey hem te helpen.


We Live in Time
Regie: John Crowley
Met: Florence Pugh, Andrew Garfield, Adam James en Aoife Hinds

Na een nogal verrassende eerste ontmoeting, bloeit de liefde op tussen Almut en Tobias. In de tien jaar die volgen, rijgen ze samen bijzondere momenten aaneen: grote en kleine, gelukkige en moeilijke. Van de prille liefde en daten via mijlpalen als samenwonen en de geboorte van hun dochter. Wanneer ze horen dat Almut ernstig ziek is, wankelt alles. Terwijl de tijd die ze samen hebben steeds luider wegtikt, leert het jonge koppel al die momenten uit hun leven meer en meer te koesteren.

8 januari

Den of Thieves 2: Pantera
Regie: Christian Gudegast
Met: Gerard Butler, Jordan Bridges en Evin Ahmad

Compromisloze en keiharde agent ‘Big Nick’ (Gerard Butler) en beroepscrimineel Donnie Wilson (O’Shea Jackson Jr.) keren opnieuw terug in een adembenemend kat-en-muisspel. Na de gebeurtenissen van 'Den of Thieves' (2018) zit Big Nick Donnie op de hielen in Europa, waar Donnie zich begeeft in de wereld van diamanthandel. Samen met een bende gevaarlijke criminelen beraamt Donnie een grootschalige overval op de best beveiligde diamantbeurs ter wereld. Tegelijkertijd worden ze opgejaagd door de beruchte Pantera-maffia.


The Room Next Door
Regie: Pedro Almodóvar
Met: Tilda Swinton, Julianne Moore, Alessandro Nivola en John Turturro

Ingrid (Julianne Moore) is een succesvol schrijfster die ontdekt dat een oude vriendin Martha (Tilda Swinton) ziek is. Ze waren elkaar uit het oog verloren, maar de twee vinden elkaar direct weer als ze samen terugdenken aan het leven dat ze vroeger deelden. Wanneer Martha’s gezondheid achteruit gaat, vraagt ze Ingrid haar te steunen bij haar zelfgekozen einde. Ze verlaten New York en trekken naar een mooie villa net buiten de stad. Omringd door de natuur en met hun gedeelde passie voor kunst en een vroegere liefde (John Turturro) vieren ze het leven zolang het nog kan.


The Silent Hour
Regie: Brad Anderson
Met: Joel Kinnaman, Mark Strong, Mehki Phifer en Sandra Mae Frank

In de actiethriller The Silent Hour keert rechercheur Frank Shaw (Joel Kinnaman) terug naar zijn werk nadat hij tijdens een achtervolging ernstig gewond is geraakt en blijvend gehoorverlies heeft opgelopen. Wanneer zijn goede vriend en collega Doug Slater (Mark Strong) hem vraagt om te tolken voor Ava Fremont – een dove getuige van een brute bendemoord – wordt Frank ongewild meegesleurd in een gevaarlijk complot. Als ze samen komen vast te zitten in een verlaten flatgebouw, moeten deze twee vreemden volledig op elkaar vertrouwen om de moordenaars, die ze niet kunnen horen aankomen, te slim af te zijn …

15 januari​

A Real Pain
Regie: Jesse Eisenberg
Met: Kieran Culkin, Jesse Eisenberg, Will Sharpe en Jennifer Grey

David (Jesse Eisenberg) en Benji (Kieran Culkin) zijn twee neven die erg van elkaar verschillen. Ze herenigen zich voor een rondreis door Polen om hun geliefde oma te eren. Het avontuur neemt een wending wanneer de oude spanningen van het vreemde paar weer opduiken tegen de achtergrond van hun familiegeschiedenis.


Flow
Regie: Gints Zilbalodis

Van miauw naar wauw! Kinderen, ouders en kattenliefhebbers: iedereen raakt betoverd door dit epische avontuur. Een spannend, woordeloos verhaal over vriendschap, diversiteit en natuur in een unieke animatiestijl.

Wanneer een schattig katje ontwaakt, is alles overspoeld door water. Er is geen mens te zien. Op een kleine boot moet hij niet alleen zijn waterangst bedwingen, maar ook leren opschieten met andere dieren die de tsunami overleefden. Samen proberen ze hun verschillen te overwinnen en zich aan te passen aan deze nieuwe, onbekende wereld.


Wolf Man
Regie: Leigh Whannell
Met: Christopher Abbott, Julia Garner, Sam Jaeger, Matilda Firth, Benedict Hardie, Ben Prendergast, Zac Chandler, Beatriz Romilly en Milo Cawthorne

Wolf Man is de bloedstollende nieuwe film van Blumhouse en de visionaire schrijver-regisseur Leigh Whannell, de makers van de doodenge moderne horrorfilm The Invisible Man.

Blake, een vader uit San Francisco die zijn afgelegen ouderlijk huis in Oregon erft nadat zijn eigen vader spoorloos is verdwenen en vermoedelijk niet meer in leven is. Omdat er spanningen zijn in hun huwelijk haalt Blake zijn vrouw Charlotte over om hun leven in de stad een tijdje in te wisselen voor een verblijf in het afgelegen huis, samen met hun jonge dochter Ginger. Maar als ze midden in de nacht bij het huis aankomen, worden ze aangevallen door een dier en slagen ze er maar ternauwernood in om zich in het huis te barricaderen, terwijl het wezen eromheen sluipt. In de loop van de nacht begint Blake zich echter vreemd te gedragen en verandert hij in iets onherkenbaars. Charlotte zal nu moeten bepalen of de dreiging in huis dodelijker is dan het gevaar buiten.


All Shall Be Well
Regie: Ray Yeung
Met: Patra Au Ga Man, Maggie Li Lin Lin, Tai Bo, Hui So Ying, Leung Chung Hang, Fish Liew Chi Yu en Rachel Leung

Angie en Pat zijn een 60-jarig stel dat geniet van hun leven vol familie en vrienden in Hongkong. Ze wonen al meer dan dertig jaar samen in het appartement van Pat en de twee vrouwen zijn geliefd door hun omgeving. Maar wanneer Pat plotseling overlijdt, wordt al snel duidelijk dat de warme band die Angie met Pats familie heeft, niet zo onvoorwaardelijk is als zij dacht. Voor Angie begint, in een periode van rouw, een strijd waarin ze vecht voor waardigheid, acceptatie en het behoud van het huis dat ze met haar geliefde deelde.

All Shall Be Well is een ontroerend en genuanceerd portret over liefde, verlies en veerkracht en illustreert op delicate wijze dat, onder druk, tolerantie kan wankelen. De film won de Teddy Award op de Berlinale.


Babygirl
Regie: Halina Reijn
Met: Nicole Kidman, Harris Dickinson en Antonio Banderas

Romy (Nicole Kidman) is zakelijk succesvol, heeft een liefhebbende man (Antonio Banderas) en is een goede moeder. Haar zorgvuldig gestructureerde bestaan raakt uit balans als ze de brutale stagiair Samuel (Harris Dickinson) ontmoet. Terwijl ze de macht langzaam uit handen geeft, ontdekt Romy steeds meer over zichzelf en haar eigen intieme verlangens. Maar hoeveel controle is ze bereid op te geven?

22 januari

BXL
Regie: Monir Ait Hamou en Ish Ait Hamou
Met: Fouad Hajji, Yassir Drief, Geert Van Rampelberg, Ruth Becquart en Aimé Claeys

Tarek (26) krijgt een unieke kans als atleet in de vechtsport. Hij hoopt hierdoor op een betere toekomst voor zichzelf, zijn moeder en zijn jongere broer Fouad (12). Om zijn droom waar te maken in een stad als Brussel, moet je echter weten hoe je kunt doorzetten zonder te falen.


Des Teufels Bad
Regie: Severin Fiala en Veronika Franz
Met: Anja Plaschg, Lukas Walcher en Maria Hofstätter

Oostenrijk, 18de eeuw. De diepgelovige en hoogsensitieve Agnes is nog maar net getrouwd als blijkt dat ze zich niet thuis voelt in de wereld van haar man. De emotioneel kille dagen die bestaan uit werk, klusjes en verwachtingen, worden haar al snel te veel. Agnes trekt zich steeds verder terug. Haar eigen restricties worden alsmaar beklemmender, haar melancholie extremer. Al snel lijkt haar enige uitweg schokkend gewelddadig te zijn …


Flight Risk
Regie: Mel Gibson
Met: Mark Wahlberg, Michelle Dockery en Topher Grace

In deze spannende thriller speelt Mark Wahlberg (The Departed, The Fighter, Ted) een piloot die een Air Marshal (Michelle Dockery) vervoert die een gevangene (Topher Grace) begeleidt naar een rechtszaak. Terwijl ze de wildernis van Alaska overvliegen, lopen de spanningen hoog op en wordt het vertrouwen op de proef gesteld. Niet iedereen aan boord is wie ze beweren te zijn.


Maldoror
Regie: Fabrice du Welz
Met: Alba Gaia Bellugi, Anthony Bajon, Laurent Lucas, Sergi López, Alexis Ma en David Murgia

België, 1995. De verontrustende verdwijning van twee meisjes houdt heel het land in zijn greep en veroorzaakt een ongekend mediacircus. De Belgische politie tast al maanden in het duister, tot grote verontwaardiging van de bevolking. Paul Chartier, een jonge, idealistische politieagent, wordt gerekruteerd voor de geheime operatie ‘Maldoror’, belast met het surveilleren van de eerder veroordeelde zedendelinquent Marcel Dedieu.

Terwijl team Maldoror de ene na de andere aanwijzing verzamelt, komen Chartier en zijn collega’s door het compleet disfunctionele politiesysteem toch geen steek verder. Wanneer er nog meer meisjes verdwijnen zit er voor Chartier maar één ding op: zelf een klopjacht beginnen.


Better Man
Regie: Michael Gracey
Met: Robbie Williams, Jonno Davies en Steve Pemberton

Muzikaal spektakel ‘Better Man‘ vertelt het waargebeurde verhaal van de glansrijke carrière, de dramatische val en de buitengewone comeback van de Britse popsuperster Robbie Williams, een van de grootste entertainers aller tijden.

Onder de visionaire regie van Michael Gracey (‘The Greatest Showman’) wordt dit verhaal op een nooit eerder vertoonde wijze tot leven gebracht, waarbij het kenmerkende charisma, humor en onverwoestbare geest van Robbie Williams centraal staan. Deze baanbrekende heruitvinding van de muzikale biopic volgt Robbie’s reis van zijn jeugd en zijn tijd als lid van de hitformatie Take That, tot zijn ongeëvenaarde successen als recordbrekende soloartiest, en toont tegelijkertijd de uitdagingen die roem en succes met zich meebrengen.

29 januari

Companion
Regie: Drew Hancock
Met: Sophie Thatcher, Jack Quaid en Rupert Friend

New Line Cinema—de studio achter “The Notebook”—en de eigenzinnige makers van “Barbarian” nodigen je uit om een compleet nieuw soort liefdesverhaal te ervaren ...


Jouer avec le feu
Regie: Delphine Coulin en Muriel Coulin
Met: Vincent Lindon, Benjamin Voisin, Stefan Crepon, Sophie Guillemin, Hugo Bariller, Denis Simonetta, Thomas Arnaud, Franco Provenzano en Abdel Bouchendidkh

Pierre, 50, voedt zijn twee zoons alleen op. Het gezin van drie is erg close. Louis, de jongste, staat op het punt het huis te verlaten om in Parijs te gaan studeren. Fus, iets ouder, wordt steeds geheimzinniger. Gefascineerd door geweld wordt hij actief bij extreemrechtse groeperingen, wat haaks staat op de normen en waarden van zijn vader. Tussen hen is er liefde en haat, totdat er een tragedie plaatsvindt.


Bronnen: Cinemapp, Vedette FIlm, Paradiso Films, O’Brother, Cinéart, The Searchers, JEF, September Film en WW Entertainment
 
Laatst bewerkt:
Terug
Bovenaan