Archief - Nieuw bewind

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Implar

Legacy Member
Naar aanleiding van een (verwijderde) post in de ergernisthread open ik deze topic.

Blijkbaar gaat er een nieuw bewind door (een aantal delen van) 9lives waarin met in geen geval nog plezier mag hebben.
Verder krijgen bepaalde mensen infractions voor bepaalde zaken, maar als anderen dan dezelfde 'fout' maken, krijgen ze er geen.

Een aantal voorbeelden:

Een aantal dagen gelden was er een klein dispuut in de zever thread op het 360 gedeelte. Een persoon maakt mij uit, ik zeg iets terug.
Ik krijg een infraction (terecht), maar de persoon die mij uitmaakte niet, integendeel, zijn post stond er zelfs nog!

In januari kreeg ik een infraction voor een off-topic post in Algemeen. Het probleem hier echter is dat er in het ene deel van het forum (te) streng wordt opgetreden, en in een ander deel laten ze het dan probleemloos toe.

Ten derde is het bespreken van warez. Momenteen staat er een topic open "Hoeveel GB download jij per maand". Zo goed als iedereen heeft het daar duidelijk over warez. De ene wordt ervoor bestraft, de andere niet.
Elke thread over warez in 'Algemeen' wordt over het algemeen snel gesloten (zelfs als een crewmember de thread opstart en er een goeie discussie gaande is!).

Op andere gedeeltes van het forum (TV, naar het schijnt Anime,...) kan er probleemloos gepraat worden over warez. Daar zit totaal géén logica in.

Kan iemand aub verklaren hoe de users op deze zaken moeten reageren?
Er mag hier blijkbaar geen fun meer gemaakt worden, en een aantal gekende users beginnen te vertrekken.

Ik heb hier geen namen getypt van anderen die dit ook onlogisch vinden, die moeten maar reageren indien ze zich geroepen voelen.

stoomboot

Legacy Member
In mijn ogen is hier slechts éne tiran.
Smijt die smeerlap buiten en ik denk dat de boel terug automatisch wat meer animo krijgt.


En dat ze hier verdikke eens duidelijke regels op neersmijten die niet te belachelijk zijn voor woorden.
Zowat alles moet discussieerbaar zijn, dus OOK de negatieve kanten van dingen zoals T-Vgas, 9lives, Gunk en al die rommel.

Bram

Legacy Member
stoomboot zei:
In mijn ogen is hier slechts éne tiran.
Smijt die smeerlap buiten en ik denk dat de boel terug automatisch wat meer animo krijgt.

Imho is er nog altijd geen nood om te beginnen schelden. Zo geef je de mods enkel (terecht) een reden om uw post te verwijderen en worden we toch niet serieus genomen.

Om het toch te blijven verspreiden, hier nog eens mijn PM naar Dakantochnie, gentille, Epyon en Praga.

Bram zei:
Beste moderatoren/Praga

Naar aanleiding van mijn laatste infraction, zou ik toch graag even polsen naar jullie beweegredenen bij het modereren. De dubieuziteit van het modereren wordt de laatste weken steeds meer in twijfel getrokken, steeds meer hoor je mensen klagen "oei, er mag blijkbaar niet meer gelachen worden", "ojee, ze smijten weer met infractions", "oh help, het forumkonijn is losgelaten geweest". Iets moet er veranderd zijn en mijns inziens kunnen dat maar twee zaken zijn: of de community, die al jarenlang stabiel is, heeft plots besloten om rebelser te worden en de grenzen af te tasten. Of er waait een nieuwe wind door het regime en de mods hebben besloten strenger op te treden. Posts worden verwijderd, infractions uitgedeeld en niemand begrijpt precies goed waarom. Als leden publiekelijk melden dat ze op zoek gaan naar een ander forum omdat het 'hier niet meer fijn is', dan lijkt me dit een duidelijk signaal.

Ergens loopt de communicatie spaak.

Ik gebruik mijn laatste infraction als voorbeeld: ik krijg een infraction omdat ik praat over illegaal downloaden. Akkoord, maar de regel specifieert "aanzetten tot illegale praktijken". Ik zeg toch niet "mensen, download eens allemaal illegaal jullie films en series. Ik zeg toch nergens hoe je iets moet downloaden? Na mijn post drie keer te herlezen, snap ik nog altijd niet waar ik aanzet tot illegale praktijken. Misschien is vertellen over iets al "aanzetten tot" tegenwoordig... Maar goed, dat is mijn post, het zou kunnen dat deze de regels overtreedt en dan moet ik inderdaad berispt worden. "Wie zijn gat brandt, moet op de blaren zitten".

Maar krijgen alle mensen die posten in dat topic dan infractions? Waarom blijft die thread eigenlijk open? Het is toch duidelijk dat het merendeel van de gebruikers doelt op illegaal downloaden? Is dat dan om een of andere reden niet aanzetten tot? Ik quote een willekeurig member
als ge alles in 1080p of 720p download zitte er snel aan hoor ;)
en af en toe een game ertussen dusja :)
Mijn post zet aan tot illegale praktijken, maar deze niet ofzo?

Ik had het over dubieus modereren, dit is slechts één thread, maar neem nu bijvoorbeeld het TV forum: er zijn tientallen threads over Amerikaanse tv series die moeten gedownload worden om te volgen. De regels zijn daar duidelijk: uitleggen hoe je iets moet downloaden = slotje, overtreed je die regel niet, dan is er geen probleem. Waarom geeft dit nu plots wel problemen in algemeen? Hanteren verschillende mods verschillende regels?

Niet ze heel lang geleden is Rocketeer plots strenger beginnen optreden op het Mobiliteitsforum. Waarom? De sfeer was daar toch niet zoveel anders dan 6 maanden terug? Een paar weken terug was er nog een mod die een poll/thread startte omtrent illegaal downloaden, die na een paar pagina's ook onverbiddelijk gesloten werd.

Imho is het tijd om de regels nog eens duidelijk te omschrijven, om wat transparanter te werk te gaan en misschien eerst en vooral: de interne keuken nog eens op orde te stellen.

Vriendelijke groeten
Bram

freakykiller

Legacy Member
Wel ik vind het ook jammer dat mensen als FroFro en Paarsbloed bijvoorbeeld perm-bans krijgen omwille van het opstapelen van vb infractions door off-topic praat enzo.

Het valt ook op dat het vaak subjectief is ( vb FroFro kreeg direct infractions aan zijn been terwijl ik er nog géén enkel heb gehad en soms goed zat mee te zeveren met hem )
Imo vind ik het dan ook jammer dat er snel wordt bestraft. Ik kan het begrijpen als een topic vele paginas ontspoord dat dat wordt opgekuist etc. maar voor ocharme 5 posts bijvoorbeeld, waarom hoeft dat ? Op het algemene discussieer je wat, en dan misschien even een humoristische noot. Als je op het lounge iets post is het al vanaf post één gezever en valt er niets serieus te bespreken dus vind ik dat je op het algemene iets milder mag zijn.

Ook een recent voorbeeld, West-Vlaamse boerewijsheden kwamen ooit eens aan bod in het glimlach thread. Veel niet West-Vlamingen begrepen deze ook en vonden ze grappig maar toch werd dit gedelete... Dan kunnen we evengoed in het vervolg posts met chinese uitspraken (wat af en toe wel eens gebeurde tussen Dennoman en andere mensen die Sinologie volgen) deleten, kwestie van consequent te doen ?

stoomboot

Legacy Member
Bram zei:
Imho is er nog altijd geen nood om te beginnen schelden. Zo geef je de mods enkel (terecht) een reden om uw post te verwijderen en worden we toch niet serieus genomen.

Dat is niet schelden, aangezien deze woorden enkel mijn gevoel omtrent de persoon weergeven.
Ik denk niet dat mijn woorden een aanval zijn op het karakter van deze persoon.


Een lap (doek) met smeer (vuiligheid) aan, is dat nu een belediging?

WarrantyVoid

Legacy Member
Ge moogt hiere geen plezier hebben snapt da nu is!

Son Gokou

Legacy Member
uw manier van plezier hebben trekt wel op niks hé warrantyvoid. Mensen beledigen, uitlokken tot tegen reacties, flamewars starten. Als je eens een paar deftige post maakte dan hadden we al minder shit hier op het forum.

LeSec

Legacy Member
Zeg bende zagewijven, ik heb anders nog niets gemerkt van dat zogenaamd nieuw bewind hoor. Zorg gewoon dat ge de regels keer leest en dan weet ge wa ge wel en ni moogt hé. Dan moet ge achteraf ook ni komen blijten.

Carrion

Legacy Member
LeSec zei:
Zeg bende zagewijven, ik heb anders nog niets gemerkt van dat zogenaamd nieuw bewind hoor. Zorg gewoon dat ge de regels keer leest en dan weet ge wa ge wel en ni moogt hé. Dan moet ge achteraf ook ni komen blijten.

Zever, vanaf ge ergens eens iets grappig of zet of durft een beetje offtopic te gaan in bv de ergernissen thread hebde 9/10 een infraction aan uw been, da is gewoon nie normaal, een forum is er nog altijd voor de members om met elkaar te communiceren

Implar

Legacy Member
LeSec zei:
Zeg bende zagewijven, ik heb anders nog niets gemerkt van dat zogenaamd nieuw bewind hoor. Zorg gewoon dat ge de regels keer leest en dan weet ge wa ge wel en ni moogt hé. Dan moet ge achteraf ook ni komen blijten.

Dus ik moet het volgende uit mijn hoofd leren?
Warez op algemeen: Infra
warez op film/muziek: ziet men door de vingers
warez op anime/tv: mag men volop over warez praten
warez op de game subfora: mag soms wel, soms niet.
enzovoort...

Hetzelfde gaat ook op voor fun, offtopic, humor,...

-Steve-

Legacy Member
LeSec zei:
Zeg bende zagewijven, ik heb anders nog niets gemerkt van dat zogenaamd nieuw bewind hoor. Zorg gewoon dat ge de regels keer leest en dan weet ge wa ge wel en ni moogt hé. Dan moet ge achteraf ook ni komen blijten.

Zeg braaf manneke, ge komt den boel hier verzieken.

LeSec

Legacy Member
Bizar dat ik er dan geen last van heb precies.
Kzit nochtans ook op verschillende delen van dit forum te posten.
En kben er vrij zeker van da ik ni de enige ben :')

Bram

Legacy Member
Implar zei:
Dus ik moet het volgende uit mijn hoofd leren?
Warez op algemeen: Infra
warez op film/muziek: ziet men door de vingers
warez op anime/tv: mag men volop over warez praten
warez op de game subfora: mag soms wel, soms niet.
enzovoort...

Hetzelfde gaat ook op voor fun, offtopic, humor,...

Niet vergeten dat de regel eigenlijk is "aanzetten tot illegale praktijken", maar die regel soms al gebruikt wordt als je praat over illegale praktijken. Ik vermeldde dat ik series downloadde, dus ik krijg een infra. Awel, ik heb alsek klein was ooit nen spek gestolen in de winkel. Krijg ik nu nog één aub?

Ik ben ongelooflijk gedegouteerd, geënerveerd en geambeteerd eigenlijk. Dakantochnie was er als de pinken bij om de eerste posts te verwijderen, maar de moment dat we wat serieuzer werden, werd het ineens muisstil...

Raukaris

Legacy Member
Implar zei:
Dus ik moet het volgende uit mijn hoofd leren?
Warez op algemeen: Infra
warez op film/muziek: ziet men door de vingers
warez op anime/tv: mag men volop over warez praten
warez op de game subfora: mag soms wel, soms niet.
enzovoort...

Hetzelfde gaat ook op voor fun, offtopic, humor,...

Praten over warez.

Verwacht u maar aan wat infractions :cool:

Implar

Legacy Member
Laten we het hier een beetje deftig houden. LeSec, ik snap wat je wil zeggen. Ik heb gedurende een hele tijd ook geen probleem gehad met de mods, maar het is alsmaar erger IMO.

Ik ben benieuwd naar de reactie van Praga, de community leader.

Bram

Legacy Member
LeSec zei:
Bizar dat ik er dan geen last van heb precies.
Kzit nochtans ook op verschillende delen van dit forum te posten.
En kben er vrij zeker van da ik ni de enige ben :')

Kan best zijn dat je hier inderdaad geen last van ondervindt. Maar als meerdere members dit zo aanvoelen... Waar rook is, is vuur...

Mss zijt gij wel nen braven, drogen poster en komt gij idd niet in aanraking met de arm der wet. Misschien dat de mensen die het nieuw beleid aan den lijve ondervinden, toch (onbewust?) de grenzen wat gaan aftasten. Maar nogmaals, de moment dat mensen er openlijk over klagen, er usergroups gemaakt worden, der ronduit geprotesteerd wordt. Dat bevestigt voor mij enkel en alleen dat er wel degelijk een probleem is.

Ik hoop ten zeerste dat er eens wat commentaar komt van bovenaf, en nie gewoon privé berichtjes van het forumkonijn.

LeSec

Legacy Member
Implar zei:
Laten we het hier een beetje deftig houden. LeSec, ik snap wat je wil zeggen. Ik heb gedurende een hele tijd ook geen probleem gehad met de mods, maar het is alsmaar erger IMO.

Ik ben benieuwd naar de reactie van Praga, de community leader.

Tja en ik merk er persoonlijk niets van. Volgens mij zijn het eerder geïsoleerde voorvallen ipv een algemene trend hoor.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan