Archief - ManaMa

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Martino86

Legacy Member
Zijn er hier mensen die een master na master opleiding volgen aan een universiteit KUL/UGent of management schools als UAMS/Vlerick? Of iemand kennen die dit doet?

Bijkomende vraag: wordt er veel waarde gehecht aan zo'n diploma?

Mijn interessegebied is Finance en zowel op universiteiten als management schools kan je manama's in dit gebied volgen. Zou hier dan ook graag wat meningen/info willen verkrijgen.

alvast bedankt!

MilM

Legacy Member
Ik ken mensen aan de Vlerick (verschillende zelf).
Zo'n opleiding moet je niet volgen om "meer geld te verdienen", dit wordt snel overschat.
Het is ook niet zo dat de studenten een buitengewoon profiel hebben qua academische resultaten (verre van zelfs)

ManaMa's zijn officiele diploma's, diploma's zoals een MBA daarentegen niet.
In het laatste geval speelt de reputatie van een school dan ook een grote rol.

Zo'n opleiding moet je volgen omdat je het intressant vindt en om eventueel uzelf wat bij te schaven.
Want het is niet dat ze u direct in een managerrol zullen duwen, dus de toegevoegde waarde in het begin is eerder klein (tenzij eventueel voor zo een 'talent' opleiding binnen een bank etc)

Zo'n diploma kan eventueel wel uw groei bevorderen in een bedrijf, maar let daar wel mee op. Dat zal zeer zwaar van bedrijf tot bedrijf afhangen. Sommige kicken nu éénmaal op diploma's, maar in de meeste gevallen zal dat meer nuchter bekeken worden en zal dat vooral van uw persoonlijke capaciteiten afhangen.

Zo'n diploma is intressant, maar verwacht geen "superdiploma" dat de deuren opent naar alles.

EDIT: let trouwens op bij de cijfers van managementscholen, vooral van MBA's. Deze laatste richten zich naar mensen met veel ervaring. Meestal zijn dit al mensen die goed verdienen en eventueel al een managementrol hebben en dan is het ook logisch dat de gemiddelde lonen van mensen met een MBA hoog ligt. Vele MBA's zijn ook betaald door de bedrijven zelf. Spiegel deze resulatetn niet af naar starterslonen van de éénjarige master opleidingen voor pas afgestudeerden.

Birgen Roels

Legacy Member
Ik ga volgend jaar een manama volgen in de HUB. Heb vorige week de nodige brieven ingediend (motivatiebrief en zo) en gisteren bericht had dat ik toegelaten ben voor het programma (master of European business, met optie financing companies). Die master na master is de eerste semester in Brussel en de tweede semester naar keuze tussen Boedapest, Rome of Brussel naargelang de afstudeerrichting. Aangezien ik Financing neem zal ik studeren in Rome.

Had ook gedacht aan Vlerick, maar dat is gewoon een commercieel gedoe. Vlerick moet je doen denk ik als je de nodige werkervaring hebt om dan die MBA te doen in avondschool. De richting die je kan doen via dagschool is geen volwaardige MBA dus beter daar nog mee wachten, bedrijven geven daar ook minder waarde aan als je dat doet via dagschool (stond eens in de krant).

Ik doe die manama voor het internationaal aspect en ook voor de richting natuurlijk maar het feit dat je met studenten les hebt van heel de wereld lijkt al op zich interessant.

In KUleuven is er binnenkort een info dag over manama's, zag een poster hangen in de Bib van KUleuven. Let wel manama's zijn wel niet goedkoop omdat deze niet gesubsidieerd zijn en je eigenlijk de volledig pot moet betalen. Zo'n diploma kan wel zorgen voor iets extra's bij sollicitaties maar je moet er inderdaad geen wonderen van verwachten zoals Milm zegt...

UMAS in Antwerpen is ook nog interessant, een maat van me volgt dat en vertrekt binnenkort op stage naar buitenland, denk China... Het voordeel voor mij is dat ik al aan de HUB (ehsal) studeer en ik vrijgesteld ben voor de testen zoals engels, bij andere scholen moet je dit soms nog afleggen...

info van die master of european business vind je op deze website:
http://www.hubrussel.be/smartsite.dws?ch=IEE&id=11534

grtz

Fighting Hobbit

Legacy Member
Ik heb een debat bijgewoond waar de directeur (of hoe heet het daar?) van de Vlerick mee in het panel zat. het onderwerp was internationalisering van het onderwijs, met de klemtoon op Europa. Als ik hoor wat je daar allemaal aangeboden krijgt geeft het mij toch het gevoel dat zo'n opleiding een enorme verrijking is. Je krijgt misschien niet rechtstreeks meer betaald ofzo, maar ik vermoed dat je capaciteiten er wel enorm door stijgen. Als je dat kan uitspelen kan je er wel voor zorgen dat ej hogerop geraakt. Ik ken ook iemand die er studeert en die is er in elk geval enthousiast over.

Santa

Legacy Member
Mensen met een MBA aan Vlerick verdienen gemiddeld 1/3e meer na het behalen van dat diploma. Dat wetek van mijn pa en die geeft er les, dus zal wel juist zijn ^^
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan